Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůBEN KRYŠTOF BORSKÝ
pes
1 rok
kříženec pinče

Když vám do života vstoupí pes, jako je náš malý Ben - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, malý blázínek, co i z krále udělá šaška. 
Jde o energické a živé zvířátko. Ben je moc chytrá hlavička. Hodí se do domečku se zahradou, se spaním na levé půlce postele a přikrytý až po čumáček nebo do bytu. V novém prostředí si to označkuje (nebo tak to alespoň bylo v dočasné péči), pak si to rád nechá vysvětlit a má hygienické návyky. Čeká na adopci u mladé i starší rodiny, i s většími dětmi, vnoučaty. Se psy vychází bez problémů, snese psy i fenky. S pány má prvotní problémy, věříme ale, že se to v vlídným přístupem změní. V autě jezdí jako profík. Už by rád někomu funěl do ouška. Přijali jsme ho ze záchytných kotců města Bor. 

V útulku je od září 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, Frontline proti klíšťatům a blechám).

TÝNKA
fenka, kastrovaná
5 let
kříženka (váha 22kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Má úžasnou figuru, hezounký ksichtík a dokonalou povahu. Je to zlatíčko, co se s vámi rádo pomazlí. Podělí se s vámi o nádherné zážitky, protože přítomnost s ní - ta stojí za to. Vítá vás každých pět minut a líbá vás. Když se pomuchlujete, naznačí vám, že to nestačilo. Je opravdu naprosto výjimečná, dokonalá, přebáječná. Je hodně chytrá a vnímavá holka, ráda vám naslouchá, ráda s vámi vyjde na procházku, ráda u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Má hygienické návyky a venčí se venku. Nikoho neotravuje zbytečným štěkáním, ale výhodou je její barva. Černý krásný pes by se vám mohl vyjímat na zahradě, a třeba odehnat nevítané hosty, ale nějakou agresivitu, tu od ní nečekejte. Jak se snese s ostatními psy nevíme. Vhodná i do rodiny s dětmi, to by byla moc šťastná. Hodí se k domku se zahrádnou, do zateplené boudy, teplé kotelny i na gauč. 
 
V útulku od srpna 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, obojek Scalibor, vykastrovaná)


KIKINA
fenka, kastrovaná
5 let
kříženka jezevčíka

Pes vrtí ocasem stejně upřímně, jako mu tluče srdce a každý, kdo pozná Kikinku, pozná víru a upřímnou lásku. Je to mlaďoučká, oddaná psí společnice, který má v sobě tolik lásky a náklonnosti, kterou v sobě dokáže udržet jen málokdo.
Je veselá, hravá, milá, vlídná, uvrtěná a neustále v dobré náladě - umí si však udržet šarmantní pohled a je stále "v roli" dámy.  Miluje lidskou společnost, pohlazení. Jak máte volné ruce, už chce drbat, hladit. Kdo si vytáhne los jménem Kikinka, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled.
Hodí se jedině na pobyt doma, v postýlce. Miluje zahrádku a slunění. Od mala je zvyklá na pobyt v bytě. Je vyrovnaná a psy snese. Hodí se spíše ke starším lidem. Na děti moc není - neublíží jim, ale raději by nahradila vylétnuté hnízdo, než malá prďolata. Dali jsme ji jméno Bageta, protože je trochu obtlouslá, ale pak jsme zjistili komu patří, její jméno i věk. Majitel byl hlupák, že se ji vzdal.Nebyla to její chyba, ale chyba neplatičů bytů, a tak museli pošupajdit na ubytovnu nebo kamsi. 

V útulku od srpna 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, odblešená Scalibor obojkem, vykastrovaná)


DIXI
pes, kastrovaný
9 let
kříženec staforda (váha 37kg)

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi. Krásný, něžný Dixi přišel z jiného světa - ze světa, kde jeho láska nebyla opětována. Jeho překrásné oči vám ukážou, jak obrovské má srdce a duši - duši, která chce být milována. Jde o veselého, pohodového pejska, který má super bullí povahu. Jeho vzhled ve vás třeba bude vzbuzovat zlý dojem - ale ve skutečnosti je to láskyplná milouš. Tento pejsek ve vás nechává tolik tepla, tolik klidu - těžko se od něj odchází. Nevím, jak to popsat, ale on je prostě psí anděl. Je zvyklý odpočívat a slunit se na zahrádce, když má opalování dost, jde se uvelebit na gaučík. Procházky má moc rád. Má hygienické návyky. V době samoty nic neničí a nedemoluje. Pro pána se zkušenostmi. Dixi má velkou sílu, chrousta na vycházce zašlápne místo poslouchání. Pro lidi, co si uvědomují fyzickou sílu psa. Hodí se do rodiny k větším dětem, které má moc rád. Fenky snese, pejsky ne. 

V útulku je od července 2018.
S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, odčerven, Scalibor obojek proti blechám a klíšťatům) 

!!!Kontakt pouze přes e-mail: Gabrielka333@seznam.cz!!

GALA
fenka
2 roky
kříženka stafbull teriéra (váha 22kg)

Nejúžasnější plyšová kráska hodící se doprostřed postele... Kolegové hrdě říkají: ,,Kdo adoptuje Galu, ten to vyhrál!" Jde o mladou, uličnickou slečinku, která je neuvěřitelně chytrá, vnímavá, učenlivá, kontaktní a mazlivá.
Nejvíce miluje, když jí začnete drbat za ušima, přes krk, na záda až na zadek....je to pro ni hotová extáze. Nejen, že je sladká k pomazlení, ale také její dušička je jako naprostá cukrová vata. Pokud máte o adopci zájem, napište o sobě něco na e-mail Gabrielka333@seznam.cz.
Gala potřebuje rodinu, která ji zahrne láskou, pozorností, bude ji věnovat veškeré volné chvilky. Ráda odpočívá, sluní se, má přehled o tom, co se děje venku, proto by se hodila do domečku se zahrádkou. Je zvyklá na spaní v teplíčku, na měkkém polštáři. Její srst neumožňuje trvalý pobyt venku. V době samoty kňučí, ale nic nenIčí, občas štěká, proto bude dům lepší než byt. Miluje procházky, toulky přírodou, brouzdání travou. V autě se jí dělá špatně, ale jde o trénink. Hodí se i do rodiny k vetším dětem. Jak se snese s ostatními psy nevíme, nemáme možnost vyzkoušet. Kočky nesnese. Pro aktivní rodinu se srdíčkem na dlani.

Kastrace bude provedena na klinice v Tachově - uhradí útulek. Nemůžeme už dále čekat s adopcí - Gala si toužebně přeje mít už své DOMA. 

V útulku je od července 2018.
S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, odblešená)

!!Kontakt pouze přes mail Gabrielka333@seznam.cz!!! 

BENNY
pes, čipovaný
6 let
kříženec tibetského teriéra (váha 14kg)

Jen pár kilo lásky, něhy, jemnosti, přítulnosti a roztomilosti na vás čeká u nás v útulku. Je to zlatíčko, miluje všechny lidi. Po celičký den má dobrou náladu a neustále se směje. Čas od času ho chytne rapl a dělá hlouposti a dovádí co to jde. 
Na ostatní pejsky reaguje pozitivně, přesto by byl vhodný pouze jako jedináček Je dost aktivní a energický. Je zvyklý na dvě několika kilometrové vycházky denně. Lítání po zahrádce by se mu také moc líbilo. Je sice malý, ale dost bystrý a vyštěká nevítané hosty. Hygienu zvládá bez problémů, přesto se jedná o psa, který je zvyklý na celoroční pobyt venku. V zimním období byl brán do chodby. Moc rád si hraje s míčem, uzlem, ocení i s plyšáčky. Hodí se do rodiny k velkým dětičkám, tam kde je zábava a veselí. Jeho srst se musí pravidelně česat a stříhat. Před čtyřmi lety si ho adoptovala zlatá, hodná rodina z útulku v Plzni. Nečekaně přišla nemoc a vše se rázem změnilo. Benny a páníčci byli odloučeni, oběma to zlomilo srdce, ale život jde dál. Jsme pro něj velikou oporou. Tak kdo chce kluka, co se stále směje? 

V útulku od května 2018.

S adopčním poplatkem 1500,-Kč (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, načipován, ošetřen přípravkem Bravecto)


MATÝSEK
pes, kastrovaný
8 let
kříženec (váha cca 16kg)

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidským vlastnostem a lidé si o vás mohou myslet ledacos, ale pro svého psa jste vždy středem vesmíru. Jakmile vás uchvátí pohled do Matýskových očí, je jasno..protože když se rozdávala sebedůvěra, Matýsek si šel přidat. Ví, že se u něj lidé zastavují a hádají se, kdo s ním půjde ven - protože Matýsek, to je výhra! 
Když vyslovím jeho jméno, úplně mě zalechtá v břiše, jsem do něj přímo paf - ráda dám prostor aktivní rodině, která mu snese modré z nebe. Jde o veselého, pozitivně naladěného, aktivního pejska, který kolem sebe rozdává lásku a radost. Je zvyklý na pravidelné procházky - jednu, dvě delší denně. Miluje lidskou společnost, hračky, klacky, míčky, aportíčky - je to veselý nadšenec. Hodil by se do rodiny s obrovským srdcem, velkými dětmi, zateplenou boudičkou a nebo spinkáním někde v kotelně. Kočičky rád nemá. Ostatní pejsky také moc né, ale zbytečně po nich nevyjíždí. K dokonalosti mu chybí jen jedno jedné - rodina. neváhejte, protože pejsek s tak úžasnou povahou nebude čekat věčně. Pejsek je jednou z cenných pozůstalostí. Vždy byl opečováván, milován. O všechno přišel a je sám. 

S adopčním poplatkem.

V útulku od března 1.500,- (Naočkovaný kombin. vakcínou, odčerven, odblešen Advantix ampulí)  Advantix) 

ŠEDO
pes
5 let
kříženec knírače (váha cca 20kg)

Š jako šarmantní. E jako energický. D jako dokonalý. O jako okouzlující. Toto jsou čtyři slova, která ho dokonale vystihují. Nejen, že se jedná o psa s unikátním a neodolatelným vzhledem, jeho vřelá, inteligentní a energická povaha vás musí zkrátka upoutat více, než jeho modrá barva srsti. Když vám do života vstoupí pes, jako je náš  Šedo - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, blázínek, co i z krále udělá šaška. Jde o originál každým coulem - kdo může říct, že má modrého psa?? Já znám jen pár lidí. . Neustále se směje. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Kdo si vytáhne los jménem Šedo, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Pokud s ním budete chtít lehávat na gauči u televize, jistě nebude proti. Miluje zahrádku i veškeré aktivity s pánem - i s cizím člověkem - je to takový salámista. Pokud se bude moci opalovat na zahradě - také bude spokojený. Do bytovky však nedoporučujeme, dům a zahrada bude lepší volba. Potřebuje zapracovat na výcviku, moc toho neumí, jen dělat šaškárny, ale je chytrý a vnímavý. Nedoporučujeme k úplně malým dětem, hodně skáče. Jinak děti miluje. Ostatní pejsky nemusí, ale zbytečně je neprovokuje - doporučujeme však jako jedináčka. 

*Kontakt pouze přes e-mail: Gabrielka333@seznam.cz

V útulku je od února 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený a ošetřený přípravkem Bravecto)


ALBRECHT
pes, kastrovaný, čipovaný
3 roky
kříženec tuleně (váha cca 20 kg)

Klidný, přátelský, extrémně inteligentní a vyrovnaný pes. Snášenlivý se všemi a se vším. Je moc šikovný a agilní. Vhodný pouze do bytu či domku se spaním uvnitř, kvůli snížené pohyblivosti. Dočasná panička celou dobu s Albrechtem poctivě cvičí a udělala s ním obrovský kus práce, takže v nohách cit má. Běhá na kratší trasy jak závodník, přičemž přední nohy používá normálně, zadní jako berlu. Albí má s nožkama problém po úrazu páteře. Údajně průstřel.
Stoprocentně čistotný, s vyměšováním potíže nemá, protože břišní svaly už fungují jak mají. Doma nic neničí, spává v posteli a ve 21hod. je zvyklý na čtení pohádek. 
Albrecht má náturu vyrovnanýho chlapa - nemá tendence útočit, přijal svůj hendicap, jako nutnou součást života. Není to žádnej chudinka - když ho nějaký pes napadne, umí se razantně ubránit :o)Rád si hraje s balónkama, aportuje, rád chytá mouchy a když mu dáte něco, co mu nechutná, vezme si to, odnese a uschová na horší časy, aby neurazil :o). S Albrechtem je prostě velká sranda, je tak pozitivní a veselý....

V útulku od září 2017.

S adopčním poplatkem 500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, čipovaný, odčervený, kastrovaný a odblešený Bravecto)


BENÍK
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec dalmatina,ohaře (váha 25kg)

Hledáte parťáka, který vám vyvolá úsměv na tváři, ikdyž přijdete domů naštvaní či unavení? Který vás přivítá s úsměvem od ucha k uchu? Který vás pozlobí čmajznutím pečlivě upečené bábovky pro nedělní návštěvu tchýně? Jestli ano, šaškoidní Benďula čeká právě na vás. Náš flekáček má dar rozdávat dobrou náladu a obtáčet si své lidi kolem prstu. Je to příjemný společník, co se rád s vámi pomazlí, vypije kávu a bude kontrolovat, jak vám jde pletí mrkve. Své doma si pohlídá a podezřelé vyštěká, ale nějaký delší štěkot od něj nečekejte, nemá na to čas. Když je totiž sluníčko, chytá bronz, a když je zima, zaleze si pod deku. Rád si s vámi vyjde na špacír do luk a polí, kde zvládá chůzi navolno. Cestování autem se mu nelíbí, bojí se a nechce nastoupit. Chtěl by svůj domeček se zahrádkou někde v klídku na vsi jako psí jedináček. Ale bez přístupu k drůbeži a hlodavcům. Kočičky nevadí. O městský ruch nestojí, stresuje ho. Bojí se bouřky, střelby, rachejtlí a podobně. Spaní mu musí budoucí páníček umožnit někde v teple. V zimním období mu jen bouda na zahradě nestačí. Hygienické návyky má suprové. Nehodí se k malým dětem. Větší, rozumné nejsou problém. S Beníkem je horší fyzická manipulace, ale rád spolupracuje dobrovolně kromě koupání a podobných jemu nepříjemných věcí.

V útulku od dubna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a má Bravecto proti parazitům)BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz