Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůLEXÍK
pes
7-9 měsíců
kříženec jorkšíra (váha 3 kg)

Když vám do života vstoupí pes, jako je náš malý Lexík - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, malý blázínek, co i z krále udělá šaška. 

Jde o energické a živé zvířátko. Je opravdu živý, takže pokud z něj chcete udělat gaučáka, neocení to. Hodí se do domečku se zahradou, se spaním na levé půlce postele a přikrytý až po čumáček. Do bytu naprosto nevhodný - v době samoty štěká. Má hygienické návyky. Čeká na adopci u aktivní rodiny, bez dětí - ty rád nemá. Se psy vychází bez problémů, ale je spíše otravný a naskakuje na ně. Na kočky je zvyklý. Už by rád někomu funěl do ouška. 
 
V útulku je od června 2019.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, nutno přeočkovat, odčerven, Frontline proti klíšťatům a blechám).

NINA
fenka, kastrovaná
4 roky
kříženka NO

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, ona zůstane. Její překrásné oči vám ukážou, jak obrovské má srdce a duši - duši, která chce být milována. Jde o hodného, pohodového pejska. Je aktivní, dovádivá, má neustále dobrou náladu, vyběhnout ven - je s ní legrace. Inteligenci ovčáka v sobě nezapře. V útulku se dost nudí a úprosně kouká zpoza mříží, pohled je to příšerný. Ráda by lítala po zahradě, a pak po loukách a někým, kdo by ji měl rád. Je celkem čistotná. Doporučujeme do rodiny bez dětí a bez psů. Hodí se k domku se zahrádkou, zateplenou boudou. Jestli nabízíte kotec, nevolejte. Pokud máte o Ninu zájem, napište něco o sobě a jaký domov nabízíte na Gabrielka333@seznam.cz. Majitel se o ni již nemohli po úrazu starat.
 
V útulku od června 2019.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkována kombinovanou vakcínou, odčervena, odblešena, vykastrovaná)

BEN
pes, čipovaný
13 let
kříženec jezevčíka

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Když k nám přišel, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to malý plyšáček. Jeho zevnějšek je skutečně kouzelný.
Je to zlatíčko, co se s vámi rádo pomazlí. Pohladit a dost, nic přehnaného, protože pak ho hodně zajímá tenisák a další různé hračky, je jako štěně. Vítá vás každých pět minut, skáče a líbá vás. Je hodně chytrý a vnímavý, rád vám naslouchá, rád s vámi vyjde na procházku, rád u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Má hygienické návyky. Miluje lidi všech věkových kategorií a pokud máte pocit, že vám chybí někdo, kdo by vás mohl bezmezně milovat, tak je to on - Ben, on je totiž druhá polovina vašeho srdce. A jestli potřebujete vnést do vašeho života světlo a hřejivé slunce? Tak Benje ten zázrak, který vám splní každé přání a bude se snažit, jak jen to půjde. Chtěl by spinkat v posteli, s hlavičkou na hrudi svého pána a levou pacičkou přitisknutou na jeho srdci. Do domečku i bytu, jedině pobyt v teple. Spíše bez malých dětí, pro klid a pozornost. Nemá moc rád česání. Manipulace jako brání do náručí také není jeho silnou stránkou. Pokud máte o Bena zájem, napište nám něco o sobě a jaký domov nabízíte na Gabrielka333@seznam.cz
 
V útulku od června 2019. 

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, odblešený, čipovaný)

VLČEK
pes
7 měsíců
kříženec knírače (v budoucnu cca 15 kg)

Ten, co má statečné srdce. Malý švarný jinoch. Malý bojovníček s odvážnou povahou. Vlček je zvědavý, inteligentní pejsek, který vás rád pokouší. Vymýšlí samé lumpárny. Je dost průbojný, dovádivý. Ostatní sourozence dost sekýruje. Hodí se do rodiny, kde bude rodinný domek se zahrádkou a spaním doma v teple. Druhý pes výhodou. Ne k malým dětem (drápe, je surový). Neumí na vodítku, nemá hygienické návyky. Jaké jsou podmínky adopce? NEVOLEJTE, kontaktujte nás na mail Gabrielka333@seznam.cz. Napište nám jaký domov nabízíte právě vy. My se na další info zeptáme. Děkujeme.

V útulku od dubna 2018.

S adopčním poplatkem 2.000,- (Naočkovaný komb. vakcínou - nutno přeočkovat, několikrát odčerven, odblešen) Sebou domů dostane kloubní výživu. 


LOXÍK
pes
2 roky
kříženec labradora ( cca 20 kg)

Andělé mu dali šanci na báječný domov v milující rodině, jenže se do toho zapletl osud a ten už tak milostivý nebyl a Loxík musí hledat útulno někde jinde. Teď je velice silně cítit, že je ten pravý čas na to: Jít domů!
Zprvu vás jistě upoutá jeho dokonalý vzhled a jestli chcete vsadit na nádhernou čokoládou srst, tak se posaďte...protože povaha, ta s vámi teprve zamává. Je to kluk vlídná, milá, mazlivá, uličnická. Loxík je takové rozumné, odrostlé mládě, co se s vámi rádo zapojí do hry, jakékoliv činnosti, blbnutí, ale bacha - umí být i uvědomělý a disciplinovaný. Hodí se pro někoho, kdo bude rozvíjet Loxovu inteligenci a zájem. Hodí se pro člověka, který se mu bude maximálně věnovat. S ostatními psíky problém nemá. Kdyby byl venčící psí kámoš, nevadí. Ale přesto doporučujeme jako psa jedináčka. Kočky snese. Nedoporučujeme k malým dětem, Lox na ně hodně štěká - spíš takový projev strachu. V autě jezdí jako profík. Koupe se jako profík. Mazlí se jako profík. Jediné, co neumí je udělat vám kafe (vypít by ho zvládl). Hygienické návyky má. Hodí se do domečku se zahrádkou a spaním uvnitř v teple. 
Máte o Loxe zájem? Napište nám něco o sobě a jaký domov nabízíte na Gabrielka333@seznam.cz

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkován komb. vakcínou, přeočkován, odblešen Kiltix, odčerven)

V útulku od května 2019.

GILLETTE
fenka, kastrovaná
1,5 roku
kříženka staforda

Pes vrtí ocasem stejně upřímně, jako mu tluče srdce a každý, kdo pozná Žiletku, pozná víru a upřímnou lásku. Je to mlaďoučká, oddaná psí společnice, který má v sobě hodně lásky a energie. Černá krasavice v sobě nezapře teriéra - Je opravdu dost živá, veselá, uvrtěná. Má potřebu vás nekontrolovatelně vítat - to znamená, že stepuje na místě, vydává zvuky pravěkých zvířat a teď neví, jestli vám skočit na hlavu, do náručí nebo pod tričko. S tímto se dá pracovat. Je velice milá, tulivá a přátelská. Problém ji dělají někteří muži (vysoký nebo silný muž), na takové muže panicky štěká, třese se. Žiletka je velice inteligentní slečna, která když bude trénovat někde v kynologickém klubu, tak na ni budete právem pyšní. Je zvyklá na druhého psa, cizí psy neprovokuje. Jak snese přítomnost dalšího, jiného psa nevíme. Nehodí se k dětem, ječení, dupání by ji mohlo děsit. Má hygienické návyky. Hodí se do domečku se zahrádkou a spaním v teple. Majitel ji nechal zavřenou v podkrovním pokoji i s psím společníkem Pierem. Adopce bude možná v polovině června - teď se hárá, pak ji čeká kastrace. Návštěvy formou zvykání jsou ale vítány. 
Pokud máte o Žiletku zájem, napište nám jaký domov nabízíte a něco o vás na Gabrielka333@seznam.cz

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, Scalibor obojek, vykastrovaná) 

V útulku od května 2019.

JACK
pes, čipovaný
cca 10 let
bulteriér

Lásku můžete projevovat několika způsoby: Radostným skákáním, vytrvalým vrtěním ocásku, olizování rukou a nebo teplým přitisknutím na vaši hruď. Takový úžasňák je sympatický Jack. Jde o hodně mazlivého, společenského kamaráda, který miluje procházky (krátké i ty delší), cachtání v potoce a nepohrdne ani menší říčkou. Má moc rád psí hračky (plyšáky, peška apod.) a hry s jinými psy. Jack je prostě i přes svůj vyšší věk aktivní a veselý pes.

Nehodí se v žádném případě k jinému psovi (v domácím prostředí), kočky mu nevadí, ani k dětem, protože je velmi žárlivý a chce mít páníčka pouze pro sebe. Proto by mu vyhovoval domov s odrostlými dětmi nebo pouze s dospěláky. Bydlení by si představoval s páníčkem v obýváku, venku sice vydrží, ale pouze přes den, spát musí doma v teplíčku, je to prostě takový domácí typ. Když bude doma sám, nic neničí a v klidu čeká na návrat páníčka. Pokud máte zájem, napište nám na mail a rovnou sdělte, jaké zázemí a jaký život pro Jacka máte. 

Jedná se o externí inzerci - majitelům se narodilo dítě, které Jak nemá rád. Přesto, že ho milují a pečují o něj s maximální láskou. Strach o dítě je zde na místě. 

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, odblešen, načipován)

DINA
fena, čipovaná
6 let
kříženka staforda a borderkolie

Mezi psem a pánem existuje zvláštní spojení, které vychází z bezpodmínečné lásky a když všichni přátelé odejdou, on zůstane. Když bohatí berou nohy na ramena a vaše pověst je v troskách, on vytrvá ve své lásce jako slunce při svém putování po nebi. A toto je doslova, je to Dinušky životní příběh: Nejprve si ji adoptovala drogově závislá žena z plzeňského útulku s tím, že bude prodávat štěňata, jenže ještě než s tím začala, šoupla ji k jedné své známé, aby jí fenku na chvíli pohlídala a už to bude skoro rok. Paní Dinušku miluje, jenže má vážné zdravotní komplikace.

Dinuška je krásná, něžná, dokonalá společnice, která na vás hned od začátku zapůsobí jako dokonalá dáma. 

Tato holčička ve vás nechává tolik tepla, tolik klidu - těžko se od ní odchází. Je vyrovnaná, mírumilovná - štěkne vám na pozdrav, olízne až to mlaskne a maximálně vám pošlape boty. K druhému psovi spíše ne. Děti ji nevadí, je taková salámistka, ale že by o ně zas tak stála, to spíše ne. Má hygienické návyky. V době samoty nic neničí a nedemoluje. Hodí se do bytu i do domku se zahradou - pouze do tepla, do postele. Je na to zvyklá. Není příliš aktivní, proto by se hodila i někomu, kdo je čerstvě v důchodu a rád by si to užil s psím parťákem. Při delší procházce kulhá na zadní nohu. Schody jí dělají problém. 

Není v útulku, jedná se o externí inzerci.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkována kombinovanou vakcínou, odčervena, načipovaná, kloubní výživa Alavis)
 

ROMÁNEK
pes
3 roky
kříženec (váha cca 12kg)

Pes v lidech probouzí něhu a už sama jeho přítomnost dává vyniknout těm lepším lidským vlastnostem a lidé si o vás mohou myslet ledacos, ale pro svého psa jste vždy středem vesmíru. Jakmile vás uchvátí pohled do Románkových očí, je jasno..protože když se rozdávala sebedůvěra, Románek si šel přidat. Ví, že se u něj lidé zastavují a hádají se, kdo s ním půjde ven - protože Románek, to je výhra! 
Je to milý, vážný, sebevědomý pejsek. Kdyby bylo po jeho, máte jeho přední tlapičky neustále na klíně a chtěl by hladit. Lidská přítomnost mu dělá moc dobře. Rád chodí na procházky, kde se celkem loudá, hodně se kochá, je trošičku svéhlavička. S ostatními pejsky je nekonfliktní a problémy nemá. S kočičkou asi taky ne. není průbojný. Hodí se k lidem všech věkových kategorií, ale spíše ke staršímu člověku. Bez malých dětí. Sice vypadá jako cukrkandl, ale na dětské výlevy asi zvědavý nebude. Nutno udržovat jeho srst. Do útulku přišel zanedbaný, od majitele. 
 
S adopčním poplatkem 1.300,-

V útulku od ledna 2019 (Naočkovaný kombin. vakcínou, odčerven, odblešen Bravecto, ostříhaný)


MYŠKA
fenka, kastrovaná, čipovaná
1,5 roku
kříženka husky (váha cca 20kg)

Nádherná sněhová kráska dostala od přírody jen to nejlepší. Má nádherný huňatý kožíšek, zářivě bílou barvu, dokonale stavěnou figuru a světle modré oči. Nejde o vadu, slepotu - jde o pigment. 

Myška není pes jen tak pro každého, proto dobře čtěte: Hledáme pro Myšku rodinu, která umí pracovat se severskými psy, s plachými nebo zdrženlivými psy. Budoucí páníček musí hodně zapracovat na socializaci. My už pro to udělali maximum, nyní bude pro Myšku lepší trénovat doma. Hodí se k domku se zahrádkou, s dobrým oplocením a zázemím v podobě zateplené boudy. Druhý, veselý, hravý, neotravný, vyrovnaný pes je pro tuto adopci výhodou. Pokud psa nemáte, nevolejte. Pouze na ves nebo klidné části města. 

Když má důvěru, lidi na ní netlačí, přistupují pozitivní motivací - jde to s ní hezky. Je pak uvolněná, přijde se i pomazlit, moc krásně si hraje s druhými psy. 

Pro její plachost se nehodí do rodiny k malým dětem. Nejeví žádné známky agresivity. 

V útulku od listopadu 2018.

S adopčním poplatkem 1.700,- (naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervena, odblešena, načipovaná, vykastrovaná)BENNY
pes, čipovaný
6 let
kříženec tibetského teriéra (váha 14kg)

Jen pár kilo lásky, něhy, jemnosti, přítulnosti a roztomilosti na vás čeká u nás v útulku. Je to zlatíčko, miluje všechny lidi. Po celičký den má dobrou náladu a neustále se směje. Čas od času ho chytne rapl a dělá hlouposti a dovádí co to jde. 
Na ostatní pejsky reaguje pozitivně, přesto by byl vhodný pouze jako jedináček Je dost aktivní a energický. Je zvyklý na dvě několika kilometrové vycházky denně. Lítání po zahrádce by se mu také moc líbilo. Je sice malý, ale dost bystrý a vyštěká nevítané hosty. Hygienu zvládá bez problémů, přesto se jedná o psa, který je zvyklý na celoroční pobyt venku. V zimním období byl brán do chodby. Moc rád si hraje s míčem, uzlem, ocení i s plyšáčky. Hodí se do rodiny k velkým dětičkám, tam kde je zábava a veselí. Jeho srst se musí pravidelně česat a stříhat. Před čtyřmi lety si ho adoptovala zlatá, hodná rodina z útulku v Plzni. Nečekaně přišla nemoc a vše se rázem změnilo. Benny a páníčci byli odloučeni, oběma to zlomilo srdce, ale život jde dál. Jsme pro něj velikou oporou. Tak kdo chce kluka, co se stále směje? 

V útulku od května 2018.

S adopčním poplatkem 1500,-Kč (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, načipován, ošetřen přípravkem Bravecto)


ŠEDO
pes
5 let
kříženec knírače (váha cca 20kg)

Š jako šarmantní. E jako energický. D jako dokonalý. O jako okouzlující. Toto jsou čtyři slova, která ho dokonale vystihují. Nejen, že se jedná o psa s unikátním a neodolatelným vzhledem, jeho vřelá, inteligentní a energická povaha vás musí zkrátka upoutat více, než jeho modrá barva srsti. Když vám do života vstoupí pes, jako je náš  Šedo - znamená to, že k vám přišla radost, štěstí, hřejivá láska, oddané pomazlení, komediant do nepohody, blázínek, co i z krále udělá šaška. Jde o originál každým coulem - kdo může říct, že má modrého psa?? Já znám jen pár lidí. . Neustále se směje. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Kdo si vytáhne los jménem Šedo, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Pokud s ním budete chtít lehávat na gauči u televize, jistě nebude proti. Miluje zahrádku i veškeré aktivity s pánem - i s cizím člověkem - je to takový salámista. Pokud se bude moci opalovat na zahradě - také bude spokojený. Do bytovky však nedoporučujeme, dům a zahrada bude lepší volba. Potřebuje zapracovat na výcviku, moc toho neumí, jen dělat šaškárny, ale je chytrý a vnímavý. Nedoporučujeme k úplně malým dětem, hodně skáče. Jinak děti miluje. Ostatní pejsky nemusí, ale zbytečně je neprovokuje - doporučujeme však jako jedináčka. 

*Kontakt pouze přes e-mail: Gabrielka333@seznam.cz

V útulku je od února 2018.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený a ošetřený přípravkem Bravecto)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz