Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

Nabídka našich pejskůVEXTA
fenka
kastrovaná
5 let
kříženka knírače (váha 26kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Má úžasnou figuru, hezounký ksichtík a dokonalou povahu. Když k nám přišla, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to plyšáček.
Je to zlatíčko, co se s vámi rádo pomazlí. Vítá vás každých pět minut  a líbá vás. Když se pomuchlujete, naznačí vám, že to nestačilo. Je opravdu naprosto výjimečná, dokonalá, přebáječná. Je hodně chytrá a vnímavá holka, ráda vám naslouchá, ráda s vámi vyjde na procházku, ráda u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Má hygienické návyky a venčí se venku. Přesto je zvyklá pobývat celoročně venku. O její minulosti nic nevíme, ale do vnitřního kotce se ji moc nechce, boudu nezná. Dle stavu při příjmu musela být venkovní chudinka. Hodila by se do domečku se zahrádkou. Uvítala by spaní v kotelně, předsíni nebo jinde u topení. Ostatní psy má ráda a moc hezky na ně reaguje. Je vhodná i k dětem, co si ji nebudou plést s hračkou, protože je skutečně jako z pohádky.


V útulku od září 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaná kombinovanou vakcínou, odčervená, vykastrovaná, odblešená přípravkem Advantix)


DIESEL
pes
5 let
kříženec NO (váha cca 30kg)

Vždy, když se budeš cítit sám, náš srdečný překrásný Diesel bude vždy na blízku a přitiskne se ti na hruď. Když zvedne oči, tak ty velké hnědé korálky jasně promluví: "Já tě budu vždy milovat!
Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Jak máte volné ruce, už chce drbat, hladit, házet hračky. Kdo si vytáhne los jménem Diesel, ten pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Dlouho jsme neměli psa v tak skvělé kondici. Umí několik základních povelů: Sedni, lehni, štěkej, místo, k noze, přines. Co je nemilé, že si umí otevírat packou kliky u dveří. Na to pán nesmí zapomenout. Je vyrovnané povahy, nemá problém s nikým a ničím. Snášenlivost se psem jsme nezkoušeli, s fenkou problém nemá. Zbožňuje lidi všech věkových kategorií - od minipísklat, po jejich sourozence, rodiče, prarodiče a jiné dvounožce. Hodí se k rodinnému domku se zahradou. Pobyt doma se mu moc nelíbí. Za kotelničku, stodoličku by byl rád. Miluje jízdu v autě. Tak honem, volejte, Diesel nebude čekat věčnost.

 

V útulku od září 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, Ataxxa ampule proti parazitům)

BUBY
pes, čipovaný
1 rok
kříženec

Pes vrtí ocasem stejně upřímně, jako mu tluče srdce a každý, kdo pozná Bubýna, pozná víru a upřímnou lásku. Je to mlaďoučký, oddaný psí společník, který má v sobě tolik lásky a náklonnosti, kterou v sobě dokáže udržet jen málokdo. Zprvu je k novým lidem opatrný, pak si vás oťuká, očichá a je to dobrý - bere vás do smečky. Aktivní chlapeček, co poznává krásy světa. Moc toho neznal, když k nám přišel. My ho dovedli na pěknou cestičku, ale je třeba aby šel dál s někým jiným. Miluje procházky a toulky přírodou. Nikdy se nestalo, že by měl špatnou náladu, stále se směje a má jiskru v očku. Jistě by vycházel s milou a neotravnou fenkou, k psům raději ne. Hodí se pouze k odrostlým dětem - u těch malých by ho stresovaly dětské projevy nebo náhlé mačkání a podobně. Hodí se spíše na vesnici, kde je větší klídeček. K domku s velkou zahradou a spaním v teple - nějaká kotelna, kůlna, předsíň - to by bylo ideální. Hygienické návyky má. Nic neničí. 

V útulku je od srpna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, načipován a Bravecto proti parazitům)

BAK
pes, čipovaný
1 rok
kříženec (váha do 10kg)

Jen pár kilo lásky, něhy, jemnosti, přítulnosti a roztomilosti  na vás čeká u nás v útulku. Je to zlatíčko, miluje všechny lidi. Po celičký den má dobrou náladu a neustále se směje. Na ostatní pejsky reaguje pozitivně, přesto by byl vhodný pouze k fence. Je dost aktivní a energický. Je zvyklý na dvě několika kilometrové vycházky denně. Lítání po zahrádce by se mu také moc líbilo. Je sice malý, ale dost bystrý a vyštěká nevítané hosty. Hygienu trénujeme, je moc šikovný. Moc rád si hraje s míčem, uzlem, ocení i s plyšáčky. Hodí se do rodiny k velkým dětičkám, tam kde je zábava a veselí. Jeho srst neumožňuje celoroční pobyt venku, proto bychom byli rádi, kdyby se ozval někdo, s kým by trávil čas doma u televize, na gaučíku. 

V útulku od srpna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, načipován, ošetřen přípravkem Bravecto)

ALBRECHT
pes, kastrovaný, čipovaný
3 roky
kříženec tuleně (váha cca 20 kg)

Klidný, přátelský, extrémně inteligentní a vyrovnaný pes. Snášenlivý se všemi a se vším. Je moc šikovný a agilní. Vhodný pouze do bytu či domku se spaním uvnitř, kvůli snížené pohyblivosti. Dočasná panička celou dobu s Albrechtem poctivě cvičí a udělala s ním obrovský kus práce, takže v nohách cit má. Běhá na kratší trasy jak závodník, přičemž přední nohy používá normálně, zadní jako berlu. Albí má s nožkama problém po úrazu páteře. Údajně průstřel.
Stoprocentně čistotný, s vyměšováním potíže nemá, protože břišní svaly už fungují jak mají. Doma nic neničí, spává v posteli a ve 21hod. je zvyklý na čtení pohádek. 
Albrecht má náturu vyrovnanýho chlapa - nemá tendence útočit, přijal svůj hendicap, jako nutnou součást života. Není to žádnej chudinka - když ho nějaký pes napadne, umí se razantně ubránit :o)Rád si hraje s balónkama, aportuje, rád chytá mouchy a když mu dáte něco, co mu nechutná, vezme si to, odnese a uschová na horší časy, aby neurazil :o). S Albrechtem je prostě velká sranda, je tak pozitivní a veselý....

V útulku od září 2017.

S adopčním poplatkem 500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, čipovaný, odčervený, kastrovaný a odblešený Bravecto)

MÍŠA Z TACHOVA
pes, kastrovaný
10 let
kříženec labradora (váha 20kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Dokonalé princátko je naprostým pokládkem, který smutně vyhlíží svůj domov a milující rodinu. Když k nám přišel, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to plyšáček - neustále se vrtí, mazlí, chce vás líbat.
Míša je pes líbací, vítací, mačkací a chovací. Je to zlatíčko, co s vámi rád pomazlí a je prostě božím společníkem. Je hodně chytrý a vnímavý, rád vám naslouchá, rád s vámi vyjde na procházku, rád u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Má hygienické návyky, ale přesto je raději venku a pokud by byl domeček se zahrádkou a spaní třeba v kotelně - to by byla parádička. Postel však neodmítne a přikrývat ho můžete jak je libo. 
Ostatních psů si nevšímá - jde mu hlavně o to být s člověkem. Přesto by byl vhodný jako jedináček - znáte to. Je vhodný i k dětem, co si ho nebudou plést s hračkou, protože je skutečně jako z pohádky. Šediny na čumáku matou, není to starý pardál, ale vitální štramák. Podle všech testů je jako jura. Miluje procházky a na vodítku netahá. Jestli si však myslíte, že je to senilní děda -nee, umí si i pěkně zaběhat. Hodil by se někam na vesničku, k domečku, k večerním zprávám a rád by měl dohled i nad nedělním obědem. Páníček si ho pořídil před mnoha lety z útulku a přišel o domov, o pejska se už nemohl dále starat. 

V útulku od srpna 2017.

S adopčním poplatkem 1.000,- (Naočkovaný, odčervený, Scalibor proti parazitům) 


PIŠTA
pes
3 roky
kříženec jezevčíka (váha cca 7kg)

Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit. Co však úžasný Pišta umí, je naslouchat, vytrvat, vyčkat, oddat se a bezmezně vás zbožňovat. Je to mladý, hodný a veselý - neustále v dobré náladě. Je to takový tajtrdlíček, který si rád hraje, dost u toho vrčí, což by člověka mohlo vyděsit, ale nejde o agresivitu, ale o hlasitou komunikaci. Sama mám doma takového "vrčouna", co je neškodný. Je čistotný a má hygienické návyky. Má rád jízdu autem a sám naskakuje, řídit však ještě neumí. Na vodítku chodí suprově a je radost s ním vyběhnout. Ostatních psů si nevšímá, jak s nimi vychází však nevíme. Hodil by se do rodiny bez dětí. Jak pro aktivního seniora, který už nepracuje - tak pro mladé lidi. Pouze do bytu. Do domu se zahradou pouze s plným plotem - pletivo umí přelézt. 

V útulku je od srpna 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkován kombinovanou vakcínou, odčerven, ošetřen přípravkem NexGard)

PAN DOKONALÝ-DOKY
pes
11 let
kříženec borderkolie, špice (váha 11kg)

Pohled první lásky, prvního věrného přátelství, lásky na život a na smrt. Malé princátko je naprostým pokládkem, který smutně vyhlíží svůj domov a milující rodinu. Když k nám přišel, hledali jsme cedulku, protože jsme si opravdu mysleli, že je to malý plyšáček. Doky je pes líbací, vítací, mačkací a chovací. Je to zlatíčko, co s vámi rád pomazlí a je prostě božím společníkem. Je hodně chytrý a vnímavý, rád vám naslouchá, rád s vámi vyjde na procházku, rád u vás sedí když pijete kávu - je zkrátka nejúžasnější. Má hygienické návyky. Naprosto vyrovnaný, snese psy i fenky. S kočkou jistě nebude mít problém. Je vhodný i k dětem, co si ho nebudou plést s hračkou, protože je skutečně jako z pohádky. Šediny na čumáku matou, není to starý pardál, ale vitální štramák. Miluje procházky a na vodítku netahá, většinou ale chodí na volno. Hodil by se někam na vesničku, k domečku, k večerním zprávám a rád by měl dohled i nad nedělním obědem. Páníček šel do domova pro seniory a o pejska se už nemohl dále starat. Je však vidět, že o něj bylo milionově postaráno, teď je smutný, čeká a čeká. Víme, že ta šance příjde, tak už volejte. 

V útulku od srpna 2017.

S adopčním poplatkem 1.000,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, Bravecto proti parazitům) 


CHARLIEY
pes
2 roky
kříženec (váha 10 kg)

Horký brambor, žížala, mrštný jako hádě....Původně měl být hopík, ale "Pánbůh" si to na poslední chvíli rozmyslel. Je to živý chlapeček, dovádivý lumpík, veselý srandista.  Jde o energické a živé odrostlé "štěňátko", které se hodí pro aktivního člověka, na druhou stránku nejde o šílence, co vás nenechá vydechnout. Charliey je chytrá hlavička a jistě se brzy naučí nějaké povely. Má rád všechny lidi, zvířátka, pejsky, kočičky, kytičky, stromečky, prostě úplně všechno. Zbožňuje jízdu autem, na zahradním traktůrku, sekačce, nebo kočáru. Hodí se do domečku se zahradou, se spaním na levé půlce postele a přikrytý až po čumáček, byt by také zvládl. Hygienické návyky má. Čeká na adopci u mladé, aktivní rodiny s většími dětí. Se psy je nekonfliktní a chce si hrát.  Byl uvázán 14 dní u popelnice bez vody a jídla, až ho hodná paní vysvobodila od našich spoluobčanů. Pejsek byl hromádka nervů, bál se ruky a úplně se plazil. Nezanechalo na něm žádné následky.

V útulku je od srpna 2017.

S adopčním poplatkem 1.300,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven, ošetřen přípravkem proti klíšťatům a blechám).

BENÍK
pes, kastrovaný, čipovaný
5 let
kříženec dalmatina,ohaře (váha 25kg)

Hledáte parťáka, který vám vyvolá úsměv na tváři, ikdyž přijdete domů naštvaní či unavení? Který vás přivítá s úsměvem od ucha k uchu? Který vás pozlobí čmajznutím pečlivě upečené bábovky pro nedělní návštěvu tchýně? Jestli ano, šaškoidní Benďula čeká právě na vás. Náš flekáček má dar rozdávat dobrou náladu a obtáčet si své lidi kolem prstu. Je to příjemný společník, co se rád s vámi pomazlí, vypije kávu a bude kontrolovat, jak vám jde pletí mrkve. Své doma si pohlídá a podezřelé vyštěká, ale nějaký delší štěkot od něj nečekejte, nemá na to čas. Když je totiž sluníčko, chytá bronz, a když je zima, zaleze si pod deku. Rád si s vámi vyjde na špacír do luk a polí, kde zvládá chůzi navolno. Cestování autem se mu nelíbí, bojí se a nechce nastoupit. Chtěl by svůj domeček se zahrádkou někde v klídku na vsi jako psí jedináček. Ale bez přístupu k drůbeži a hlodavcům. Kočičky nevadí. O městský ruch nestojí, stresuje ho. Bojí se bouřky, střelby, rachejtlí a podobně. Spaní mu musí budoucí páníček umožnit někde v teple. V zimním období mu jen bouda na zahradě nestačí. Hygienické návyky má suprové. Nehodí se k malým dětem. Větší, rozumné nejsou problém. S Beníkem je horší fyzická manipulace, ale rád spolupracuje dobrovolně kromě koupání a podobných jemu nepříjemných věcí.

V útulku od dubna 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, načipovaný, vykastrovaný a má Bravecto proti parazitům)


FIDO
pes, kastrovaný, čipovaný
3 roky
kříženec šeltie (váha 12kg)

Fido je originál každým coulem. Jde o plyšového kluka, co se neustále směje. Je veselý, hravý, milý, vlídný, uvrtěný a neustále v dobré náladě. Miluje lidskou společnost a pohlazení. Je to však pes, který potřebuje jasná pravidla, stanovení jistých hranic. Důslednou ruku. Když k němu bude rodina od první chvíle přistupovat vlídně a mile, bude se zrcadlit a chovat se vzorně. Takový člověk mu může i diktovat, co si může dovolit a co ne. Jinému člověku ho bohužel do rukou nesvěříme. U nás jsme se nesetkali s negací a chová se v útulku jako vzorňák. Umíme to s ním.  Člověka, kterého popisuji výše bude bezmezně milovat. Takový člověk pozná přítele na život a na smrt, lásku na první pohled. Když mluvíme o té věrnosti - myslíme to upřímně. Je dost aktivní, aportuje, dovádí, loví myšky. Vycházky s ním jsou paráda. Vhodný by byl kotec na případné zavírání, když budete mít návštěvu. Nemá rád kočky, ani psy. Nehodí se k dětem. Nutné pravidelné česání a stříhání. Pouze k domku se zahrádkou. 


V útulku je od února 2017.

S adopčním poplatkem 1.500,- (naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčervený, odblešený Bravectem, vykastrovaný, načipovaný)


BOLT
pes
10 let
kříženec maltézáčka (váha 12kg)

Uděláme spolu dohodu: Já tě budu celý život uctívat, chránit a z celého srdce zbožňovat, a ty mi dáš jedno jediné...rodinu - obyčejný domov, který bude pro mne vysněným - ostatní už přijde samo. Jde o velice veselého pejska, který potřebuje trošku času a trpělivosti na rozkoukání, tak den dva - aby pochopil, kde je doma a co může očůráva, kde baštit travičku a kde se vyhřívat. Potřebuje trochu slunečních paprsků a k naprosté dokonalosti mu chybí jen ta rodina. Celý život žil na dvorku se svoji paničkou a ta jednoho dne musela do pečovatelského domu. Jenže jeho nikdo nic nenaučil, tak se mnohdy stane, že se ožene. Prostě to zkouší. Ale když pozná, že může člověku věřit, sám si přijde pro pohlazení. Paní v dočasné péči trvalo opravdu jen pár dnů a bez problémů se nastavuje na hřeben a česání a případné stříhání. Rád chodí na vycházky, ale jen na vodítku. Nyní již bydlí s lidmi v domě a je moc rád v jejich společnosti. Fenky bezmezně miluje, nedominantní pejsky snese. Hodil by se k domečku se zahrádkou a spaním doma na gaučíku. Hodí se pro babičku nebo dědečka, který také nechce být sám. Vždyť spolu můžete koukat večer na televizi a v objetí usínat. 

 

V útulku od března 2017.

S adopčním poplatkem 700,- (Naočkovaný kombinovanou vakcínou, odčerven a odblešen) 

DUX BEAUTIFUL BOY
pes
3-4 roky
NO

Už jste někdy viděli plyšového ovčáka? My jednoho máme - je to věrný přítel a kamarád Dux. Je to klasický ovčák, pán s osobností a protože je překrásný, tak i trošku namyšlený. Není zvyklý být zavřený v kotci a má z toho trauma. Hodí se na zahrádku, kde se bude trvale volně pohybovat. Má za sebou asi trauma, přísnost a nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že ho někdo musel bít nebo mu jinak ubližovat. V útulku je to jiný pes - blázen, co by zničil všechno, co potká. Je vynervovaný, protože nesnáší ostatní psy - což přizpůsobit v útulku jde jen těžko. Když si ho bere kolegyně na zahradu, je to zlato, poklad, suprový společník a zlato. Navíc si hraje na ochránce - kam se hne ona, tam je i on. Asistuje jí při okopávání záhonků a pití dobré kávy. Dux potřebuje několik následujících hlavních pravidel: Kotec pro nutné zavírání (když přijde návštěva nebo dělníci a podobně), trvale nasazený volně povolený obojek, manipulaci pouze se ženou (jako připínání na vodítko, veterinář), všechny aktivity mimo volné pobíhání po zahradě se budou absolvovat s náhubkem. Pokud nový majitel dodrží výše uvedené pokyny, Dux vám snese modré z nebe. Je to naprosto báječný pes. Nějaký chlap ho však musel strašně bít, protože v zoufalství po vás vyjede a může vás pokousat. Je vycvičený - umí sedni, lehni, ke mě, pac, zůstaň, aport, přine, dones a mnoho dalších, které jsme ještě nezkoušeli. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEHODÍ JAKO STRÁŽNÝ PES DO FIRMY, při prvním příchodu pána sekuriťáka by vás vyzul z bot.  Hodí se na zahradu, pro mladé, aktivní lidi, kteří ví co ovčáci obnášejí a mají s nimi zkušenosti. 


V útulku je od prosince 2014.

S adopčním poplatkem 1.300,-
(Odčerven, naočkován, po měsíci přeočkován, odblešen Advantix, do adopce si odnese obojek, náhubek)


BOSS From Church
pes, kastrovaný, čipovaný
4 roky
kříženec staforda, ridgebacka, tosa inu

Držet v rukou živého tvora, poznat, jak je příjemný, pocítit tlukot jeho srdce, přijmout jeho důvěru, to přinejmenším znamená pochopit, že jsme jedné krve. Je to přitakání životu...je to konec osamělosti. Statný, osvalený a majestátný přítel, který je vám vždy na blízku, vždy pozoruje vaše oči zda se usmívají, zda nepláčou...jde o přítele na celý život...o přítele, co si od vás nikdy neodsedne a bude mít srdce plné lásky a ať se děje co se děje, on vám vždycky odpustí. Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl. Hledáme pro něj novou lásku, novou oporu, která mu ukáže, že doma je krásně. Líbilo by se mu na zahrádce u rodinného domečku, kde si bude vegetit a pokračovat v opalování břicha - jako pes jedináček. Rád střeží, rád má svoje doma pod dohledem, rád vyprovodí pošťáka, na druhou stranu však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Vzhledem k tomu, že má krátké chloupky a nemá žádnou podsadu, spaní mu pán musí dopřát jedině v teple, na kožešince třeba z berana a u rozpáleného krbu. Zavírání v bytě a klasické bytové rituály by asi nezvládl - je sice velice čistotný a nic neničí, raději by ale zahrádku. Hodí se k lidem, co ho rádi vytáhnou na špacír, svezou občas autem, dopřejí mu rodinný picnic ve třech. Nemá problém s lidmi, musí si na ně zvyknout a okoukat, pak většinou nastává fáze předvádění se - nosí hračky, míčky a dělá ze sebe šaška. Když se hrací radovánky nekonají, tak se předvádí podáváním paciček, žebráním nebo nastavuje zadek k drbání. Je to prostě pes společenský a když dvounožec nespolupracuje, krčí na něj ty své vrásky ze starostlivosti - a ty snad rozněžní i skálu. Přesto, jak je společenský a lidumil, nedoporučujeme k malým dětem - bolí ho občas uši (nikdy se nedostanou do fáze zdravých) a kdyby ho dítě zatahalo nebo přes ně pláclo, určitě by si to líbit nenechal. Nová rodina musí jít do adopce s tím, že má pejska společenského, do nepohody k rozumnému pomazlení. Nemá rád hrubé manipulace jako braní do náručí, nucení do činností, které se mu dělat nechtějí, koupání a podobně. Je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Dvakrát denně užívá léky Letrox a tekuté stříbro. Nejsou příliš finančně náročné, ale musí je již užívat doživotně. V  útulku je od října 2014.

S adopčním poplatkem 1. 500,- (naočkován kombinovanou vakcínou, pravidelně odčervován, pes s sebou dostane veškeré lékařské dokumenty, výbavu léku kterou musí dlouhodobě užívat - je jich dostatek)


FALCO

Falco není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

KATO

Kato není k adopci, ale je obyvatelem útulku.

 
© copyright 2011   www.importPC.cz