Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůELZA
fenka, kastrovaná
3-4 let
kříženka jezevčíka (váha 7 kg)

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasná Elza umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat. Rodina, pohlazení, lidské teplo a láska přítele to je to nejdůležitější, co k životu potřebuje. Je to klidné zvířátko, co miluje procházky a klid. Je spíše klidné a mírné povahy. Hygienické návyky trénuje, ale je moc šikovná - čůrání jí ujede jen občas. Hodí se do domku se zahrádkou - ale spí v posteli - to je vcelku jasné. Spíše do klidu vesničky, než ruchu velkoměsta. Snese ostatní psy, fenky i kočky. Do rodiny bez dětí. Druhý pejsek výhodou. Fenka pochází ze stejné rodiny jako Radovánek a byla odebraná z nevhodných podmínek. 

V útulku je od ledna 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena,odblešena, vykastrována)

Kontakt pouze přes mail: Gabrielka333@seznam.cz

RITUŠKA
fenka, kastrovaná
3-4 roky
kříženka jezevčíka (váha 7 kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Malé zlatíčko smutně vyhlíží svůj domov a milující rodinu.
Rodina, pohlazení, lidské teplo a láska přítele to je to nejdůležitější, co k životu potřebuje. Je to živé zvířátko, co miluje procházky a zábavu. Je spíše klidné a mírné povahy. Hygienické návyky trénuje, ale je moc šikovná - čůrání jí ujede jen občas. Hodí se do domku se zahrádkou - ale spí v posteli - to je vcelku jasné. Spíše do klidu vesničky, než ruchu velkoměsta. Snese ostatní psy, fenky i kočky. Jen k velkým dětem, puberťákům, studentům. Druhý pejsek výhodou. Fenka pochází ze stejné rodiny jako Radovánek a byla odebraná z nevhodných podmínek.

V útulku je od ledna 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, odblešena, vykastrována)

Kontakt pouze přes mail: Gabrielka333@seznam.cz

MILI
fenka, kastrovaná
5-7 let
kříženka šeltie, jezevčíka (váha 9 kg)

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidským vlastnostem a lidé si o vás mohou myslet ledacos, ale pro svého psa jste vždy středem vesmíru.
Mili - jak už její jméno napovídá - je miloučká, něžňoučká, úchvatná holka. Rodina, pohlazení, lidské teplo a láska přítele to je to nejdůležitější, co k životu potřebuje. Je to živé zvířátko, co miluje procházky a aktivní zábavu. Hygienické návyky trénuje, ale je moc šikovná - čůrání jí ujede jen občas. Hodí se do domku se zahrádkou - ale spí v posteli - to je vcelku jasné. Spíše do klidu vesničky, než ruchu velkoměsta. Snese ostatní psy, fenky i kočky. Jen k velkým dětem, puberťákům, studentům. Druhý pejsek výhodou. 

V útulku je od ledna 2018.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, odblešena, vykastrována)

DÁREČEK
pes
5 měsíců
kříženec NO

Pes vrtí ocasem stejně upřímně, jako mu tluče srdce a každý, kdo pozná Dárečka prdlouše, pozná legraci, milost, uvrtěnost, radost, víru a upřímnou lásku. Je to mlaďoučký, oddaný psí společník, který má v sobě tolik lásky a náklonnosti, kterou v sobě dokáže udržet jen málokdo. Jeho očí říkají: miluji tě! Jeho pacičky volají: obejmi mě! Jde o aktivního pejska - není čemu se divit - vždyť je to štěně. Také vám asi něco málo ještě rozkouše - tomu se zkrátka nevyhnete. Miluje procházky a toulky přírodou. Je naprosto nekonfliktní a bezproblémový - nevadí mu fenky ani psi. Věřím, že nebude mít problém ani s kočkou. Do domečku s velkou zahrádkou. Hygienické návyky má. 

V útulku je od února 2018. 

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven a Bravecto proti parazitům)

Psí útulek U Šmudliny Tachov 
Tel.: 724 583 768

KELLY
fenka, kastrovaná
3 roky (*duben 2015)
kříženka, váha cca 15kg

Pes vrtí ocasem stejně upřímně, jako mu tluče srdce a každý, kdo pozná Kelly, pozná víru a upřímnou lásku. Je to mlaďoučká, oddaná psí společnice, která má v sobě tolik lásky a náklonnosti, kterou v sobě dokáže udržet jen málokdo.
Kelly je hodně aktivní pes, vyžaduje hodně pohybu, u mě běhá celý den venku na zahradě, kde má prostor cca 1200m2 a také se s ní chodí na procházky.. Má základy agility , základní poslušnost také umí. Je to hodný pes, když je sama, je skvělá, dokáže si hrát..jen nesnáší další psy. Potřebovala by být jako jedináček a mít někoho, kdo bude mít pevnou ruku, jakmile zjistí, že s tím člověkem může "orat" tak si dělá co chce a neposlouchá. V lese dokáže jít na volno, jen si ten dotyčný musí pohlídat to, kdy chytne stopu, to jí neodvolá, ale to je o čase a také o tom, jak ho Kelly přijme, jinak to je milionový pes, je hodná,už se nechá pohladit, ale pořád je to takový hyperaktivní pes. Miluje házení čehokoliv..
Asi bych se bála k malým dětem, protože potřebuje, aby byla středem pozornosti, pak žárlí a nevím co by udělala. Mám doma i kočku a s tou taky vychází, jen musí vědět, že patří do smečky, jakmile je to cizí kočka, tak prohání a nedovolí ji nic. K drůbeži nedoporučujeme.

Telefon: 727822460

Mail: pavlinajedlickova@email.cz


BENÍK Z PLESNIVÉ BOUDY
pes
8 let
kříženec jezevčíka

My lidé máme možnost v životě něco dokázat - máme totiž právo o našem životě rozhodovat. Vlastně nejen o našem životě, ale také o to, jaký život připravíme druhým - a to včetně našim nejlepším přátelům. Přesto, že je pes vždy první, kdo vás uvítá. Má radost ze shledání několikrát denně. Tiskne se na vás, i když chcete být sami. ..přesto všechno se k němu zachovali jako hyeny ti, co ho měli bezmezně milovat přesně tak, jako on miloval je. Tento příběh napsal sám život.... Po osmi letech uvázání řetězem k botníku, po osmi letech škrcení se, po osmi letech, které prostál ve vodě a umíral horkem - přišlo vysvobození. Je však jen o trochu líp - má sice sucho, měkkoučko, denní pomuchlování a kvalitní jídlo - chybí mu to nejdůležitější - to, co má na prvním místě... a to je rodina. Beníka jsme vysvobodili z otřesných podmínek. To bylo vděku, jako kdyby věděl, že je někde lépe. Je to krasavec, ze kterého denně srší optimismus a slunce z nitra duše. Je miloučký, vlídný, uvrtěný. Má energie tak akorát. Vycházky zbožňuje a zvládá bez problémů i několikahodinovou vycházku. Na druhou stranu to není šílenec, co by vás nenechal vydechnout. Zkrátka všeho s mírou. S ostatními pejsky vychází a když bude nějaká venčící parta, nemáte problém. Ten však nastává na společném koberečku doma - takže doporučujeme jako jedináčka. Nehodí se k malým dětem - je citlivý na hlazení nad ocáskem, kdy se ohání - nikdy si ale nedovolil nikoho kousnout. Nikdy. S velkými funguje úžasně - máme vyzkoušené. Hodí se k domku se zahrádkou, se spaním někde ve stodole, kotelně, zateplené boudě. V bytě dost značkuje. 

 

V útulku od ledna 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombin. vakcínou, odčerven, odblešen) 


EX
pes
1 rok
kříženec dogy (váha cca 50kg)

Horký brambor, žížala, mrštný jako hádě....Původně měl být plyšák na mazlení, ale "Pánbůh" si to na poslední chvíli rozmyslel a udělal z něj koně. Co napsat k takové almaře? Je to hodný, vlídný a rozkošný klouček, co má ale spoustu síly a energie. Na kráse a vlídnosti příroda rozhodně nešetřila, musíte mít však na paměti tu jeho velikou sílu. Není to psisko pro každého chrousta. Jinak je to prostě mladík úžasňák. Bohužel neumí jeden jediný povel, takže to budoucí páníček musí dopilovat. Vycházka s ním je moc fajn a krásně si to vyšlapujete. Když potká jiného psa, dost k němu táhne - nevíme (a nechceme zkoušet), jak by se se psy snesl. Hodí se do domečku se zahradou, se spaním v zateplené boudě - je spokojený venku. Pokud mu nabídnete nějakou předsíň, neodmítne. Hygienické návyky má výborné. O samotě nic neničí, nic nerozebírá. Čeká na adopci u mladé, aktivní rodiny i s většími dětmi. Byl nalezen přivázaný u stromu v lese. Pes je to úžasný, proto nechápeme čin jeho majitele - byl to bezmozek.

V útulku je od ledna 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, ošetřen přípravkem proti klíšťatům a blechám.)

MARLY
pes
4-5 let
kříženec pudla

Narodil se malý šedý andílek, pocukrovaný koblížek co miluje všechno. Na jemnosti a roztomilosti příroda nešetřila, ale co život? Je to zvláštní, ale vypadá to, jako kdyby spadl z nebe. Nikdo neví, kde se vyloupl a nikdo ho nehledal, tak čekal ve venkovních kotcích ušmudlaný, zadredovaný, špinavý a sám. 
Je to milý, velice mazlivý kluk, co ukazuje bříško, dělá různé blbinky. Svým lidem je úplně oddán a bezmezně je miluje. Jak snese ostatní psy nevíme. Kočky snese. Hygienické návyky má a doma nic neničí. Když je doma sám, tak štěká. Spí jedině v posteli a nehodláme to měnit. Hodí se pro lidičky, kteří buď pracují z domova nebo berou psa všude sebou. Doporučujeme kastraci pro zvýšenou sexuální aktivitu.

V útulku je od prosince 2017.
S adopčním poplatkem 1.500,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, ošetřen proti parazitům) 

Umístěn v dočasné péči.

KISS
pes
1 rok
kříženec chrta, flat count retvívra (váha 28,5kg)

Upozorňujeme, že pohled na Kisse má trvalé následky.... a tím je bezmezné zamilování se....

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Má úžasnou figuru, hezounký ksichtík, hluboké oči a dokonalou povahu. Když k nám přišel, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to plyšáček - takový ten, co ho mačkáte na bříšku a z pískátka jdou směšné zvuky. Dostal jméno Kiss, protože je to úžasná, mazlivá pusinka k pomazlení. Vycházka je s ním za odměnu, krásně si hopsá jako koník. V autě jezdí jako pašák. Na zahrádce poslech jako vojáček a je v pozoru. Je veliký a dům vám sice neohlídá, chytráka a pana důležitého tam ale dělat může, co myslíte? Velký černý pes by mohl budit přinejmenším hrůzu. Nesmíte cizím však dovolit, aby k vám chodili často - jinak je oblíže a jeho mírumilovná povaha je odhalena. Hygienické návyky nemá, hodí se jedině k domečku se zahrádkou. Nikomu a ničemu by neublížil. Děti má rád a se zvířaty vychází bez problémů. Dokonce je i vychovaný - umí sedni, lehni a podává pacičku. Jako každé štěně potřebuje hračky a to se zasmějete, jak si vyhraje. Tento pejsek snad nemá žádná negativa. Když jsme byli na jedné psí klinice, veterináři si s ním dělali dokonce selfíčko. Podepsat ho ale nechtěli - od naší útulkové "stár" :)

V útulku od prosince 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, po měsíci přeočkován, odčerven, Bravecto proti parazitům.)ALBRECHT
pes, kastrovaný, čipovaný
3 roky
kříženec tuleně (váha cca 20 kg)

Klidný, přátelský, extrémně inteligentní a vyrovnaný pes. Snášenlivý se všemi a se vším. Je moc šikovný a agilní. Vhodný pouze do bytu či domku se spaním uvnitř, kvůli snížené pohyblivosti. Dočasná panička celou dobu s Albrechtem poctivě cvičí a udělala s ním obrovský kus práce, takže v nohách cit má. Běhá na kratší trasy jak závodník, přičemž přední nohy používá normálně, zadní jako berlu. Albí má s nožkama problém po úrazu páteře. Údajně průstřel.
Stoprocentně čistotný, s vyměšováním potíže nemá, protože břišní svaly už fungují jak mají. Doma nic neničí, spává v posteli a ve 21hod. je zvyklý na čtení pohádek. 
Albrecht má náturu vyrovnanýho chlapa - nemá tendence útočit, přijal svůj hendicap, jako nutnou součást života. Není to žádnej chudinka - když ho nějaký pes napadne, umí se razantně ubránit :o)Rád si hraje s balónkama, aportuje, rád chytá mouchy a když mu dáte něco, co mu nechutná, vezme si to, odnese a uschová na horší časy, aby neurazil :o). S Albrechtem je prostě velká sranda, je tak pozitivní a veselý....

V útulku od září 2017.

S adopčním poplatkem 500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, čipovaný, odčervený, kastrovaný a odblešený Bravecto)


BENÍK
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec dalmatina,ohaře (váha 25kg)

Hledáte parťáka, který vám vyvolá úsměv na tváři, ikdyž přijdete domů naštvaní či unavení? Který vás přivítá s úsměvem od ucha k uchu? Který vás pozlobí čmajznutím pečlivě upečené bábovky pro nedělní návštěvu tchýně? Jestli ano, šaškoidní Benďula čeká právě na vás. Náš flekáček má dar rozdávat dobrou náladu a obtáčet si své lidi kolem prstu. Je to příjemný společník, co se rád s vámi pomazlí, vypije kávu a bude kontrolovat, jak vám jde pletí mrkve. Své doma si pohlídá a podezřelé vyštěká, ale nějaký delší štěkot od něj nečekejte, nemá na to čas. Když je totiž sluníčko, chytá bronz, a když je zima, zaleze si pod deku. Rád si s vámi vyjde na špacír do luk a polí, kde zvládá chůzi navolno. Cestování autem se mu nelíbí, bojí se a nechce nastoupit. Chtěl by svůj domeček se zahrádkou někde v klídku na vsi jako psí jedináček. Ale bez přístupu k drůbeži a hlodavcům. Kočičky nevadí. O městský ruch nestojí, stresuje ho. Bojí se bouřky, střelby, rachejtlí a podobně. Spaní mu musí budoucí páníček umožnit někde v teple. V zimním období mu jen bouda na zahradě nestačí. Hygienické návyky má suprové. Nehodí se k malým dětem. Větší, rozumné nejsou problém. S Beníkem je horší fyzická manipulace, ale rád spolupracuje dobrovolně kromě koupání a podobných jemu nepříjemných věcí.

V útulku od dubna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a má Bravecto proti parazitům)BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz