Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůENZO
pes
4 měsíce
kříženec ovčáka

Pes vrtí ocasem stejně upřímně, jako mu tluče srdce a každý, kdo pozná Enzouše prdlouše, pozná legraci, milost, uvrtěnost, radost, víru a upřímnou lásku. Je to mlaďoučký, oddaný psí společník, která má v sobě tolik lásky a náklonnosti, kterou v sobě dokáže udržet jen málokdo. Jeho očí říkají: miluji tě! Jeho pacičky volají: obejmi mě! Jde o aktivního pejska - není čemu se divit - vždyť je to štěně. Také vám asi něco málo ještě rozkouše - tomu se zkrátka nevyhnete. Miluje procházky a toulky přírodou. Je naprosto nekonfliktní a bezproblémový - nevadí mu fenky ani psi. Věřím, že nebude mít problém ani s kočkou. Do domečku s velkou zahrádkou a spaním v teplíčku u krbu. Hygienické návyky zatím nemá, ale trénuje. V současné době má něco kolem osmi kil - v budoucnu středního vzrůstu. 

V útulku je od listopadu 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, přeočkován, odčerven a Bravecto proti parazitům)

VALIKA
fenka, kastrovaná
1 rok
kříženka (váha cca 16kg)

Zlaté vlasy, dlouhé řasy, pohled jak do dvou studánek a láskyplné obejmutí - to vás hned napadne, když vidíte úžasnou Valinku. Je neuvěřitelně miloučká a hledá k sobě milou rodinu. Bude vaším věrným asistentem při hrabání sněhu, úklidu po zahrádce, vaření oběda, pečení cukrovinek - miluje všechno a všechny. Občas se krčí, když máte v ruce nějaké náčiní, ale jde jen o zvyk. Rychle chápe, že ji nechcete nic udělat. Hygienické návyky trénuje. Uvítala by i rodinu i s velkými dětmi. S ostatními psy vychází. Je moc chytrá a učenlivá. Vycházky miluje a jistě se těší na léto a až prožene kačeny na rybníce. Není nijak náročná.


V útulku od listopadu 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, přeočkovaná, odčervená, Bravecto proti klíšťatům a blechám, vykastrovaná)


AXA
fenka, kastrovaná
3-5 let
kříženka knírače (váha 15kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Malé princátko je naprostým pokládkem, který smutně vyhlíží svůj domov a milující rodinu. Když k nám přišla, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to malý plyšáček.
Axinka je strašně smutná a nešťastná - nejraději by se urvala z vodítka, jen aby nemusela být v blázinci útulku. Nenávidí ten hluk, bouchání do mříží - cítí se jako ve vězení. Je to zlatíčko, co s vámi rádo pomazlí a jinak je prostě božím společníkem. Je hodně chytrá a vnímavá, ráda vám naslouchá, ráda s vámi vyjde na procházku, ráda u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Má hygienické návyky, nic neničí, o samotě je jako pěna a neštěká. Je zvyklá bydlet v bytě. 
Ostatních psů si nevšímá - jde jí hlavně o to být s člověkem. Chceme, aby měla klid, proto nedoporučujeme k malým dětem, puberťáky jistě zahrne do smečky. Miluje procházky a na vodítku netahá. Hodila by se někam na vesničku, k domečku, k večerním zprávám a rád by měla dohled i nad nedělním obědem. Páníček šel na ubytovnu o pejska se už nemohl dále starat.

V útulku od listopadu 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná, odčervená, vykastrovaná, Bravecto proti parazitům)


SIGI
pes
5 měsíců
kříženec borderkolie a šeltií (váha cca 7kg)

Hned na první pohled vás polije silný žár a zalechtá vás v břiše...to je pravá láska. Je to veselý, optimistický chlapeček, co teprve objevuje svět. Má rád všechno a všechny. Snese psy, fenky i kočky.
Co vám budu o štěňatech povídat? Rozkoušou vám boty, musíte je naučit na vodítku, čůrat a kakat venku - no zprvu žádná slast, ale trpělivost nese ovoce. A jistě to za to bude stát. V budoucnu bude malého, středního vzrůstu. Jde o čistokrevného, nefalšovaného vesnického vořecha. Není to pes do tašky a jiných nesmyslů. Má nohy a běhá - a rááád běhá na dlouhé tratě, chodí venku i bez vodítka. Druhý pejsek výhodou. Byl by rád za domeček se zahrádkou a spinkáním v teple. Hodí se i do rodiny k větším dětem. Volně se pohyboval po jedné obci několik dnů.

V útulku od listopadu 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombin. vakcínou, přeočkovaný, odčervený, odblešený)

REMI
pes
3 roky
kříženec labradora, staforda (váha cca 26kg)

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi.
Krásný, něžný Remi dostal jméno po myšákovi z pohádky - proč? Protože je to taková mazlivá myšička milovaná. Jeho překrásné oči vám ukážou, jak obrovské má srdce a duši - duši, která chce být milována. Jde o hodného, pohodového pejska, který má vyrovnanou povahu. Je velice inteligentní a připravený na to, že spolu budete trávit veškerý volný čas. Miluje lidi a jejich společnost. Tento pejsek ve vás nechává tolik tepla, tolik klidu - těžko se od něj odchází. Nevím, jak to popsat, ale on je prostě psí anděl. Je mlaďoučký a procházky má moc rád, ale celkem táhne. Jak se snese s ostatními psy nevíme, nezkoušeli jsme, ale v útulku nikoho neprovokuje, poslechne na slovo. Umí základní povely poslušnosti. Jezdí i rád autem. Uvítal by rodinný domeček a spaní v teplíčku.Dostatečně zateplená bouda, bez zavírání do kotce mu vadit také nebude. Dětem neublíží. K malým nedoporučujeme, aby je nepovalil, nepodrápal. 

V útulku je od listopadu 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, odčerven, ošetřen spot onem proti blechám a klíšťatům)


GRACE
fenka
do 1 roku
kříženka (váha do 25kg)

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasná Grace umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat. Její životní motto je milovat! A to nikoli sama sebe, svoji večeři nebo teplý pelech...ale milovat domov, svého pána, svoji rodinu.
Je to mladá, hodná a veselá holka plná energie. Jde o klasické živé a hravé odrostlé štěndo. Má ráda hračky, uzle, míčky. Nejradši si hraje společně s člověkem. Je hodně kontaktní a je ji dobře, má-li nablízku svého člověka. Jde o budoucího strážce rodiny. Hodí se do domku se zahrádkou. Zvládne bydlet i venku v zateplené boudě. Bez zavírání do kotce, to není třeba. Když ji budete pouštět dovnitř domu, nebude problém. Nechce být však zavřená, aby vám nerozebrala gauč a tépichy. Do bytovky se nehodí. Potřebuje trošku výchovy, ale je moc inteligentní. Nehodí se k malým dětem - skáče a drápe. Se psy vychází bez problémů, u koček nevíme. V autě jezdí bez problémů. Nutná kastrace - termín bude dohodnut. 

V útulku je od listopadu 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, ošetřena přípravkem Bravecto) 

SOFÍ
fenka, kastrovaná
1,5 roku
kříženka pudla (váha 6kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Má úžasnou figuru, hezounký ksichtík a dokonalou povahu. Když k nám přišla, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to plyšáček.  Je to zlatíčko, co se s vámi rádo pomazlí. Vítá vás každých pět minut a líbá vás. Když se pomuchlujete, naznačí vám, že to nestačilo. Je opravdu naprosto výjimečná, dokonalá, přebáječná. Je hodně chytrá a vnímavá holka, ráda vám naslouchá, ráda s vámi vyjde na procházku, ráda u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Má hygienické návyky a venčí se venku. Ráda lítá po loučkách a spinkání by se jí líbilo v posteli. Je lekavá, nehodí se do rodiny k malým dětem. Ostatní pejsky nevyhledává - je jí lépe s lidmi. Když už tedy k nějakému kontaktu dojde, spíše ustupuje. Nutno ji ostříhat a pravidelně česat.

V útulku od listopadu 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, vykastrovaná, odblešená přípravkem Bravecto) 


ALBRECHT
pes, kastrovaný, čipovaný
3 roky
kříženec tuleně (váha cca 20 kg)

Klidný, přátelský, extrémně inteligentní a vyrovnaný pes. Snášenlivý se všemi a se vším. Je moc šikovný a agilní. Vhodný pouze do bytu či domku se spaním uvnitř, kvůli snížené pohyblivosti. Dočasná panička celou dobu s Albrechtem poctivě cvičí a udělala s ním obrovský kus práce, takže v nohách cit má. Běhá na kratší trasy jak závodník, přičemž přední nohy používá normálně, zadní jako berlu. Albí má s nožkama problém po úrazu páteře. Údajně průstřel.
Stoprocentně čistotný, s vyměšováním potíže nemá, protože břišní svaly už fungují jak mají. Doma nic neničí, spává v posteli a ve 21hod. je zvyklý na čtení pohádek. 
Albrecht má náturu vyrovnanýho chlapa - nemá tendence útočit, přijal svůj hendicap, jako nutnou součást života. Není to žádnej chudinka - když ho nějaký pes napadne, umí se razantně ubránit :o)Rád si hraje s balónkama, aportuje, rád chytá mouchy a když mu dáte něco, co mu nechutná, vezme si to, odnese a uschová na horší časy, aby neurazil :o). S Albrechtem je prostě velká sranda, je tak pozitivní a veselý....

V útulku od září 2017.

S adopčním poplatkem 500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, čipovaný, odčervený, kastrovaný a odblešený Bravecto)


BENÍK
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec dalmatina,ohaře (váha 25kg)

Hledáte parťáka, který vám vyvolá úsměv na tváři, ikdyž přijdete domů naštvaní či unavení? Který vás přivítá s úsměvem od ucha k uchu? Který vás pozlobí čmajznutím pečlivě upečené bábovky pro nedělní návštěvu tchýně? Jestli ano, šaškoidní Benďula čeká právě na vás. Náš flekáček má dar rozdávat dobrou náladu a obtáčet si své lidi kolem prstu. Je to příjemný společník, co se rád s vámi pomazlí, vypije kávu a bude kontrolovat, jak vám jde pletí mrkve. Své doma si pohlídá a podezřelé vyštěká, ale nějaký delší štěkot od něj nečekejte, nemá na to čas. Když je totiž sluníčko, chytá bronz, a když je zima, zaleze si pod deku. Rád si s vámi vyjde na špacír do luk a polí, kde zvládá chůzi navolno. Cestování autem se mu nelíbí, bojí se a nechce nastoupit. Chtěl by svůj domeček se zahrádkou někde v klídku na vsi jako psí jedináček. Ale bez přístupu k drůbeži a hlodavcům. Kočičky nevadí. O městský ruch nestojí, stresuje ho. Bojí se bouřky, střelby, rachejtlí a podobně. Spaní mu musí budoucí páníček umožnit někde v teple. V zimním období mu jen bouda na zahradě nestačí. Hygienické návyky má suprové. Nehodí se k malým dětem. Větší, rozumné nejsou problém. S Beníkem je horší fyzická manipulace, ale rád spolupracuje dobrovolně kromě koupání a podobných jemu nepříjemných věcí.

V útulku od dubna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a má Bravecto proti parazitům)


FIDO
pes, kastrovaný, čipovaný
3 roky
kříženec šeltie (váha 12kg)

Fido je originál každým coulem. Jde o plyšového kluka, co se neustále směje. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Je to však pes, který potřebuje jasná pravidla, stanovení jistých hranic. Důslednou ruku. Když k němu bude rodina od první chvíle přistupovat vlídně a mile, bude se zrcadlit a chovat se vzorně. Takový člověk mu může i diktovat, co si může dovolit a co ne. Jinému člověku ho bohužel do rukou nesvěříme. U nás jsme se nesetkali s negací a chová se v útulku jako vzorňák. Umíme to s ním.  Člověka, kterého popisuji výše bude bezmezně milovat. Takový člověk pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Když mluvíme o té věrnosti - myslíme to upřímně. Je dost aktivní, aportuje, dovádí, loví myšky. Vycházky s ním jsou paráda. Vhodný by byl kotec na případné zavírání, když budete mít návštěvu. Nemá rád kočky, ani psy. Nehodí se k dětem. Nutné pravidelné česání a stříhání. Pouze k domku se zahrádkou. 


V útulku je od února 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, odblešený Bravectem, vykastrovaný, načipovaný)


DUX BEAUTIFUL BOY
pes
3-4 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz