Aktuálně
Nabídka našich pejsků
Podmínky převzetí
Jak se žije u Šmudliny
Příběhy z útulku
Jak nám můžete pomoci
Poděkování
Nalezli domov
Napsali nám
Galerie na rajčeti
Kniha návštěv
Kontakt
Pomáhají nám

Nadační fond pes v nouzi

PESWEB

PESWEB

thaiweb

www.stribro.cz
firma Pučálka s.r.o.
Svoboda zvířat
portál tachov.cz

 

Napsali nám12.3.2019 Čikoušek z Chebu píše pozdrav.

Dobrý den,

moc Vás všichni zdravíme z Chebu. Dnes Čikoušek slaví 4 roky nového života v ráji. Je to rozmazlený lump. Je stále heboučký jako plyšáček – přesně, jak jste ho kdysi prezentovali. Ovšem tichý jako pěna už dáávno není. Je spolehlivým hlídačem a do všeho nám mluví. A pokud dojde k nějakým „ výchovným momentům „ ,vždy musí vše okomentovat a  má rád poslední slovo. Darebák :)) . Pak mu stačí jen pohrozit, že ho vrátíme k tetám do Tachova a je klid. Jedenkrát ročně probíhá neskutečný boj u veterináře ohledně očkování. Veterinář svléká plášť a jde Čika očkovat před dům v civilu. Ale protože Čikouš není žádný jeliman, ale dobře ví, o co kráčí a tak bojuje jako o život. Mimo veterinu je však naprosto úžasný. Přejeme Vašim nynějším svěřencům, aby našli domov a byli stejně spokojení jako ten náš.

PS : Přikládáme několik fotografií pro radost

S přátelským pozdravem Čikova smečka

1.2.2019 Lucinka zdraví.

Dobrý den,

posílám fotečku z dnešního výletu s Lucinkou. Je prostě skvělá a dává nám tolik radosti. Je moc hodná a poslušná.
Mějte se hezky a děkujeme Vám.

Čapková

1.2.2019 Zdraví neposeda Ben Kryštof.

Dobrý den, 

omlouvám se, že píšu až teď. S Benem je všechno v pořádku, pěkně jsme se sžili, vůbec si nedovedeme představit, že jsme ho někdy neměli :). Myslím, že i on je u nás spokojený. 
Nemám moc pěkných fotek zvenku, je totiž pořád v pohybu nebo se sápe po mně s mobilem :D,ale posílám alespoň něco. 
Mějte se moc hezky, 
Lenka Brnková

1.2.2019 Pamatujete na Radovánka?  Ten se má v nové rodině báječně.

23.1.2019 Šárka pozdravuje.

Dobrý den,

dlouho jsem nepsala. Přeji hodně úspěchů v novém roce 2019 a posílám fotku Šárky. Už se trochu usadilla a dělá mi radost jak se rychle učí.

23.1.2019 Malý Barney si užívá domova.

Dobrý den, 

dneska je to týden co jsme si přivezli Barneyho domů. Zvyknul si rychle a teď už se od nás skoro nehne. Učíme ho pár povelů a teď nám zbývá naučit ho vydržet doma sám. Sníh je pro něj velká zábava. Posíláme fotku z procházky. 
Hezký den, Rybková M.

23.1.2019 Píše Keisy.

Dobrý den, posílám pár foteček.

Mějte se Chmelířová

23.1.2019 Béďa zdraví.

A posílám ještě pár fotecek z lesa atd. Prochazky v lese miluje,obzvlášť srnky rád pozoruje:)..hlavně,když jich kolem nás proběhne třeba 5 :D. No a pod stromečkem měl take bohatou nadílku. Jinak je venku od každého obdivovan, jak je nádherný a je miláčkem celé naší rodiny. Moje maminka která je vážně nemocná, si ho velmi zamilovala a je šťastná, když se k ní přitulí a vyžaduje hlazení |:).

Přeji hezký novoroční den Truksova


23.1.2019 Čertík posílá vánoční pozdrav.

Krásné a pohodové Vánoce a klidný příští rok Vám, všem v útulku i pejskům

přejí Šrotýřovi a Čertík s Vaneskou

23.1.2019 Terynka zdraví útulek.


Krásné svátky vánoční a do Nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody.
Přejí Benetkovi s Terynkou.
Posílám pár fotek. Tery se má fajn, má plno kamarádů a spoustu bláznivých nápadů.
 

23.1.2019 Arinka se v novém domově má suprácky.

Taky přejeme Vám, Vaší rodině i Vašim pejskům klidné svátky a hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do nového roku.

Naše rodina už dostala ten nejhezčí dárek už v srpnu, Arinka je opravdu naše chlupaté štěstí - tak jak ji útulek v Tachově inzeroval. Posílám několik fotek z poslední doby.

Jakmile bude příležitost a s Arinkou pojedeme Vaším směrem, tak se rádi s Arinkou na chvíli zastavíme.

Tomáš Chrobák

23.1.2019 Jáchymek posílá pozdrav.

23.1.2019 Kikina zdraví naší Danu (dočaskářka a nepostradatelná členka útulku)

Milá paní Dano,

posílám Vám nové fotky Kikinky. Věříme, že se jí u nás líbí. Rychle si zvykla na nové prostředí, má už v okolí psí kamarády a nejraději je na louce a "hraboškuje". Myší díry to je její.

Také ráda jezdí na chalupu, kde má více volnosti. Zatím z váhy nic "nesundala", ale pejskaři v okolí, kteří ji viděli hned první den, nyní říkají, že zeštíhlela. Nám to přijde také, tvaruje se jí tělo. Na to, jak je podsaditá, je neuvěřitelně hbitá a má obrovskou sílu. Je to také dobrá hlídačka. Člověk si odloží tašku, ona si k ní lehne a hlídá. Je velice učenlivá. Když přijdeme z venku, tak jí utíráme packy. Nevěděla, co to je, tak se to ze začátku bez vrčení neobešlo. Nyní již sama zvedá tlapky a nechá si utřít mokré bříško. Také je to "vítací" psík. Každého příchozího radostně uvítá, "zazpívá mu jednu z árií ze svého repertoáru" (kvíká radostí) a dá mu štípanou pusu (několikrát člověka oblízne, když se k ní nakloní a náznakem ho kousne do nosu, který na obličeji vyčnívá.). Jezevčíka v sobě nezapře. Venku "čte" stopy a značkuje. Musíme jí ale hlídat, protože je závislá na autech. Jen vidí otevřené auto, už by do něj skočila. Je jí jedno, že není naše. Také když přijede autobus, tak se zastaví a kouká, kdo vystupuje. Pozorně si každého člověka prohlíží. Je to naše zlatíčko. 

Paní Dano, za celou naši rodinu Vám a celé Vaší rodině, včetně chlupatých svěřenců, přeji krásné vánoční svátky a v novém roce 2019 hodně zdraví, štěstí a pohody.

Vendula Tomšová


20.1.2019 Charlie se má jako v ráji, tak píše, aby to každý věděl.

Dobrý den Gabčo a všichni úžasný lidičky u Šmudliny.

Dneska je to pět měsíců, co jste volala manželovi a mě udělala velikou radost, protože jen díky Vám máme Charlieho, zavolala jste v tu nejlepší dobu a my Vám ze srdce děkujeme..... Charlie je úžasnej. Velmi rychle poznal, že v posteli je líp než v pelíšku, že to malý stvoření, co mu nedá pokoj, je taky fajn, protože mu pořád padá něco dobrýho z rukou a když nepadá, tak mu to stejně dá, protože je to loudil :) Rád prohání kočky, ale po chvíli se spolu tulí :) Provokuje Kimíka, a i když je Kimi lenoch, tak spolu lítají po zahradě :) Je šťastnej, když se vrátí páníček z práce a pomuchluje ho. A spousta dalších a dalších radostí. Prostě je to skvělej parťák a my ještě jednou děkujeme :)

Antošovi

20.1.2019 Čenda zdraví.

Hezký den,

po nějaké době se Čenda hlásí :)) 

za společný půl rok se úplně sžil s naším jachtařským životem. A výjezdy na chatu úplně miluje.

Před týdnem s námi byl i v termálních lázních na Slovensku v Rajeckých Teplicích. Jsou tam nádherné procházky po kopcích. Čendovi se moc líbily. Chodil s námi na volno a užíval si to, ale hezky si nás hlídal, abychom se mu neztratili. Pěkně poslouchá. Jen ovce a kozy na pastvinách ho moooc lákají :). Je z něj neuvěřitelný mazel a konečně si začíná i opravdu hrát. Navíc je opravdový vodomil.

Děkujeme ještě jednou za super parťáka.

S pozdravem

Hana Kábová

20.1.2019 Pufík adresoval dopis přímo Zdendovi.

Tak jsme se, pane Gothe, dlouho neozvali,ale léto bylo hektické, jezdili jsme dost sem a tam a Puf se učastnil všeho, kromě necelého týdnu v Řecku, to by ho asi nebavilo.

Na fotce Puf na zahradě v Družci,kde jsou pánové (Puf a Honza) na pánské jízdě, aby mohli kocouři ven,ale stejně se jim nechce. To je jediné, co se ještě nenormalizovalo. Sice už spolu chvíli v naší přítomnosti jsou v jednom pokoji a občas se mi daří jednou rukou hladit značně neklidného kocoura a druhou Pufa. u toho už převažuje spíše zájem, než agrese, ale kocouři mu samozřejmě i trochu právem pořád nevěří. Ale Puf dokáže už sednout, pravda ne hned, když před ním držím kocoura v náručí a kocourů se nezmocňuje panika.

Ostatně vzpomínám na mámu, která vždy když jsme měli nalezeného psa-a to byli všichni, za mámina života celkem 6), říkala, že jim trvá dva roky, než si zcela zvyknou. Jinak Puf za ten více než rok u nás udělal veliký pokrok. Především si myslím, že máme už jeho plnou důvěru a stal se z něho veliký mazel. Procházky už nejsou stressovou záležitostí, dokáže pořád proslídit křoví a za srnou se rozběhne,ale dřív se vrátí a většinou se nás drží. V létě, dokud byly mláďata a taky vedro jsme do lesa nechodili, koncem léta Pufoun začal kulhat na přední nohu, paní doktorka na veterině diagnostikovala nataženou šlachu a předepsala měsíc klid a pomohlo to a když jsme pak zase vyrazili do světa, i do lesa koncem září, nejen nekulhal,ale byl mnohem klidnější. Na vaše doporučení Puf přibral má teď 18,7 kg ( původně 17) a to je akorát,sluší mu to.

Koncem léta jsme jeli na chalupu k Sušici a chtěli udělat zajížďku přes Tachov,ale jak píšu, letos bylo vše hektické. Ale kdybyste zase jeli naším směrem do nějakého spřáteleného útulku, rádi vás  uvidíme-puf jistě taky.

Ale teď to hlavní-nedávno tu byl kominík-tedy on sem chodí už léta, zná všechny naše psy a hlavně, on je především velký myslivec. Puf ho úplně nadchnul, povídal že mu připomíná slovenského kopova a když zkontroloval komín, našli jsme si to na webu a skutečně: kromě hlavy a delších nohou je to přesné, i popisované vlastnosti-slídění v křoví, vytrvalé pronásledování zvěře, vyštěkávání a když jsem prozradila, jak ulovil srnu, pan kominík myslivec se ptal a držel ji a nepustil? no ten je šikovný...a bylo mu líto, že ho odnaučujeme to, co jeho předkové měli v náplni práce.....No prostě, kdyby ho viděl loni, stal by se u něj asi puf prestižním profesionálem. Jenže teď bychom ho už samozřejmě dávno nedali a taky se nám ho postupně daří "kazit".

Tak to je to hlavní, moc zdravíme všechny v tachovském útulku a ať se vám daří. Sylva, Honza a Puf Samšiňákovi

13.12. Psík Bugy píše do útulku.

Dobrý den,

pamatujete si ještě na rošťáka Bugyho? Posíláme Vám pár fotek z jeho života. Důležité je, že nám dělá radost a je zdravý. Stále vymýšlí lumpárny, ale dokáže být také moc hodný. 

Eva Vorlová
Petr Andrusiów

13.12. Napsal Béďa.

Dobrý den,
posílám pár foteček našeho úžásňáka Bédi. Jsme všichni šťastní, že ho máme, vnesl do naší rodiny zase radost. Je prostě úžasnej, hodňoučkej, nezlobí a to, že občas zaštěká, tak je to pejsek.Vodítko ho stále baví :D. Už jsme byli na veterině na přeočkování.

Přeji hezký víkend Truksová Lucie

10.10.18 Šakalík zdraví útulek.

Dobrý večer,

chtěla jsem jen napsat pár slov o Šakalíkovi, kterého jsme si vzali z vašeho útulku. Zrovna se vyvaluje na gauči, neboť se stal právoplatným členem naší domácnosti. Je učenlivý, veselý, strašně rád běhá za čímkoliv, co mu hodíme a to, co mu zůstane chvíli v zubech, už natrvalo ztratí svůj tvar. Chodíme denně na procházky, postupně se sbližuje s kocourem, tedy spíš kocour ho začíná jakžtakž tolerovat, má rád děti a asi má rád i psy, ale to moc nezkoušíme, aby neměl špatnou zkušenost s případnou agresivitou. Je to rozený stopař a když jdeme na procházku do lesa, tak je ve svém živlu. Prostě zlatíčko.

Posílám pár fotek

Alena Vrbová

31.7.18 Pozdrav od Jenny.

Dobrý večer,

Vím, že nemáte moc času na zbyt, kvůli péči o pejsky, ale i tak vás musíme zase všechny pozdravit.
Oslavili jsme s Jennynkou její narozeniny, čekal na ni plyšový sup, plyšáky prostě miluje, takže se nám rozrostla sbírka.:)

Moc všechny zdravíme a posíláme fotečky.

Martina H.12.7. Čendík se má u nové rodinky báječně.

Hezký večer, 

28.6. to bylo už 2 měsíce, co jsme si odvezli Čendíka. 
  
Je prakticky celé dny venku. Pilně strénujeme poslušnost....přivolání atd. Chodíme se stopovačku často i na vycházkách v Praze, aby měl volnost a při tom to bylo bezpečné. Navíc mohu lehce zatáhnout, když náhodou "neslyší" povel Ke mě :)) a upevnit tak poslušnost.Lehce si zvykl na kočovný život o víkendech. Zjistil, že je fajn mít hodně psích kamarádů. Na to, máme dojem, zvyklý nebyl. Aby si lépe zvykl na větší množství kamarádů, byli jsme s ním i na Free sobotě u pana Desenského. Spolu s 80 pejsky a jejich páníčky jsme si den opravdu krásně užili. Čenda se s nikým "nehádal" a krásně poslouchal. U vody se mu moc líbí. Miluje plavání a aporty. Klacek nebo míček z vody loví neúnavně. Když nejsme u vody s jachtařskými dětmi. Vyrážíme na chatu do Podšumaví. Chodíme na procházky do lesa i plavat do rybníka. A když už nás na zahradě bolí ruka od házení míčků, odpalujeme je hokejkou :) ...skvělý manželův vynález. V Praze je každý den s manželem v klubu u Vltavy. Tam už chodí na volno, protože to je na uzavřeném pozemku. Prohání králíky a zlobí se na nutrie, ale jinak je hlavně všude tam, kde je manžel a největší problém má, když je s námi oběma a každý děláme něco jiného :) . To musí ležet tak, aby viděl na oba nebo přebíhá. Jeho borderko-jezevčí povaha je úžasná....chytrý, učenlivý a šášulka po borderce a paličák po jezevčíkovi :)) . A navíc teď už i velký mazel. 

Děkujeme, že jste uvěřila, že se k sobě hodíme. 


Posíláme pár fotek z našeho společného života.
 

S pozdravem Čenda a Kábovi 1.7.18 Elza zdraví útulek.

Pěkný den,
posíláme pro všechny tety a strejdy z útulku pozdrav a pár foteček Elišky(Elzičky) a její kámošky Megginky.
Jsme spokojený a šťastný

Haslerovi-Zbůch
10.6. Teo píše.

Dobrý večer,
před rokem jsme si od Vás s přítelem vzali pejska - Teouška.
Rádi bychom Vám znovu poděkovali za to, jakou lásku jsme od Vás dostali.

Posílám pár fotek, abyste věděli, že náš brouček roste do neuvěřitelně chytrého a rozromile zlobivého puberťáka. :)

Krásný večer,
Kateřina Jelínková

21.5. Žemlík píše z nového domova.

Dobrý den, Žemla s Maxem posílají pozdrav z dnešní hry. Nová hračka pravděpodobně dnes padne za vlast... :)) buď se o to tahají, nebo se navzájem vodí. Žemlík už má od minulého týdne registrován čip, paní veterinářka ho současně i prohlédla a pěkně už přibral. Naopak Maxík svá přebytečná kila úspěšně zhubl. 

Nicola
7.5. Benjík posílá nádherné fotky.

Ahoj teto Gábi,
tak už to bude půl roku, co jsem s novými brášky Rayíkem a Edou v Plzni. Jsem moc hodný, neštěkám,občas teda schválně nechám doma nadílku, když jsem uražený,že mě naši nechávají doma. Ale prý musí chodit do práce, aby mi pak za penízky mohli kupovat ty ňaminky, Mam plno dvou i čtyřnohých kámošů a kámošek a byl jsem na plno výletech. Naposledy s mámou a tátou v Adršpachu. Před měsícem mi přibyla nová kámoška Luminka,která bydlí u nás v ulici. Pořád mě okusuje,ale mně to neva. Mám to na salámu, Posílám fotky :)

Určitě se přijedu někdy v létě ukázat a zase něco přivezu pro kluky a holky z Tachova.

Tak ahoj :)

Benjík a jeho smečka7.5. Besinka (Snowie) píše.

Dobrý den paní Růžková,
pozdravujeme Vás a konečně posíláme fotky spokojené Besinky (Snowie). Má se dobře, miluje procházky a vodítko už zvládá na jedničku.

Děkujeme a zase se ozveme.

Ryzníkovi

7.5. Bakova rodinka posílá pozdrav.

Dobrý den, 
konečně posílám nějaké fotečky Baka. Má se skvěle. Je to naše Zlatíčko. Máme ho moc rádi. 
Děkujeme Vondráčkovi K. Vary

26.4. Žemlovka píše hnedka z nového domova.

Zdravíme od nás z Heřmaňáku,

a poslušně hlásíme že už týden máme dvojnásobnou radost a štěstíčko,díky naší Žemličce:) Je naprosto úžasná,mazlík největší...rošťanda jedna jak druhá. Dorri udržujeme stále laťku první Dámy(první dostává pamlsek, vodítko,kdyz jdeme ven,první do auta-dokonce po vzoru Žemlí začala sama naskakovat,aby ji náhodnou nepředběhla:)) ale Žemlí se v žádném případě nešidíKrasně si zvykla a je znát, myslím, že stálá přítomnost Dorotky ji dodává jistotu a sebevědomí. Je úžasná a my jsme do ní naprosto zamilované:) A mé mladší dceři Justýnce moc vynahrazuje mazlení, a přítulnost, kterou ji naše Dorri dost odměřovala už od mala...Když holky řádí, jsou lepší než televize...a jsem ráda že hry provokuje a začíná i Dorri,chodí za Žemličkou s hračkami a pošťuchuje ji. Děkujeme a jsme vděčné že jsme ji mohly přijmout do naší rodinky a věřte ze s námi se má hezky, vypadá velmi spokojeně:) Poznala už většinu našich blízkých a děda dokonce prohlásil, že je hezčí než Dorotka:) Ke každému se chová velmi přátelsky...Příští týden nás čeká přeočkování a domluvime se kvůli kastraci s naším veterinářem. Také mám doporučení na paní, která stříhá pejsky doma, v klidu a soukromí a smím tam zůstat i s Žemlinkou, takže se objednáme na nějaký original sestřih, té naší krásné psí slečny :) Přikládám nějaké fotky od nás, mějte se moc hezky, krasné dny přejeme i Vám, s pozdravem Andrea C.

17.3. Messy po dlouhé době píše útulku.

Dobrý den,
Meruňka, dnes už Messy, která je členem naší rodiny od 22. 10. 2016, posílá pozdrav a vzkazuje, že se má moc dobře a je šťastná! 
A my moc Děkujeme za tak skvělého psa! Je to úžasná, vždy veselá a inteligentní parťačka!

Nedávno jsme ještě koukali na její starý inzerát, kde se píše: "Na ostatní psy vyšiluje a trochu se jich bojí, takže by byla asi vhodná asi jako jedináček. Nehodí se k malým dětem." ... Téměř rok a půl uběhl a my za život nepoznali psa, který tak moc miluje děti a psích kamarádek má taky dost. Postel dokonce sdílí se dvěma kočkama.

Na závěr společně s Messy posíláme mnoho štěstí pejskům v útulku a doufám, že se ani nestačí ohřát a už budou mít své nové doma! :)

17.3. Enzík zdraví.

Dobrý den,
tak jsem si konečně našla chvilku a zasílám pár fotek Enzíka z jeho nového domova :) už se u nás pěkně zabydlel, jsou to tři měsíce co k nám odjel bydlet a i za tu krátkou dobu jsme si s ním toho spousta užili :) vyrostl z něj pěkný chlapík, i když je to pořád takové mimino v přerostlém těle :) asi z něj bude aportér, klacíky a míčky miluje a má spoustu energie. Doma má staršího bíglího parťáka a dva kocoury, se kterýma občas laškuje :) a samozřejmě je to i hlídač, na zahradě pouští hrůzu ale jakmile se někdo přiblíží, tak by ho umazlil :) tak jen že se máme dobře a zdravíme psí parťáky z Tachova :)17.3. Frenk píše.

Dobrý den, Gabrielo,
moc vás zdravíme do Tachova a posíláme fotky Frenka, kterého jsme si od vás vzali loni v lednu. Frenk je moc fajn, celý den je na zahradě a dvakrát denně chodíme na procházku. Snese se i s našimi kočkami a slepicemi.
Přeji pěkné dny a ať se vám daří.

S pozdravem
Jana a Standa Novákovi z Města Touškova

3.3. Napsal Kuky od Mácháče.

Dobrý den,
posíláme pár fotek s Kukym, Kukínem, Kukčou, Kukouškem. Slyší na vše. Velmi vnímavý pejsek, který je samozřejmě miláčkem rodiny. S páníčkem v létě na rybách nebo se toulá po skalách kolem jezera. V prvních třech měsících rozkousal vše, co bylo zajímavé nebo mělo větší finanční hodnotu :) Největší úlovek Kukyho byly dva tisíce korun v podobě bankovky. Jakmile začneme Kukína kárat, tak se začne neskutečně řechtat - vycení pysky -, tím pádem nás odzbrojí a zase vyhrává.   

Je skvělý děkujeme

Petr a Jolča1.2. Napsala Shejla.

Tak mám velkou zprávu, už od loňského října chodím ven, nejdřív jsem se bála, ale Beník mi pomohl. Je to bezva, protože dostáváme venku dobrůtky. Nejradši mám sníh, lítám jako blesk, a když je někde nějaká louže, určitě ji neminu. Ale kdybys mne slyšela, když se řekne, že jdeme ven, tak vyju, štěkám a lítám, protože těm mým dvounožcům to trvá. Jinak se musím pochválit i u pana doktora jsem byla hodně statečná.

Tak se tam všichni opatrujte a všem psím kamarádům přeji hodně štěstí .

Shejla

7.1. Sany, chlupaté malé stvoření, píše, jak se doma má.

Ahoj teto Gábi, Dano, Ivet a všechny hodné dušičky od Šmudliny :)

Už jsem u páníčka s paničkou skoro třičtvrtě roku a pořád jsme neposlali žádné moje fotky, jsme to ale ostudy. :) A když je dneska ten první den nového roku, řekli jsme si, že to musíme napravit...

V rodince jsem moc moc spokojená, všichni mě milují a já je taky, ostatně jim to dávám najevo mým neustálým olizováním. :) Paníčkové o mně říkají, že jsem moc šikovná, vykonávat potřebu venku jsem se naučila hned jak si mě přinesli. Páníček mě hned jako štěňátko naučil povely jako ZŮSTAŇ, K NOZE, SEDNI, LEHNI, DEJ PAC...mě to moc baví, protože za každý splněný povel vždycky dostanu dobrůtku mňam mňam. :)

V říjnu se ze mě stala už velká slečna - poprvé jsem hárala. Sice jsem po bytě musela běhat v takových divných kalhotkách, za které se mi všichni smáli, ale dalo se to přežít. Minulý měsíc jsem byla pozdravit pana veterináře a s páníčkama se domluvili, že mě prý hned v lednu vykastrují, když už mám za sebou to první hárání - snad mě to nebude moc bolet. :) Potom pošleme fotku bříška a lékařské zprávy...

A tady jsou nějaké fotky. Pár jich je ještě štěněcích, ale teď už jsem veliká holka a vážím rovných 20 kg, však podívejte sami, jaká se ze mě stala krasavice. :) Jo a Vánoce to je taky úžasná věc, dostala jsem takových nových hraček a dobrůtek...a ještě oslavila svoje první narozeniny. Zase se brzy ozveme, teď už opravdu. :)

Tak papapa, moc pozdravů posílá Sanynka a její páníčkové. :-*28.12. Miluška píše.

 Dobrý den,

opět se sešel rok s rokem a Miluška bude zase o rok starší. Hodně jsme cestovali, tak i letošní rok byl plný zážitků a psích radovánek. Miluška se těší dobrému zdraví, až na občasné trávicí potíže(netráví kuřecí maso) a stále nás obdarovává svou dobrou náladou. Doufáme, že i Vám vydrží elán a dobrá nálada v celém příštím roce. Přejeme všem zdraví štěstí a Vašim svěřencům dobrý osud a hodné majitele.

S pozdravem
Alena Kotková a Miluška

28.12. Nelinka píše po roce v rodině.

Dobrý den,  

19. 11. 2016 jsme si od Vás brali Nelinku. Omlouvám se, že píši až po roce, ale čas s ní opravdu rychle utíká. Je to naše prdelka. :) Posílám alespoň dvě fotky z narozenin (osvojenin), kdy dostala jako dárek zahradu, aby měla i nějaký svůj prostor na hraní. :) Nebojte se, chodíme tam pouze společně, samotnou bychom jí tam nenechali. :) S auty ještě bojujeme, ale už je to trochu lepší. Chodíme i na cvičák, a procházky a hraní jsou každodenní samozřejmostí. :)

Ještě jednou za ní moc děkujeme. Na účet jsme Vám poslali malý dáreček. Není to moc, ale věříme, že se hodí. :) 

Mějte se hezky a ještě jednou moc děkujeme!

Klára, Kája a Nelinka

30.11. Barča se po dlouhé době ozvala.

Ahoj teto Gábinko,

Po dlouhé době posílám zase Pozdrav. Minulou středu to bylo přesně 3 roky, co jsem 
Odešla k mojí nové rodině. Tak strašně to letí. Tak jsme měli velkou oslavu. 
Pro nás všechny je to den, jako bych se narodila. Tak jsem měla oslavu i s dortem ?

Jinak se mám mooooooc dobře. Ted v zimě teda víc lenošim, než chodím na procházky, ale tak už to bývá. 
Jinak už se moc těším na Vánoce. Jako správný parťák pomáhám úplně ze vším, 
Hlavně s ochutnávku cukroví, co Panička peče. 
Jinak s paničkou děláme každý rok sbírku pro opuštěna zvířátka,tady u nás, aby měla aspoň malinkou radost u stromečku v útulku. 
Tak posílám pusu tobě a všem chlupáčům na čumák, co jsou s tebou v útulku. 
A hlavně jim přeji, aby všichni našli co nejdřív nový domov, jako já. 

S pozdravem Barča
30.11. Brouk píše.

Dobrý den,

máme od Vás labradora jménem Brouk. Máme ho doma týden a je to pěkný divoch, když má náladu,  jinak je to mazel a velké mimino. S kočkou i pejskem se snese, všichni spolu dovádí, děkujeme za něj :)

Trunečkovi


29.11. Flocki napsala pozdrav.


Dobrý den Gábino,
ráda bych Vás pozdravila společně s naším dárečkem Flokim (dříve Rumík). Za měsíc s námi oslaví společné třetí Vánoce a my jsme vděční za každý jeden den s ním. I když dokáže být svéhlavý a velmi vynalézavý ve formách útěků, je to naše láska a neodmyslitelná součást rodiny. 
Momentálně bydlíme v domku se zahrádkou a zvesela jí využívá. Čas od času dokonce jde i jako doprovod do práce. :) Prostě je to náš koblížek, bez kterého už nemůžeme žít. 
Celému týmu Šmudliny přejeme příjemné prožití Vánoc a mnoho zdaru do dalších let.
S pozdravem
Floki s rodinou

29.11. Benjík zdraví.

Dobrý den do Tachova,

posíláme týdenní info a pár fotek :).

Zachytit oba kluky v klidu se mi povede jen při spaní :D. Lítají jako blázni a smějí se,až mají jazyk na podlaze. Včera vlezl Eda Benjimu do pelíšku, což se Benjikovi moc nelíbilo a když Edu vyhodil, pro jistotu si pelíšek očůral. Loužička občas nějaká je, ale to všechno natrénujeme. Benjík nás překvapuje svými akrobatickými kousky, včera jsem šla do kuchyně, protože jsem slyšela hluk a Benji sedí na židli jako by se nechumelilo :D. Všude nás kontroluje, fascinuje ho pračka a splachování záchodu. Ve výtahu už jsme jako doma, je to šikulka a rychle se učí. Všichni si ho hned oblíbili a tolik ňaminek, co dostal, máme tak do důchodu. Hračky ho neberou,takže ty si užívá Eda. Zítra jdeme s Benjikem na masáž,tak jsem zvědavá,jak se mu to bude líbit, ale jelikož se neustále nastavuje na drbání, tak si myslím, že to bude ok. S dětmi je Benjík taky v pohodě, byli jsme na návštěvě a kamarádky a ta má holčičky 4 a 6 let a Benjík byl moc hodný a nechal se hladit a když jsme odcházeli tak starší říká:" Tak papa Benjíku a ať tě už nebolí nožička" :). Je to zkrátka brouček a jsme moc rádi, že jsme si ho adoptovali.

 

Hezký den,

Eva Trhlíková,Jan Sloup, Benjík a Edoušek 


13.10. Pozdrav od Bublinky a Kimíka.

Zdravíme všechny do útulku.

Dneska jsou to už 3 roky, co jsme si od Vás přivezli Bublinku a hlásíme, že i když oslavila 15té narozeniny, tak je to pořád babča čiperka. Je fakt, že očička jí už moc neslouží a nějaké zdravotní problémy také byly, ale všechno jsme společně zvládli. Miluje váleníčko v posteli, hlavně když na ní svítí sluníčko. Také miluje masírování a tulení a to hlavně s paničkou. No a na páníčka umí vynit i těch svých pár zoubků a už se jí i podařilo ho kousnout do čela, že mu tekla krev 

V prosinci, přesně na Silvestra jsme si od Vás vzali Kimíka a řešili jsme, jak ho Bublinka přijme. Vůbec jsme na ní nespěchali, nechali jsme jí, aby si zvykla na jeho vůni a i když je Kimi venku, tak jsou z nich kámoši a chodíme společně na procházky.  

Jinak Kimouš je zlatíčko. Venku chodí bez vodítka a i když jsou na polích srny, tak zůstane u nás. Kamarádí se s kočkama a sousedů psi ho milují. No jeho miluje každej, kdo k nám přijde. Jezdí na výlety s dcerou vlakem a v autě už taky nezvrací 

Takže jsme Vám chtěli poděkovat za úžasné parťáky, které máme od Vás.

Rodina Antošova


8.9. Mája zdraví z Brna.

Ahoj všem do Šmudliny, 
tak jsem se rozhodla, že se Vám zase po dlouhé době ozvu. Pravidelně se dívám na facebookové stránky nových kamarádů a všem přeji, aby se měli tak jako se mám já. Je to opravdu super. Kromě pelíšků, které mám po celém domě, mám i svůj pokoj a svoji postel, to se divite, že? A pánečci mě mají moooc rádi, chodíme na procházky, koupat se do řeky, jezdíme na chatu a v létě i na dovolenou, třeba teď jsem byla Jeseníkách a chodila na daleké cesty. Občas sice přestanu slyšet a rozběhnu se za zajíčkem nebo srnkou, ale to se pánečci nemusí bát, vždycky se vrátím, přece by mi po nich bylo smutno. Mám je moc ráda. Mám i psí kamárády, a tak si s nimi občas pohraju. Posílám i fotečku jaká jsem pořád fešanda :) 

Všechny moc zdravím Májinka z Brna

8.9. Shejla se osobně hlásí.

Ahoj, tak to jsem já, mám se moc dobře, moje celá rodina je ůžasná.
Na vodítku ještě nechodím, ale už jsem to alespoň zkusila, zatím to nevyšlo.
Můj bezva psí kamarád Beník, má semnou trpělivost pořád ho zlobím a koušu ho do ucha, kočičky už neproháním, děkuji všem, tak se tam mějte všichni moc fajn zdraví vás vaše Shejla.

17.8. Mini Rocky napsal.

Dobrý den,

posílám nějaké fotky Rockyho, jak se u nás zabydlel a jak se mu daří. Je to mazel celé rodiny, rád se hraje a mazlí na trávníku. Procházky má každé ráno asi 15 min, než jdeme do práce, někdy odpoledne se synem, jak přijede z práce, to asi na hodinu a večer si dá ještě kolečko kolem kukuřice a větrolamu za domem. Dali jsme ho prohlédnout u veterinářky a take načipovat. Je to trochu i divočák a paličák, ale začíná reagovat na povely. V neděli se půjdeme podívat na psí cvičák, ať si zvyká i na jiné psi. Na ty ještě moc dobře nereaguje. Tolik z jeho nového domova, přidám ještě fotky a pozdrav z Tvrdonic.

17.8. Montík taky zdraví do útulku.

Dobrý den,  
posíláme pozdrav od Montyho, ktery je po ostříhání, v bezvadné letní formě.
Přejeme Vám krásné léto a všem Vašim svěřecům, brzy prima páníky. 

S pozdravem Eva Klimešová 

17.8. Fionka-Fanny zdraví.

Dobrý den ,posílám pozdrav z Plzně.V nové rodině se mám Báječně,každý den mám dlouhé vycházky z páníčkem a naučila jsem se už poslouchat,tak můžu chodit i bez vodítka.:)
Mám tu už i kamarády no a kočky proženu ,dělají paničce neplechu v záhonech.
S rodinou už jsem byla i na dovolené tak přiložím fotky.

Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci a hodně spokojených pejsků v nových rodinách.

 Zdraví Fionka -Fanny s rodinou

17.8. Bohumil píše taky pár řádků.

Zdravime zase po roce do Smudliny..Z Čertika-Bohouška je pekny hovadko,ale oddanejsiho spolecnika nenajdete..vdecnej zavislak a neskutecnej kanec
pa Stveraci

17.8. Hugo také píše.

Dobrý den, 
my Vás s Hugem zdravíme. Hugo je stále broučínek, i když už mu trošku otrnulo. Už to odnesl koberec, nějaké oblečení, polštáře a podobně.:) Nejraději by byl, abych byla pořád doma. Ale s tím se popereme. Jinak je to pořád stejnej mazel. Podle fotek vidíte, že jsme stále ve vodě. Hugoušek se má dobře. V září se chystáme na cvičák. Myslím, že ho to bude bavit. Bohužel stále bojujeme s jízdou autem. Už jsem toho vyzkoušela spoustu, ale po chvilce stejně zvracíme. Takže se snažíme trénovat. 

Mějte se hezky. Veronika Forstová

17.8. Yellousek zdraví ze Záluží.

Hezky den,
neuveritelne to utika a uz je to pres dva roky, co jsme si privezli Yellouska :) je to nase zlaticko :-* (zkratka laska na cely zivot) Yellousek vzkazuje, ze se ma paradne a uziva si krasny psi zivot, plny mazleni, drbani, novych hracek, prochazek .... :)

Posilame pac a poradny oliznuti do utulku:-*

17.8. Napsal Frigo.


Dobrý den,
Opět se s Frigem hlásíme, posílá všem veliký pozdrav a plno pusinek. Za měsíc to bude již rok, co se stal členem rodiny. Je to opravdu hodný pejsek, který má neustále nasazený svůj úsměv. Pořád někde lítáme venku. Dokonce před týdnem zcela dobrovolně poprvé okusil plavání v rybníce, docela se mu to i zalíbilo. Chůzi bez vodítka zvládá úplně perfektně. Našel si tu i pár psích kamarádů, s kterými když má náladu rád dovádí. A ta největší změna přišla asi před třemi měsíci. Zašli jsme do psího salonu, poněvadž mu chloupky lezli i do očí. Stalo se z něho takové štěnátko. Přidávám samozřejmě nějaké ty fotečky. Tak co sluší mu to?

17.8. Bondík se hlásí o slovo.

Dobrý den,
Tak po domluvě posílám fotku Bondíka. Ještě přidávám další dvě fotky :)
Mějte se hezky :)

12.7. Napsal Beníček-Jeníček.

Dobrý den paní Růžková, jak jsem slíbila, zasílám pár fotek, abyste viděla, jak si tu Beníček Jeníček žije. Je to zlato.

Mějte se moc hezky. 

Havlíková

12.7. Hlásí se Igor.

Ahoj,
hlásí se Igor, nyní z Jirkova. 
Je to již 4 měsíce, co jsem opustil Váš útulek s novými páníčky. Mám se moc dobře, paníčci mají dvě holčičky a všichni se o mě starají jako o vlastního . Chodí se mnou na krásné vycházky, mám moc rád vodu, takže každá vycházka je s koupáním a zastavením na psí loučce, kde mám spoustu psích  kamarádů. Chodíme i na cvičák, tam se mi to také moc líbí, ale chtějí po mě abych poslouchal nějaké povely, no někdy jim udělám radost. Ale snažím se,  fakt. je to lepší, den ode dne. Už ani neutíkám, a to jsem to některé dny zvládl i 2x a to páníčci byli opravdu smutní i naštvan& iacute;..ale když já se bál, že se nevrátí, když se za nimi za ten plot nepůjdu podívat. Boty také už nekoušu, už jsem pochopil, že kost je lepší a chutnější...akorát se páníčci moc netváří, když si ji chci na zahradě zahrabat...a tolik mi to dám práce...) Už také vím, že když poslechnu povely, ke mně, sedni, lehni, místo, hlídej, nesmíš, kamarád, dostanu nějakou mlsku, tak to se přeci vyplatí. Jo, a hlídám, už o mně ví i na druhém konci Jirkova, jak odháním nezvané. Jsem hodný nekonfliktní pes, určitě Vám nedělám ostudu, páníčci mě mají rádi a já je, miluji, když mě drbou kdekoli, hodně jim to usnadňuji, když si lehnu na záda
...jen nevím o své minulosti vůbec nic,kromě toho, že jsem byl asi 3 měsíce v útulku a že jsem pravděpodobně kříženec labradora a amerického stafošíra. Pokud jedou Hasiči  nebo Policie a houkají, ani to se mnou nehne..ale běda jak jede sanita, to houkám s ní,
....byl bych rád, kdybyste mi popřípadě sdělili nějaké podrobnosti o mé minulosti, jak jsem se do útulku dostal a v jakém stavu.Předem děkuji.
V příloze posílám pár fotek jak se mám a jak jsem vyrostl.
Mějte se hezky, ať se Vám daří a pokud se vám podaří o mé historii ještě něco zjistit, budu vděčný.


IGOR
Mgr. Jana Kárová
12.7. Napsal Belo.

Dobrý den paní Růžková,

je to dneska už rok, co jsme si od Vás přivezli Bela - Bena. Chci Vás jen ubezpečit o tom, že se u nás má dobře a nelitovali jsme ani jednou, že ho máme. V příloze najdete poslední fotky. Asi, bohužel, posíláme stále to samé "pes na gauči", ale věřte tomu, že ven chodíme , jen s sebou mobil většinou nenosím a nefotím.

Posílám pozdrav Vám a všem Vašim pejskům.

Anna Mužíková s rodinou a Ben

12.7. Pozdrav od Boženky.

Dobry den,
posilam nejake fotky Jessie( Bozenky). Roste jako z vody:) na voditku uz krasne chodi i louzicky uz doma udela jen vyjimecne. O vikendu byla na chalupe, kde se poradne vybehala a vyradila se sousedovym stenatkem. Akorat by tam nejradsi smlsla vsechno, co nasla..takze i slepicince, ale z toho snad vyroste:)
preji hezky den,
s pozdravem Aneta Palanova

2.6. Beníkův pozdrav z domova.

Dobrý den,

Posíláme zprávy ze života Beníka u nás. Máša a Beník už jsou nerozlučná dvojka, takže počáteční neshody čas úspěšně zahnal. Beník se učí velice rychle a už zvládá skvěle sedni, ke mně a další povely pilujeme. Hopík je to pořád, ale to nám vůbec nevadí, protože je na něm vidět, jakou má radost ze života. Posíláme fotečky z venčení na louce, kde rádi běhají na volno. My to tam máme také rádi, protože tam nejezdí skoro žádná auta a my víme, že si můžou v klidu hrát a nic jim nehrozí. 

 

Přejeme i dalším pejskům, aby našli své domovy. A brzy se zase ozveme. 

 

S pozdravem, 

 

Štroblová a Tauer


25.5. Messy zdraví útulek.

Dobrý den, 

Messy alias Meruňka posílá pozdrav z Bohumína do Tachova a také další várku fotek. 

 

Doma už je 7 měsíců a je úžasná. Nejen domácí oblíbenec, ale i sousedů a známých.. a hlavně dětí, pejsků a i kočiček. Je to prostě zlatíčko.

 

S pozdravem Messynka a panička Kristýna

25.5. Malý Beník se sotva zabydlel a jeho rodinka už píše :)

Dobrý den,

Beník posílá pozdravy z nového domova. Cestu domů včera zvládl skvěle, akorát jednou zvracel. Bylo to na něj asi dlouhé. Příjezd domů si užíval a vrtěl ocáskem celý večer. Spinká s námi v posteli, je to mazlík a nedá se mu prostě odolat. Je strašně hodný a problém se značkováním zatím nemáme. Trochu si s Mášou ještě určují pravidla, ale ne nijak drsně. Pokud se nám to zdá už moc, tak vše včas zarazíme. Nejspíš to bude chtít ještě čas, než si na sebe zvyknou. Ale venku se kamarádí normálně, jde spíš o to, když jsou doma. Posíláme i nějaké fotky ze včerejšího příjezdu domů. A brzy určitě zase napíšeme, jak to dále probíhá.

 

S pozdravem,

 

Zuzana Štroblová a Michal Tauer


25.5. Rocky píše.

Dobrý den, omlouvám se, že jsme moc neinformovali, jak se máme s Rockym. Tak to zkusim napravit. Rocky je s dětmi úžasný, je opatrný a krásně si s nimi hraje. Běhá a dostává už lehce do těla, po měsíci měl 27kg.
25.5. Démonkova rodinka píše, jak jsou šťastní, že ho mají.

Děkujeme moc za našeho miláčka Démonka, jsme šťastný, už se rozkoukal, je to naše zlatíčko, milujeme ho.


25.5 Gina posílá pozdrav.

Dobrý večer, posílám fotky. Ginu jsme přejmenovali na Maggie, slyšela na to hned, tak to vypadá, že se jí to líbí. Je to divoch, ale už zvládá základní povely a na vodítku chodí dobře. Je učenlivá.
Mějte se.

Adámková


12.4. Šípek píše.

 

Po delší době se hlásí z Aše Matýsek (Šípek). Zvládáme: procházky přírodou už celé bez vodítka, chůze u nohy s prověšeným vodítkem i bez, zůstaň. Je to moc chytrý a učenlivý pejsek. Cvičíme na hračku a moc ho to baví. Jen doma ještě trochu ňafe když je sám. Dlouhé procházky nesou ovoce, pěkně se nasvalil. Prdelku má celou jezevčí J

 

6.4. Napsal Monty/Amorek.

Dobrý den,

tak po delší době se zas ozývám.

Monty je už trošku machánek a můj závisláček, ale poslušný :)

Je děsně ujetý na máček, či házení klacků. Když venku honíme míček, nezajímá ho ani fenka, která by si chtěla hrát :)

Po dobu našich dovolených je v hotelu Psí Tlapka (jsou i na FB). Tam se pejskové válejí na pohovkách spinkají též.

Dělám, mužovi provozní, jezdí skoro pořád všude se mnou, u Restaurce na hřišiti poletuje okolo a nikam se nezatoulá.

Velmi rád pozuje a většinou se i usměje.

Stále papá suché granulky, kam mu dávám lososový ojej.

S pozdravem

Renata Obložinská
31.3. Olaf byl závodit, tak posílá fotky jak se mu dařilo.

Zdravíme :)
Posíláme pozdrav a pár fotek ze závodu Nativia 2017. Na bednu to ještě nebylo, ale ostudu jsme neudělali :)
16.3. Fly píše.

Milá Gábinko,
k dnešnímu svátku Ti chci jménem svým a jménem mých páníčků popřát všechno nejlepší, hodně zdraví, lásky, štěstí a samých úspěchů. Buď stále taková, jaká jsi a dělej to, co tě bude bavit. 

Jsi anděl, který se tu na zemi objevil a koná tolik dobrého. Já i spousta jiných pejsků i kočiček ti vděčíme za svůj život a moji páníčkové nikdy nepřestanou děkovat za to, že jsi mě přivedla k sobě a oni si mě mohli vzít domů.

Jsem u páníčků, Lucky a Lukáše, už přes 2 měsíce a mám se skvěle. Pozměnili mi sice jméno: dříve Flay, teď jsem Fry, ale skoro stejně se to vyslovuje, tak mi to nevadí. Rozmazlují mě, jak to jen jde, mám svůj velký box na ňaminky, svoje oblíbené zvěřinové granule, svoje místo na gauči, své místo v posteli, kde mě páníčkové nechávají s nimi chrupkat, ale mám i svůj vlastní pelíšek, který je u postele páníčků. Naučil jsem se tam spát, ale stejně se mnohem raději tulím k těm dvěma. Dostal jsem nové kšírky a mám asi 5 různých vodítek a hrozně moc různých hraček. Nejradši mám plyšovou kachnu, kterou postupně devastuji a také uzel. Panička se mnou chodí běhat, takže se venku vždycky na krásně vylítám a poznám spoustu nových pejsků.

Už mám taky hodně kamarádů. Jedním z nich je Bali, která je se mnou na jedné z fotek, které ti zasílám. Bali je taky z útulku, hodně si spolu rozumíme. Kromě psích kamarádů mám také hodně lidských kamarádů, kteří se mohou přetrhnout, aby se mnou mohli trávit čas, jsem prostě oblíbený :) Fotky nejsou moc kvalitní, ale panička mě spíš než digitálem fotí instaxem, takže je výběr hodně zúžený.

Panička s páníčkem začali poslední dobou mluvit o termínu kastrace, nevím sice, co to je, ale podle jejich výrazů se mi to ani za mák nelíbí, ale kdo ví, třeba to nebude nic děsivého. Oni říkají, že to je něco, co je pro mě dobré. Také začali mluvit o návštěvě Tachova, tak je možné, že se brzy ukážeme a přivezeme zas něco dobrého :)

Říkal jsem si, že když je dnes to významné datum, tak Ti popřeji a rovnou se ozvu. Takže ještě jednou Ti se svojí novou rodinou přeji jen to nej. Hezky si dnešní den užij a měj se hezky.

Pac a pusu Fry

16.3. Zdraví Ben a jeho paní D. Chvalinová.

16.3. Odinka posílá pozdrav.

Dobrý den, 
posílám info o tom, jak se nám Odinka doma začleňuje do smečky:) 

Překřtili jsme ji z Odinka na Audry (Hepburn byla stejná krasavice:). 

Hned v pondělí nás čekala návštěva veteriny-kontrola, zapsání do 
evidence a domluva na odstranění paspárků (květen). 

Během čtyř dnů už umí chodit na vodítku, nosit náhubek, jízdu městskou 
hromadnou dopravou a při zastavení se si sedne, i když tohle jí musím 
ještě připomínat. I tak mi to příjde jako úspěch na to, že v novém 
domově není ještě týden. 

S větším bráchou Mattem se respektují, hrají si, Audry ho následuje na 
každém kroku, takže je jí učitelem. Doufám, že si odpustí učit jí věci 
jako vykrádání odpadkového koše apod. 

Posílám jen dvě foto-víc jsme jich zatím nestihli. 

-- 
S pozdravem 
Malá A. 
16.3. Matyášek zdraví.

Moji milí v útulku,

posílám Vám hezký pozdrav.:) Už jsem velký pejsek, před pár dny jsem oslavil svůj první rok na světě. Z oslavy mých narozenin je první fotka.Stal se ze mne čistokrevný Pražák. Moc rád jezdím tramvají, jak vidíte na druhé fotografii. Také jezdící schody jsou pro mě už brnkačka. Když jsem byl malý, tak jsem se jich bál. Už se nebojím a jezdím na nich jako frajer.

Chodím každý den do parku na psí louku, kde mám hodně kamarádů. Běhám s nimi na volno a je to moc fajn. Největší legraci mám z toho, když jede kolem někdo na kole nebo koloběžce. To se je snažím ulovit, oni ze mě mají strach a moje panička se může uřvat, aby jim vysvětlila, že jsem ještě pitomec, který nekouše a aby mě přivolala k sobě. Když se k ní vrátím, tak vím, že by mě měla nařezat, ale místo toho vždycky dostanu piškotu, protože je ráda, že jsem se vrátil.:)

Také chodím pracovat. Ve firmě, která mojí paní dává každý měsíc peníze na granule není zvykem, aby tam pejskové chodili, ale není to zakázané. Tak jí tam někdy pomáhám, což dokládám dvěma posledními fotografiemi.

Mějte se všichni hezky a až pojedete do Prahy, tak se na mě přijďte podívat.

Váš
Matyáš
22.2. Fifinka posílá pozdrav.

Ahoj, tady Fifinka, posílám pozdrav z Plzně, děkujeme za ní, je to miláček a miluje nás tou největší láskou psí :)

22.2. Pozdrav od Milly.

Dobrý den, posílám pozdrav od Milly. Je šikovná už se doma skoro nevyčůrá a na procházce běhá volně, protože na zavolání přiběhne a nechá si připnout vodítko (když už je dostatečně vylítaná). Mám z ní radost. Mějte se krásně, vše dobré Vám i celé rodině.

Danuše Tomášková

22.2. Teoušek zdraví.

9.2. Igorkova rodinka posílá vtipný pozdrav.

Dobrý den, 

Jedno foto od Igora. Je to herec s velkým H. Dostal čistou vodu. Polil nám v mrazu schody a došel si pro nášup. Sháníme brusle :D

Jan Kára

9.2. Bono zdraví.

Dobrý den,

včera to byly dva týdny, co jsme si od vás vzali pejska Bona. Posíláme nějaké fotky a zprávu o tom, jak se našemu zlatíčku daří. Překřtili jsme ho na Beny, už na to slyší. Beník je očipovaný, zaregistrovaný, absolvovali jsme i veterinu (problémy s trávením, zřejmě při změně prostředí, ale už za pár dní byl fit). Určitě za těch 14 dní o trošinku vyrostl, ale pořád je to takový mazel i když mu čertovina kouká z očí. Také veterinář říkal, že to bude pěkný paličák, když se rozdovádí, neví, kdy přestat, ale to je určitě normální. Včera jsme byli prvně na cvičáku, aby byl správně vychovaný. Doma se chová vzorně, až na překousaný kabel od wifiny a pár loužiček z prvních dnů, je dneska v pohodě, nábytek ani boty neohryzává, poslouchá skoro na slovo a i na vycházkách se chová téměř vzorně. Je to prostě naše radost a my jsme moc rádi a děkujeme, že jste nám ji mohli zprostředkovat.

Mějte se moc hezky.

Srdečně zdraví

Benešovi, Plzeň 26.1. Bea posílá pozdrav, jak si užívá s rodinkou.

Dobry vecer, tak se zase po dlouhe dobe hlasim z Plzne. Myslim, ze Lilly uz se

zabydlela, i kdyz jeji stres z toho byt doma sama se moc nemeni. Zacala jsem ji nechavat na zahrade, kdyz nechtela byt zavrena doma. Naucila se bohuzel utikat a nekolikrat mi ji privezla mestska, tak jsem musela opatrit elektricky plot a zda se, ze jsem to vyresili... Nema z toho radost, ale bohuzel lepsi, nez aby behala sama a treba ji neco prejelo. Jinak je to zlato, trochu si zacala vyskakovat na maly pejsky, ale celkove je to skvely psisko Tak posilam par fotek na pripomenuti. Doufam, ze to v tech mrazech tam u vas vsichni zvladate.
Mejte se a zdravim vsechny do Tachova.


26.1. Mini Spajčík napsal.

Dobry večer ....před par dny oslavil nas Spajcik druhé narozeniny...braly jsme si ho od Vás jako štěňátko....moc za nej děkujeme ...úplně nám změnil život.....k lepšímu,člověk si tak nějak uvědomí ze život není jen o práci a tak.....tím chci říct ze to děláte moc dobre a ty pejsci kteri se k Vám dostanou mají obrovské štěstí.....
Pošlete mi prosím číslo číslo účtu rádi Vám pošleme příspěvek (pouzijte to na co potřebujete)) Vojta+Ivet+Spajcik


11.1. Bianca také zdraví.

Vážení přátelé, Barča (dříve Bianka) Vám všem s rodinou přeje krásný a šťastný nový rok. Ať se Vám ve všem daří,ale jste hlavně zdrávi. Do útulku posílá pac a pozdrav a ať máte co nejméně jejích "kamarádů" na starost  :)

Jinak se má čile k světu, poctivě hlídá, její nejoblíbenější hračkou je stále páníček jako při odjezdu z útulku, pomáhala česat jablka přimo ze stromu i víno pnoucí se po domě, jahody nám otrhávala a o jiných dobrotách nemluvě  . Je prostě stále žravá, ale naprosto úžasná  :). Panička s ní absolvuje pravidelně každé ráno dlouhou procházku :)


11.1. Ríša posílá pozdrav.

Dobrý den,
posíláme fotky z chalupy. Ríša je úžasný, nic mu neunikne. Vše prozkoumává a moc rád se mazlí.

S pozdravem
Mullerová

11.1. Ťulínek zdraví.

Dobrý den,
Jako každý rok se připomínáme ohledně vývoje společného soužití s Ťulinem. Prakticky se nic nezměnilo. Je to stále perfektní parťák, o kterým si občas myslíme, že je to převtělený člověk. Posíláme pár obrázků, abyste viděli, jak aktuálně vypadá a jak se mu u nás daří. Už neroste, spíše nám přijde, že v poslední době trochu zmohutněl. Má okolo 23 kg, a když zaštěká, tak z něj jde docela strach. Naštěstí je hodnej, útočí akorát v nestřežené chvíli na sousedovy slepice :) Tentokrát ale máme zároveň dotaz, zda-li byste nám neuměli poradit s pejskem mých rodičů? Letos jim po 15-ti letech zemřel jezevčík, tak jsme jim pořídili nového. Ale bohužel jde o pejska, který má nějaký psychický problém. Kromě rodičů a sestřiny rodiny (která ho vybrala) se bojí lidí a projevuje se to tím, že po nich dokonce agresivně vyjíždí. Už jsme k němu přizvali několik psích psychologů, ale nic nezabírá. Budeme rádi, pokud byste nám nějak uměli pomoci.

 

Do nového roku vám přejeme oběma hodně zdraví a ať se daří vašim pejskům v nových rodinách jako tomu našemu :)

Tomáš Josefovič

11.1. Jam nyní Fox také zdraví útulek.

Dobrý den, paní Cibulková,
opožděně děkujeme za přání k vánočním svátkům a novému roku, Vaší rodině přejeme také hlavně zdraví a spokojenost v tomto roce :).
Posíláme Vám pár foteček našeho „Zlobříka Foxe (Jam)“, jsou to fotky z naší svatby, je tam i s jeho největším kámošem :D. Držíme palce v dalším roce ve Vaší báječné činnosti se zvířátky a snad jsou všichni v pořádku.
Přejeme pohodový čas!

S pozdravem

Petra Chalupská (Karpíšková) a Jaroslav Chalupský z Plzně.

11.1. Jim napsal.

Dobrý den,
má se jako prase v žitě. Je moc hodný a mazlivý, ale dělá si co chce. Má strašně rád společnost jiných pejsků, což si u nás na louce za domem užívá.

Pěkné dny Petržíková 11.1. Sunny píše.

Dobrý den, 
přejeme, aby tento rok pro vás byl spokojený a úspěšný! Připojuji foto, jak pěkně se Sunny začlenila do naší rodiny. 

S pozdravem Valášková Kateřina 


11.1. Montík zdraví.

Z Montyho se stal Matýsek- babičce se to lépe pamatuje a Matýsek na to slyší. Máme z něho radost a i on je spokojený.

Přejem Všem do Nového roku jen to nejlepší a všem pejskům hodné páníky.

Eva a Siggi

11.1. Bára maškaráda také zdraví na Vánoce.

Posíláme pozdrav a přejeme krásné a veselé Vánoce všem obyvatelům u Šmudliny.

11.1. Napsal Riki.

Také přejem krásné Vánoce a posíláme včerejší foto s Rikim.

Viktor Šeďa

11.1. Dáva/Charlie také zdraví útulek a hlavně Danu, která ho měla v
dočasce.

Dobrý den Dano,
děkujeme za přání, Vám také krásné Vánoce, Charlie moc zdraví :) nechtěl moc pózovat.
Zuzana

11.1. Napsal Bond.


Krásné Vánoce i Vám a všem pejskům hodně lásky a potřebný domov.

Zdravíme od stromečku :)

11.1. Čiko zdraví.

Zdravíme Vás z Chebu a přejeme Vám i Vašim pejskům příjemné prožití Vánoc. Posíláme pár fotek pro radost. Čiko je rozmazlený čím dál více. Na fotkách je dovolená v Orlických horách, tam si dlouho hledal pelíšek než našel odpovídající. Na chatě v Chebu zase pomáhal vypustit bazén.

11.1. Rodina Cibulkojc s Timíkem přejí krásné Vánoce.

11.1. Čertík zdraví s rodinou.

Přejeme krásné Vánoce Vám i vaší rodině, všem pejskům v útulku a do Nového roku hlavně zdraví, pevné nervy a pejskům nové domovy.

Šrotýřovi + Čertík + Vaneska + Ginna (kočka)

PS. K Čertíkovi jsme si pořídili fenečku z depozita Beruška, tak se snad na nás nebudete zlobit, že není od Vás :) Až budeme mít dům, tak ještě na nějakého pejska od Vás určitě dojde :)

11.1. Jaggynkas Haničkou posílají pozdrav od stromečku.

11.1. Napsal Belo, přímo do své bývalé dočasné péče.

Dobrý den paní Růžková,
děkujeme za přání a taky přejem vsechno nejlepší do Nového roku a krásné svátky. Hlavně děkujeme za Bena, lepšího pejska jsme si přát nemohli! Právě zdobíme stromek, posílám fotky.
A. Mužíková a Ben

11.1. Bára posílá Vánoční pozdrav.

Ahoj :)))
Posíláma s Barunkou moc pozdravů a přejeme krásné Vánoce plné pohody a spokojenosti. Posílám pár veselých fotek. Mějte se krásně děvčata.
Mirka

11.1. Krásné svátky přeje Filip s rodinou.

25.12. Pozdrav od Meruňky/Messy.

Dobrý den,

Messy alias Meruňka posílá pozdrav do útulku, přeje spolu s rodinou Krásné Vánoce a svátky všem pejskům v útulku a všem, kteří se o ně starají! 

S pozdravem

Messynka a pánička Kristýna

25.12. Žďárkovi posílají Vánoční pozdrav.

Přejeme krásné Vánoce a vše nejlepší do roku 2017.

Klára, Honza, Katka a Mája Žďárkovi a pes :)25.12. Přání od Milušky.

Dobrý den,

Posíláme pozdrav z Pardubic a Vysočiny, přejeme krásné a požehnané Vánoce Vám i Vašim pejskům. Miluška je stále neobyčejně živá a temperamentní slečna a to i přes to, že je od února kastrovaná. Rekonvalescence byla náročná, ale přežily jsme - obě. Během pobytu u mne získala zdravé sebevědomí. Již neutíká před většími agresory, svůj okruh pánečků a pejsků miluje, cizí zažene naútěk. Bohužel má nutkavou potřebu na útěk zahánět i malé děti.Také stále ještě nezvládá ani krátký pobyt o samotě. Občas situaci řeší destruktivním řáděním. Hračky a klacky nestačí, raději by kamarádku.Inu psí život...

Mějte se moc fajn a v novém roce přejeme hodně síly a lásky - a to nejen té psí:)

Alena Kotková a Miluška

25.12. Bóža posílá pozdrav, jak se zabydluje.

Dobrý večer, Boža už se zabydluje, má velký prostor na dovádění. S dědou už si rozumí a dovede táké zaštěkat. Posílám foto.
S pozdravem Jaromír Michner

18.12. Kaštan zdraví po letech.


Po mnoha letech si rodina Kaštanova objednala kalendář na podporu našeho útulku :) A ještě nám Pavlí s Kaštanem poslali takový krásný pozdrav :)

18.12. Sheila posílá pozdrav, jak si užívá života.

Dobrý den, tak po dlouhé době Vám se Sheillou(bývalá Lusy) posíláme zase pozdrav, nyní už se nenacházíme v Libosvárech a již nepracujeme u koní v Chřebřanech ;) Bydlíme nyní v Břežanech u Horažďovic - okres Klatovy, koupili jsme s přítelem baráček - stateček, který má místo plotu kamennou zídku a velká vrata bez mezer, takže i když občas Sheillu sebou vezmu do kravína, kde mi dělá společnost a nějakou tu kravku si zažene, bývá spíše na zahradě, je puštěná celé dny a noci i když odjíždíme pryč, kvůli uzavřenosti areálu obývá kotec pouze na žraní a z jiných nutných důvodů :) Pečlivě hlídá, jezdí semnou v autě, doprovází nás na vyjížďkách s našimi vlastními koníky :)18.12. Toby oslavil narozeniny.

6.12. Nelinka zdraví útulek.

Dobrý den,
posíláme fotečky naší prdelky, abyste neměla starost, když jste se o ní starala takovou dobu. :) Jsme do ní s přítelem úplně zamilovaní, opravdu, lepšího pejska jsme si nemohli přát. :) S tím spaním máme ještě trochu problémy, neusne, pokud nemá možnost si nás zkontrolovat, dokonce si umí otevírat i dveře. :) Ale všichni pracujeme na tom, aby se cítila v bezpečí a neměla potřebu kontroly, aby se nebála, že jí utečeme. :) Byli jsme také u pana veterináře kvůli čipování a na všem jsme domluvení. 
Tak to je asi zatím vše. :)

Mějte se krásně a děkujeme Vám za ní,
Klára Horákova

8.11. Vavřičkové posílají svatební pozdrav se Spajkem.

2.11. Líza s Denýskem píší.

Milá Gábinko, píšu Vám cca po roce co máme Lízu a 5 let Denýska. Deny v pohodě a Líza už také. Sice je stále lekavá, bojí se určitých situací a určitých lidí, ale už neštěká na všechno, co projde či projede okolo náś. Poslední loužička byla v únoru, ale jak jsem pozdějii zjistila, bylo to spíše značkování a když nabyla potřebnou jistotu, že je tu opravdu doma a nic jí nehrozí, přestalo to den ze dne.S Dančou se snáší výborně, vyhecovala ho k pohybu, je to lenoch. Mě ostatně taky. Manžel, který měl ze začátku výhrady, jí říká - ty moje princezno a tak.Zkrátka mají se dobře, zrovna teď spí okolo mě, přišli jsme právě z ranní procházky. Chtěla jsem jen , abyste věděla, že se mají dobře a že stále sleduju váš útulek a aspoň lajkuju a sdílím, nic jiného nestíhám. Mějte se krásně, ať se Vám vše daří, alespoň jako doposud, máte múj obdiv.
Ivana Chejlavová s Denym a Lízou26.10. Ája si vzpomněla na útulek.

Dobrý den,
po nějaké době opět posíláme několik fotografií naší Áji. 

Většinu roku trávíme na naší chatě, kde je naše Ája nejspokojenější. Celý den tráví na zahradě, kterou bezchybně hlídá. Nikdo neproklouzene bez jejího vědomí. 

Letos někdy v létě jsme ji poprvé pustili z vodítka na naší pravidelné procházce v okolním lese. Vždycky se vrátila. Někdy jí to trvá trochu déle, to když nahání po lese divokou zvěř. To se pak vrací totálně zadýchaná s jazykem na vestě. 

S Ájou chodíme pravidelně na veterinu. Žádné problémy nemá. Ája nám dělá radost. Jsme rádi, že jsme si ji tenkrát od Vás přivezli. Snad i ona je u nás spokojená. S Tobym jsou v pohodě, i když Ája je dominantnější, musí být vždy podle jejího. Prostě šéfová.

 

Přejeme Vám vše nejlepší. Ať se daří!!!!

 

JV+KV
18.10. Foxík zdraví.

Dobrý den přejeme všem báječným lidem z útulku U šmudliny,
chtěli jsme se s Vámi podělit o radost z našeho člena domácnosti, kterého díky Vám máme, abyste také věděli, jak se mu daří a jak teď vypadá. V únoru 2016 jsme si pro toho našeho "lišáka" jeli do dočasné péči k paní Kateřině Cibulkové, byla to tzv. láska na první pohled a trvá pořád :). Byli to dva bráškové, Jim a Jam, Jim už své páníčky měl, Jam, přejmenovali jsme ho na Foxe (byla to taková zrzavá lištička :D), jsme si vzali domů do Plzně a jsme za něho moc rádi. Teď v říjnu bude slavit první narozeniny, takže velký puberťák :D, ale skvělý parťák. Po prvním nechutenství se absolutně zamiloval do vody a v kombinaci s házením klacíčků je to pro něho ráj, miluje akčnost, ale rád se i přitulí, prostě prima kámoš.
Posílám Vám v příloze pár foteček z konce léta, fešák jeden. Paní Kateřině jsem v průběhu roku také nějaké fotky posílala, aby viděla, jak se jejímu psíkovi, kterého měla v dočasce, daří. Doufám, že se nám také podaří přijet se do Šmudliny podívat. Držíme palce při Vaší úžasné činnosti.

Krásný den přejí
Petra, Jaroslav a Fox18.10. Bártík poslal pozdrav.

Dobrý den,
hodně dlouho jsem se neozvala, jak se mají naši psouni, a tak jsem se rozhodla, že aspoň pošlu pár fotek s Bártíkem. Zatím jsem od něho žádnou stížnost ohledně péče nedostala, tak se mu snad u nás stále líbí. J Kromě spaní (infiltrování se do postele) a baštění „kostiček“, by mi moc rád pomáhal i s řízením auta a šitím… :D

Pěkný den Jája


1.10. Bond posílá pozdrav.

11.10. Fifinka posílá pozdrav z teplého domova.
11.10. Napsala Fionka.

Dobrý večer Kamarádi a p.Růžková,
je to již měsíc co jsem se dostala do nové rodiny,no a jak se máme-krásně.
Rodina je na mě hodná, denně chodím na velké procházky, zkontroluji kočky a pokecám s kamarády, už tu mám dva, labradora Rockyho a teriéra Carrla.
Po procházce následuje Super jídlo dnes těstovina a králík, jinak rýže, těstovina a do toho kapsičky pro mazlíčky. Přes den mám v misce suchou stravu a dobrotky , vše v dostupné gramáži, aby jsem netloustla, páníček si to hlídá.
Kamarádi a už jsem se naučila podávat pacinku, umím povel sedni, čekám u dveří než se páníček oblékne před vycházkou. Moc se snažím.
Přátelé mám ale i problém, špatně se mě kamarádí s páníčkovo a paničky synemJ , ale budu se snažit vše napravit :).

Tak to je asi tak v rychlosti vše z mého nového domova, posílám i pár fotek a přeji hezký večer :)

Ahoj pac pac Fanny11.10. Olaf zdraví.

Dobrý den,
zasíláme pozdravy z Hartmanic. Olaf i Megi už jsou kamarádi a zrovna odpočívají po procházce. Stále si to mezi sebou vyjasňují, ale zvládají to skvěle. Každý má svůj pelíšek, ale leží, kde se jim zrovna zachce, někdy i spolu :). Olaf už se vcelku adaptoval, baští bez problémů a nevadí mu ani cestování. Zatím nám to jde báječně!

S pozdravem
Pavel, Lenka, Olaf a Megi11.10. Teo posílá pozdrav.30.9. Matyáš Mini Spajky píše.

Ahoj všem,
posílám pár svých fotek. Mám jich málo protože jsem pořád v pohybu a z většiny případných fotografií uteču. Tak alespoň něco, také posílám hezký pozdrav.

Váš Matyáš Mini Spajky

30.8. Joana - nyní Betynka posílá pozdrav z domova.

15.8. Robi píše.

Dobrý den,

posílám pár fotek z parku v Praze, z našich výletů a jednu z domu z pelíšku:) 

Je nám spolu hezky, věřím že nám to i vydrží, Robi je stále moc hodný a aktivní!

Mějte se pěkně a zase někdy něco pošleme.

Martina

4.8. Siminka se má v nové rodině báječně.

Ahoj Šmudlinko,
posíláme vám pár slíbených fotek a pozdravy od Siminky a jejich páníčků. Siminka je neobyčejně hodný pejsek. Zpočátku se bála, ale po týdnu už byla v pohodě. Dvakrát denně chodíme do lesa a zbytek dne jsme na zahradě. Díky za fantastického člena rodiny.
Hofnerovi,Otročín.1.8. Dasha s rodinkou zdraví útulek.

Dobrý den,
Dascha srdečně zdraví  z Nového Města do Tachova. Je to báječná fenka, kterou moc milujeme. V dubnu jsem ji ostříhala a udělala z ní kníračku, takže teď ještě sdílí časté pochvaly, že je "fešák". Myslím, že si u nás zvykla výborně, i s našimi, teď už třemi kocoury. Je vidět, jak se přestala bát, což jsem pozorovala až zpětně. Moc nemusí starší paní a pány - nevím, asi měla nějakou špatnou zkušenost - to je schopná štěknout do obličeje.Taky musíme hlídat stravu - miluje všechno, ale ne vše jí dělá dobře. To už mám ale dobře vypozorované. Taky má moc ráda třeba melouny.Na začátku prázdnin s námi byla i na dovolené v Lednici.

Ještě jednou srdečný pozdrav všem

Dascha s rodinou


1.8. Kira posílá pozdrav.

Dobrý den,
posílám do Tachova pár fotek Kiry. Má se dobře, celý den je mezi lidmi. Zrovna pózuje na terase. Solečné soužití běží výborně. Foto není nic moc, ale konečně jsem měl foťák a Kiru na jednom místě :) Pošlu lepší,bude to brzy.
Hezký den
28.7. Blonďák Yellow posílá pozdrav.

Zdravíme do útulku,

tak už je to víc než rok, co jsme si přivezli to naše blonďatý zlatíčko Yellouška…Pravdou je, že lepšího pejska jsme si ani nemohli přát. On je prostě nejlepší …:) Je to opravdový pes přítel, vždy dokáže zvednout náladu, potěšit, rozesmát …. a ten jeho upřímný a oddaný pohled je prostě nepopsatelný …
Yellouška milujeme celým naším srdcem a myslím, že i on nás. Jeho neustálé pusinky a doprovázení všude kam se hneme jsou toho myslím důkazem.
Je to prostě kámoš největší a život bez něj už si ani nedokážeme představit… Rok s ním byl jedním z nejkrásnějších … už se moc těšíme na další a další společné zážitky …

Ještě jednou moc děkujeme, že jsme se mohli stát páníčky tak výjimečného a báječného pejska!!!

Posíláme pac a pusu ze Záluží.


12.7. Jonáš zdraví útulek.

Ahoj Šmudlinko,
posílám Vám všem velkou pusu. Mám se báječně, tak se o mě nemusíte bát :) . Chodíme na dlouhé procházky, jezdíme na výlety, každý den mám plnou misku masíčka a spát můžu, kde se mi zachce :) . Většinou si ale ustelu na zemi, protože v posteli je mi po chvíli horko.Už jsem poznal spoustu nových kámošů a spoustu jiných věcí jako třeba vodu v řece. Ze začátku se mi tam vůbec nechtělo, bylo to hrozně studený, ale pak jsem se odvážil a teď tam skáču jako malej kozlík (ale jenom tam kde vystačím, do hloubky se zatím neodvážím) . Taky už jsem honil holuby, kachny, jednoho motýla, kočku a pár včelek, sice jsem rychlej, ale zatím bez úspěchu. Kachny uplavaly, holubi ulítli a za kočku jsem dostal vynadáno :). Teď mě chce vzít panička k panu doktorovi, protože mě našla jeden bolavý zoubek, tak uvidíme, co se z toho vyklube.

Tak já budu končit, protože jsem hrozně unavený, včera jsme byli na Šumavě a já to ještě nedospal, ale zase se ozvu.

Zdraví Jonášek s paničkou30.6. Meghan se svým kamarádem posílají pozdrav.

Dobrý den, posílám pozdrav od Meggie  :)pořídit ji k našemu ovčounovi byl super tah, jsou nerozlučná dvojka, často je s úsměvem pozoruji z okna, jak se honí po zahradě jako tryskomyši, válí se po sobě a metají přes sebe kotrmelce. Vydávají přitom takové mručení, vyštěkávání, chrčení a pištění, že kdybych je na vlastní oči neviděla, tak přísahám, že se vzájemně vraždí :)) díky Megance nám ubyla starost a péče o několik záhonů s květinami a naopak přibylo pár super děr na vsazení vzrostlého, statného stromu. O zahradu se stará opravdu s maximální péčí. Také nás perfektně naučila si po sobě uklízet nářadí a prádlo a odpadky vhazovat jedině rovnou přímo do popelnice, jinak totiž hrajeme hru "Najdi si zbytek a zkus si z něj složit originál". Nikdo a nic jí neunaví, králíček Duracel by se od ní mohl ještě hooodně učit :D z počátku pro ní byl veliký problém poprat se i s kuřecím křídlem, dnes už je ohledně syrového masa naprostá přebornice a popere se klidně i s půlkou hovězího srdce většího než její hlava :D shrnuto podtrženo, jsme opravdu rádi, že ji máme, náš pes ji miluje a ochraňuje na každém kroku a pevně něřím, že i ona je s námi šťastná. Děkujeme za ni!30.6. Ozzy zdraví z Českého Ráje.

22.6. Lykas píše.

Dobrý den, posílám vám několik fotek. 

Mám vám vyřídit od Lakyho "Daří se mi skvěle, už dlouho chodím bez vodítka, ( nebojím se vůbec jedoucích aut, což trochu ničí paničku),  spím ve voliéře,  chodím domů a jezdíme ke koním, ( těch se vůbec nebojím a oni mě také ne), jezdím všude kam panička a páníček.  Jsem hodný a poslušný, děti mám moc rád."

Myslím si, že je Lakouš spokojený a čím déle ho známe, tak je mi divné, proč se po něm nikdo nesháněl. Nebo pak ano?
Děkujeme a přejeme pěkné dny a hodně nových páníčků pro ztracené pejsky. 
Pýchovi22.6. Pozdrav ze Sokolova od Rexíka.16.6. Jessinka se má také skvěle.

Dobrý večer Jessinka posílá pozdravy, má se moc dobře, je to naše zlatíčko.

16.6. Iriska posílá pozdrav.

13.6. Molly posílá krásné psaní.

Ahoj kamarádi,

dlouho jsem se neozvala, ale jsem v jednom kole. O víkendu jsme byli u babičky na chatě. V sobotu mě páníček pěkně naštval. Odjel s lidskými mláďaty nakoupit a já musela čekat s paničkou na chatě. Přitom ví, jak ráda jezdím autem. Stála jsem se svou ségrou Sofí u plotu, než se vrátí a panička nás fotila a říkala, že jsme trubky :). Jinak se mám dobře. Už umím, sedni a na místečko… na to musím vždy, když kočičí chlupaté koule žerou, prý bych jim to snědla. Chápete to???? V pátek jsem prohnala sousedovic kočku, vlezla mi na zahradu, drzounka jedna :D. Na naše kočky jsem si už zvykla, ale cizí mě teda fakt štvou. Doma mi říkají tvrdohlavá Molly :).  No,je pravda, že si prostě občas dělám vše po svém. Třeba, když je čas na čůrání a prší, to nejdu ven ani náhodou, hrozně to studí. Někdy se mi nechce ven, ani když je hezky, ujdu kousek a vracím se,  ale co kdyby mi doma někdo něco snědl? Mám pořád hlad, ale doma mě krotí, prý bych byla jako koule. Vážím 15,5 kg, ale nezdá se mi, že bych byla tlustá. Nejraději se válím na zahradě, to je pohoda :). Dnes jsem se šla projít do lesa, našli jsme pár hub a pořádně jsem se vylítala.  
Pravidelně chodím na kontroly s plícemi, od den beru půl prášku, protože bych jinak kašlala a zatěžovalo by mi to srdce, ale je mi fajn. Paní doktorka říkala, že jsem si asi užila své, protože jsem nervák. Poznala to podle mých pacek. Trošku si na nich vykusuji chlupy, ale je to jako, když si lidé koušou nehty, tak nevím, proč mi pořád říkají Molly, nekousej si ty nohy!!! No, přátelé, už nevím, co bych napsala. Určitě se zase ozvu!! :-)
Posílám pár fotek z víkendu.
Mějte se krásně.

 Pac a pusu Vaše milá Molly s rodinou :)13.6. Plánský Maxík také zdraví útulek.

Dobrý den,
Maxík se má skvěle, furt dovádí s kočičkou, hodně chodí na procházky a pořádně nás prohání a pořád by se mazlil :D je to zlatíčko.
V příloze zasílám nějaké fotky, ale moc jich není jelikož je docela těžké ho někdy, aby se nehýbal. 
S pozdravem. 

Lucka Kučerová s babičkou a Maxík 

13.6. Majlo posílá krásné fotky.

Dobrý den, 
posíláme slíbené fotky pejska Majla.
Má se dobře a takto si užívá nového domova...

S pozdravem 
Bláhovi

7.6. Čumko se po dlouhé době ozývá.

Šmudlino AHOOOJ :) dlouho jsem se neozval tak se hlásim. Mám se bájo :D Trošičku mě potrápila štítná žláza, ale s práškama už je to v poho. Jsem zase šťastnej jak blecha :) Jsem poslušnej pejsek, miluju běhání, žrádýlko a ze všeho nejvíc válení se v potoce-pěkně na prasáka :D Mějte se krásně, pac a pusu váš Čumko
Bakouš

25.5. Bim oslavil své první narozeniny v rodině.

Bim posílá pozdravy ze Studénky :) Jelikož už je s námi jeden rok, tak byl také důvod k velké oslavě.

24.5. Bára zdraví útulek.

Ahoj :)))))
Tak se po dlouhý době ozývám a posílám pár fotek. Ta první (usměvavá) je aktuální. Barunka udělala pokrok, už jí tolik nevaděj lidi, který potkáváme na chodníku, jen si je prohlídne a jde. Pořád se bojí cizích psů, těch velkejch víc, takže někdy vystartuje, ale pracujem na tom. Máme se spolu skvěle a máme se rádi. Mějte se krásně :))).
Mirka17.5. Míša posílá pozdrav přímo Daně, která ho měla v dočasce.

Moc Vás zdravím Danuško, posílám pár foteček ze zahrádky, Míša si to užívá.17.5. Arnika posílá pozdrav z nového domova. Zabydlela se skvěle a svoji rodinu má moc ráda.

17.5. Emičky páníčci posílají nádherné fotky, jak se ta holka u nich dobře má.

 

Dobrý večer Gábinko :)
Emča posílá pozdrav, dnes jsme byly skoro celý odpolko venku, jejich top hračkou je míč, obě společnýma silama ho čumákama dostrkají do jezírka a když tam spadne tak čumějí jako bulíci :)
12.5. Andy zdraví z Prahy.

12.5. Bondík zdraví útulek.

Dobrý den,
Bondyho jsme v pondělí představili Dennymu, a prve z toho moc nadšený nebyl, proběhlo uražení a nebavení, ale postupně začal přebírat výchovnou roli "strejdy" a sžili se dobře :) Díky jeho přítomnosti ani moc nekňourá, když odcházíme.
Přikládám pár fotek, ať víte, s kým teď bydlí :)12.5. Pozdrav od Brilly.

Dobrý večer,
zasílám několik fotek s našimi pejsky včetně Brillušky :)

S pozdravem
Petra a Jana

12.5. Krasavec Čertík posílá pusinu a pozdrav :)


4.5. Rexík posílá pozdrav z nového domova. Panička se o něj báječně stará a daří se mu skvěle. 4.5. Badík zdraví útulek.

Dobrý den paní Jägerová,
jak jsem přislíbila posílám informaci o Badym. Tento týden ve čtvrtek se uskutečnila operace  – kastrace v pořádku, zároveň pan doktor zaplomboval tři uražené špičáky, ale také musel vytrhnout tři stoličky, jedna byla rozlomená se silným zánětem a dvě zanícené. Musely ho ty zanícené stoličky velmi bolet a je teď celý spokojený. Někde se asi velmi vehementně dobýval ven, možná z kotce, ale možná, že již dříve, zdá se nám, že nemusel mít zrovna nejlepší zacházení. Zachránila jste ho.Zatím posílám jen fotku jak jsme Badyho vyfešákovali, aby nemusel nosit límec po operaci, moc mu to sluší a druhou, jak nás probouzí – také si to užívá ( pěkně ho rozmazlujeme), ale nebojte se, váhu má stále stejnou, mlsky sice dostane, ale jen rozumně.Postupně se učí další slova a povely a docela se mu to líbí, nenudí se. Na pejsky reaguje stále dobře, jen musíme být opatrní na velké, dominantní psy, s těmi by se rád poměřil.Máme ještě další pěkné fotografie, ale musím je převést do počítače, tak příště.
Mějte se moc hezky a děkujeme za Badyho.               
Lenka Kuncová4.5. Rufus posílá usměvavý pozdrav z domova.
4.5. Roýček zdraví.

Ahoj Gabčo, ahoj kamarádi,

zdraví Roýček

Co je u nás novýho za ten rok a půl, co mám svoje DOMA?

 

S Čendou už jsme kámoši, taková nerozlučná dvojka, Black&White :D 

Máme oba rádi procházky - běháme, Čenda pořád aportuje nějaký klacíky a já ho proháním.. ne že bych běhal za nějakýma klacka, to mě fakt nebaví, ale závodím s ním.. a jde mi to Krom běhání taky rád plavu.. To jsem se naučil v létě! Jezdili jsme se koupat na přehradu, tak jsem to zkusil a od tý doby mě to baví.. vidím vodu a už tam lezu.. 

A co doma? máme velikánskej pelíšek, ale já tam moc nespím, páč ho zabírá celej Čeněk s tím svým harampádím.. Tak chodím do pokoje k páníčkům.. Do postele jim ale nelezu, jenom vyjímečně, když není táta doma :D a co do jídla, já jsem přece nikdy nebyl vybíravej.. dneska už ale nejím jen granulky, dostávám i kapsičky, mlsky, jóó a když se něco vaří a já dostanu ochutnat kousek mašíčka, zeleninku, knedlíček nebo třeba jenom suchej rohlík, tak to tancuju, že bych vyhrál StarDance :D 

 

Jo a ještě něco - v červnu jedem na soutěž o nejhezčího voříška.. a já půjdu za andílka.. já sice ani žádný andělšký křídla nepotřebuju, protože sám jsem andílek, ale prej dostanu křídla.. Tak se těšte na další foto, když se to mámě povede, možná mě i vyfotí.. 

 

Tak se tam mějte hezky, aspoň stejně dobře jako se mám já tady

 

Všechny zdraví a pac a hudlana posílá

Roýček 
4.5. Ali posílá pozdrav z domova.

Dobrý den,opět Vás zdravíme z Klatovska a posíláme slíbené kvalitnější fotky Alíčka (+dvě ryze jarní z okolí oblíbené pískovny). Je to miláček všech,strašně hodný a zdá se i hodně spokojený, zvláště když leží u dcery na matraci (která je "jeho") a my jsme tam kolem něj. Milujeme jeho objímající pacičky.  

Mějte se pěkně,
s pozdravem Chodovi + Ali 18.4. Páníček od Roxy posílá povídání.

Dobrý den paní Růžková,

ve včerejším odpoledni jsem měl cestu přes Váš Kostelec. Protože jak je to jenom trošičku možné, doprovází mě všude Baruška (Vaše Roxy), nedalo mi zastavit u Vašeho domu a zkusit, zda nebudete doma. Nebyla to plánovaná cesta, spíše příležitostná, sázel jsem na náhodu. Chtěl jsem Vám ukázat Baruši, jak vyrostla, vyspěla, jaká je to pěkná, zdravá holka. Pozdravila nás však jenom nějaká černobílá krasavice, se kterou si Baruška přes škvíru u vrat něco špitaly :)
Tak tedy třeba někdy příště.

Baruška sama je pohodový pes, s každým a kdekoliv kamarád. Jen ptáci a kočky v pohybu jí nenechají klidnou. Kosáci a holubi v ní vyvolávají lovecké pudy, vždycky se líží jako černý panter. Když zahlédne kočku… pokud není na vodítku, je jasné, že se objeví až zjistí, že nemá šanci. Ale stává se, že kočka sedí a ani se nepohne. V takových okamžicích je zmatená, to se snaží i skamarádit. Ale stane se taky, že kočka se naježí a sekne. V takovém případě Barča odchází a dělá, že o existenci té prskající kočky nemá tušení :D. Občas se snaží dohonit zajíce, ale asi to bere jako sport. Neloví.
Od pondělí do pátku vstáváme v 05:30 hod. Barušku budím, ale vylézá z pelíšku vcelku ochotně. O víkendech a volných dnech bych si někdy rád přispal, ale to mě zase na oplátku budí Baruška. Déle jak do sedmi mě spát nenechá. Její studený čumáček mi strčí všude, kam dosáhne.

Domnívám se, že je každý den dostatečně venku a má dost pohybu. Jen rána všedních dnů jsou na pobyt venku střídmější.  Tlačí mě zpravidla čas, musím do práce. Ale Baruška ve vymezeném čase zvládá všechny potřeby a ještě si zasportuje. Má ráda hrátky s míčkem. Odpoledne jsou však její. Věnuji ji každý všední den 3 – 4 hodiny. Hodně toho nachodíme. Myslím, že v okolí Plzně by se již neztratila. To má zmapované… :) A miluje vodu. Měla choutky cachtat se i v zimě, ale teď, jak se oteplilo, se už uhlídat nedá. Do vody láká i jiné psy, dokonce některé odnaučila strachu z vody.

O víkendech býváme někdy na chalupě s dostatečně velkou zahradou, ale i tam vyrážíme na několika kilometrové výšlapy po blízkém i vzdáleném okolí. Jindy vyrážíme na výlety. Od Nového roku jsou otevřené Brdy. Ty máme, jak říkám za humny, tak tam často vyrážíme. Barču mívám na volno, ta pobíhá kolem. Kde to nezná, tam se zdržuje stále nablízku. Ale kde už byla, tam se chová, jako by jí to tam celé patřilo. A když jdeme ve skupině, má ji celou pod kontrolou. Jako pastevecký pes. Bez jejího dohledu se nikdo ani nevyčůrá :)
Když lezeme po kopcích, musí být všude první. Říkám jí, že je vrcholový pes :)

Jo, a krade mi čepice. Není zrovna mazlící pes, ale když se začne tulit a stavět na zadní, je jasné, že jde po čepici. Nevyskakuje, aby mi ji uzmula, ale využije každé příležitosti, aby se mé pokrývky hlavy zmocnila. Zřejmě miluje honičky, které pak následují. Já jí totiž nedokážu pořádně vyčinit :) Ale když zapomenu čepici doma, někde v jejím dosahu a  je sama doma, můžu se s čepicí rozloučit.  Kšilty jsou její vášeň a vytrhnout podšívku nebo kus jiné části jí zřejmě velice baví. Ale i tak jsem moc rád, že ji mám, a za to znovu díky Vám.

S pozdravem
Jan Barták18.4. Méďa/Míša posílá pozdrav z domova.28.3. Tobík s rodinkou nám přejí krásné Velikonoce.


16.3. Buldočka Emička nám posílá pozdrav ze Sadské :)

16.3. Pozdrav posílá Molly.

Ahoj moji kamarádi,
říkala jsem si, že jsem se dlouho neozvala. Posílám Vám fotky s našimi mláďaty a kámoškou. Samozřejmě, že jsem na fotkách hvězda. Taky mám doma největší práva. Hlídám všechny misky, aby mi někdo něco neujídal. Kousla bych ho do zádele :)
Minulý týden mě vzal paníček na kontrolu k paní doktorce. Plíce se mi prý zlepšily, ale vypadá to, že už to nikdy nebude, jak má být, ale necítím se špatně. Zatím beru obden půl prášku a příští týden jdu zase na kontrolu. Prý dostanu nějaké foukátko. Je jasný, že se mi to nebude líbit. Nemá ;m ráda, když se mi šahá na čumáček. Doma mě na to už trénují, vydržím to, ale jsou fakt hrozní. Na oplatku je pak všechny olížu a skáču jak kůň :D. Doma na mě dávají pozor, teď si zase všimli, že si koušu nohu. Měla jsem tam takové stroupky, už v útulku to vypadalo jak stará odřenina, ale začala jsem si to lízat, tak to prý taky té doktorce ukáží. Asi se o mě bojí nebo co?? Jinak panička říkala, že jste poslali granule, které darujete útulku pro chlupaté koule.. Moc děkuje, ale ještě pro ně nedojeli. Musí to prý nějak vymyslet, protože přes Prahu se přes den nedá jet. V úterý jsem se v útulku chlupatých koulí byla podívat. Byla jsem na ně moc hodná, sežrala jse m jim plnou misku papáníčka. Hrozně mi po cestě vyhládlo, ušla jsem 5 km. Moji milí kamarádi, už nevím, co psát. Zalezu si do svého huňatého pelíšku a půjdu chrnět.

Mějte se krásně

Molly s rodinou ;)

P.S. Až páničci pojedou pro ty granule, slíbili mi, že můžu jet taky ;). Ještě jednou děkují za kočičí domov Sluníčko ;)

8.3. Bea zdraví se svojí smečkou.

8.3. Krasavec Sid zdraví útulek.

Dobrý den, posílám Vám po čase fotečku toho našeho velkého zlatíčka.

1.3. Krasavec Nelo posílá pozdrav ze Skapců :-)

1.3. Rumíček posílá pozdrav.

Dobrý den Šmudlino,
v těchto dnech to bude již jeden rok, kdy se Floki (dříve Rumík) stal součástí naší malé rodinky. Ráda bych Vám znovu poděkovala za veškerou péči, kterou jste mu poskytla, a samozřejmě za to, že jste zprostředkovala jeho cestu k nám.
Zpočátku to nebylo snadné. Ve Vaší péči strávil poměrně krátký čas, takže na něm bylo stále znát, že v jeho předchozím životě se mu příliš pozornosti zřejmě nedostávalo. U pamlsků byl ostýchavý, nevěděl, jak si hrát s hračkami a neodvažoval se vydat žádné zvuky. Zoufalé štěkání a kňučení se ozvalo, jen když měl zůstat sám. Separační úzkost byla rozhodně největším problémem, který jsme společně museli překonat. Když však pochopil, že se k němu vždy vrátíme, čeká doma tiše a trpělivě.
Stal se naším věrným přítelem, který se nám postupně otevřel a teď je neodmyslitelnou součástí našeho života. Floki je milý a přátelský pejsek, který miluje společnost, někdy až příliš moc. :)
Ještě jednou za vše děkujeme a přejeme mnoho adoptovaných pejsků!
Katka, Daniel a Floki15.2. Uhlík si na nás vzpomněl.

Posíláme pozdravy z Plzně-Křimic ...Uhlík se má skvěle, je to rošťák a nožička je v pořádku, mějte se !!!!!
15.2. Kellynka se svojí báječnou rodinkou.

Krásná Kelly posílá pozdrav. Své smečce udělal radost svojí nadaností a nově bude sbírat úspěch na agilitách.15.2. Mikulášova rodinka zdraví útulek.

Dobrý den,asi před třemi týdny jsem Vám posílala balíček, doufám , že dorazil v pořádku ( byl v něm obojek a dva náhubky). Mikimu jsme koupili vše nové a Vám se to v útulku jistě bude hodit. Druhý náhubek je po boxerovi, tak třeba ho v útulku využijete.Miki je fantastický, užíváme si s ním moc legrace. Srdečně Vás zdravíme a doufáme, že Vy si pěkně užíváte mateřství.
S pozdravem
Kateřina Červinková Houšková s rodinou

12.2. Monty/Amorek posílá pozdrav.

Dobrý den,tak Monty (Amorek) je úžasný pesánek. Psí školku jsme absolvovali, moc šikovný, poslouchá (zatím jen bez rušivých elementů, ze pejsky letí vždy...). Veliký asi už nebude, ale neva, dle pacinek mi to bylo už jasné při převzetí.Po týdnu už doma nic neudělal (a to ještě nikdy nedostal na zadek) a granulky Brit Care mu hned moc chutnali.Celkem ani nic doma nedevastuje, na to, že je to puberták, je to zlatíčko. Chodíme do lesa na dlooouhé procházky, lítá na volno, vodítko moc nepotřebujeme  Lidé říkaj, že je to nádherný pes, trošku podobný ridgebackovi malém provedení.Také byl na zkoušku jednu noc v psím hotelu Dogs service JC a super. Psi tam spí doma na gaučích, venku na léto bazén..... Skvělé.Prostě ho miluji, je to moje lásečka, velký mazel a už i závisláček Děkuji za něj :)
S pozdravem
Renata Obložinská
26.1. Pozdrav posílá Arnoštek ze sedmi trpaslíčků.


26.1. Mollynka si užívá sněhu se svými čtyřnohými kamarády.

Ahoj moji kamarádi,

posílám vám pár fotek z procházky. Vylítala jsem se s našimi mláďaty. Paní doktorka mi to dovolila, ale nesmím to přehánět. Před Vánoci jsem už nekašlala, ale zase se mi kašel vrátil, tak beru znovu nějaké léky, ale už jen půlku denně. Za týden jdu na kontrolu a kontrolní rentgen plic, ale nic to není. Už je mi opravdu o moc lépe. Mám se fajn, válím se, kde se mi zachce, jezdíme na chalupu a všichni mě milují. Má rodina mě chce naučit nějaké základní povely, ale moc nechápu, co po mně chtějí :) Všichni se u toho válí smíchy, protože prý koukám jako puk . Trošku jsem přibrala, ale stejně mám pořád hlad :D  A víte, co výborně umím? Vyhrabat odpadkový koš :D , na to jsem prý přebornice. Občas se doma vyčůrám, což bych asi neměla, ale lepším se. Všichni mě tu mají moc rádi, prý mám tak krásný kukuč, že se na mě ani nemůžou zlobit. Jsem šťastná Molly a má rodina je taky šťastná, že mě mají.

Všechny moc zdravíme a pozdravujeme ;)

Molly se svou rodinou :)26.1. Ájinka píše z gaučíku.

Dobrý den,

přejeme vše nejlepší do Nového roku. Posíláme foto naší Áji. Hodně času trávíme na chatě. Tam to ona miluje. Myslím, že se malinko malinko zklidnila. Ale pořád musí být na vodítku. Tobyho již zcela šéfuje. :))

K+K+T+Á 
26.1. Z Bertíka se po roce stal parádní fešák!

Děkujeme Vám za pejska Bertíka který je u nás už rok (9.1.2015)
rychle se u nás zabydlel a skamarádil s jinými pejsky....přejeme hodně dobrých lidiček pro pejsky u Vás.
S pozdravem Weschtová, Těchlovice

6.1. Timík se svojí rodinou posílá krásnou Vánoční fotečku.

Příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku přejí 4 Cibulky a 14 zvířátek):

6.1. Ťulda s rodinkou přejí všechno nejlepší do Nového roku.

Rádi bychom Vám jeste jednou poděkovali za ‎získání nového člena rodiny.Jsme z něj všichni stále více nadšeni‎!Právě jsme společně na horách.

 Zároveň přejeme do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. 
Na účet útulku posíláme novoroční darek :)

Tomáš Josefovic s rodinou6.1. Valentýnka s rodinkou přejí krásné Vánoce.

Všem pejskům a také vám přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok, ve kterém snad bude o něco méně nešťastných a opuštěných psích dušiček. Díky za vaší práci!

 Z domova ze Stříbra zdraví Saoirse (Valentýnka) se svou psí i lidskou rodinou.

Šárka S.

P.S. A ještě jedna pro Vaše potěšení, aneb jak chudáček pejsek nemá ani pelíšek a musí spinkat v koši na špinavé prádlo :))6.1. Bára s paničkou posílají nádherný Vánoční pozdrav.

Ahoj teto Gabinko 

Posílám moc moc pozdravů a přejeme Krásné a veselé Vánoce.

6.1. Akina zdraví o Vánocích útulek.


Pozdravy z Kosovy Hory, spolu s přáním toho nejlepšího do nového roku 2016, zasílá Akina :) 6.1. Vánoční přání poslala Zetka.

Krásné svátky a vše dobré do nového roku přejí Zetka, Barborka a Sofinka.

6.1. Mollynka dostala od Ježíška dárečky, tak se chlubí.

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2016.
 
Přeje Molly s rodinou
 
P.S. Sice jsem trošku zlobivá, ale Ježíšek mi dnes naježil! Dostala jsem nový pelíšek a granulky. Posílám fotky :). Jo a ještě něco, už neberu léky a je mi fajn 


28.12. Baruška posílá fotky, jak řádí ve sněhu.

Ahoj :))))
Posílám pár fotek. Sníh u nás není, fotka je z listopadu. Taky posílám fotku, jak si Barunka krásně zvykla na kamarádku, se kterou chodíme venčit, sama si k ní sedne a chce hladit Mám z toho radost. Moji mámu a sourozence prostě toleruju, jsou líný jít semnou na procházku, tak se nesměj divit :)))).Taky posílám jak mi Barunka kontroluje čistotu v kuchyni a na stole, jinak si spolu krásně lebedíme :)). Přeju vám krásný vánoce a hlavně zdraví a spokojenost.28.12. Miluščina rodina posílá zprávy, jak se mají.


Konečně se mi zadařilo se uvolnit v tomto pracovním blázinci a poslat Vám pár slov. Především Vám chceme s Miluškou v tomto vánočním čase popřát štěstí, klid a pohodu. V novém roce pak mnoho sil a co nejvíce šikovných a schopných zájemců o Vaše psí svěřence.
Z Milušky je krásná holka, vyrostla a zesílila. Odhaduji, že má asi 15 kilo. První hárání má již za sebou, ovšem stále ji chybí přední stoličky. Zřejmě se jich už nedočká. :( Povahově je stále veselá a hravá, miluje dlouhé procházky a také pobyt na chalupě na Vysočině. Nejraději má však hru s šiškami, kusy dřeva a zejména pak s kamarádkou Bertičkou a Fidorkou. Ve městě se již celkem naučila slušnému vychování. Pochopila co znamená chodník, nemá potřebu prohánět auta a zahánět každého na potkání. Už nevrčí na všechny včetně malých dětí. Zkrátka pochopila, že město je přátelské prostředí, které má svá pravidla v rámci kterých nehrozí žádné nebezpečí. I doma je moc hodná, doposud v bytě nic nerozkousala a neponičila.

Ještě jednou přeji krásné svátky. S pozdravem

Kotková + Miluška28.12. Colin píše.

Zdravíme do Tachova
Dneska je to přesně měsíc co jsme si odvezli od Vás Oggyho. Je to opravdu naše zlato, roste jako z vody už má 6,5 kg, i když na bráchu Kulicha teda s 9 kilogramy nemá
Už umí spoustu věcí strašně rychle se učí... A na gauč se naučil teda taky velmi rychle, protože prostě naše striktní pravidla na gauč ne jsme jednou porušili a už s námi lenoší jedna báseň.
Pořád se hodně bojí lidí, ale snažíme se co nejvíce seznamovat se všemi, psy i lidmi. Dokonce o víkendu byl první noc mimo domov, když jsem ho kamarádce vezla, balila jsem ho pomalu jako dítě na tábor no sranda. Posílám zase pár fotek abyste věděli že se má dobře.
Mějte se hezky přeju krásný Vánoce.
28.12. Daisynka zdraví z pelechu.

Ahoj Gábi, Daisynka posílá pozdrav a dobrou náladu do zamračené soboty a všichni tři posílají fotku z jedné moc vyvedené rohlíkové párty.

(Vedle Daisy Kráska a Kuba - štěňata ze Sedmi trpaslíčků - adoptováni z našeho útulku)


15.12. Čiko a jeho rodinka zdraví.

Dobrý večer, posíláme slíbené fotky. Bohužel ve třech e-mailech, všechny dohromady mají moc velký datový objem :). Zdraví Čiko Nebojsa a jeho smečka.


15.12. Štěně od Madly, Tobi má narozeniny.

15.12. Yelloušek je doma přesně půl roku, tak posílá fotky, jaký je to fešák.

Strašně to letí a už je to půl roku, co jsme si od Vás přivezli Yellouška .... je to náš miláček, získal si naše srdíčko sice už dávno, ale čím déle ho máme, tím více si to už bez něj nedokážu představit...je to opravdový psí kamarád, který už tím svým kukučem dokáže potěšit ... prostě nejlepší pejsek co jsme si mohli přát...

Už se moc těším na naše první společné Vánoce, bude s ním sranda

Určitě se kolem Vánoc přijedeme podívat do Šmudliny, a přivezeme pejskům nějaký dárek.

Mějte se krásně

Petra Bendová15.12. Sarah píše

Dobrý den, Sára je už domácí mazlíček a hlídač. Zvykla si, už není žádný problém. Jen

je pěkná provokatérka vůči jiným psům. Přikládám pár fotek. Včera si Sára vlezla manželovi na klín (přední částí těla), když seděl a tulila se. To by stálo za vyfocení, ale znáte to. Zrovna mobil nebyl k dispozici. Posílám pozdrav od Sáry i od nás.
Burčovi


27.11. Arny a jeho páníčci posílají pozdrav z Brna.

Dobrý den,
zdravíme Vás z Brna. Chceme Vám poděkovat znovu za překrásného pejska a zároveň se pochlubit, jak už jsme vyrostli :))

já a přítel jsme s pejskem moc spokojeni a šťastní a já doufám, že i on je s námi spokojený- minimálně jako jeho jméno. Říkáme mu Lucky. Už má skoro všechny druhé zoubky, maličko se vytáhl. Váží už skoro 16 kg, má neustále obrovskou chuť k jídlu:) Takže jej musíme trochu krotit. Chodíme na cvičák, kde jej moc chválí, opravdu je moc chytrý a šikovný. A za piškotek dělá zázraky skoro:)  Na procházce se nebojíme jej pustit z vodítka v parku. Je tedy na nás dost zvyklý, někdy mám pocit, že když má zůstat sám, tak se snad bojí, že by jsme se nevrátili.   Teď ale vypuká puberta, takže to je trochu těžší, ale to zvládneme. Ke všem pejskům je kamarádský, jeho nejlepším přítelem je berňáček u rodičů. I když jsme to původně neplánovali a byli proti tomu, tak nakonec skončil i u nás v posteli, kde teď nejradši ze všeho se vyvalí a nechá se drbat. Je to obrovský mazel a já si ani nedokážu představit, že by sme jej neměli. Takže ještě jednou děkujeme a posílám Vám i pár foteček, abychom Vás ujistili, že jste se nespletla a o pejska je postaráno :))

Mějte se krásně 

S pozdravem

Nečasová Lucie  a Malich Martin​27.11. Laurinky rodinka píše.

Dobrý den Gábino,

tak se po nějakém čase zas ozývám,abych Vám napsala pár řádků o naší Larunce.1.11.2015 u nás oslavila 3 měsíce.A tak jsem jí na oslavu vzala podívat se ke koním, ale zas tak moc nadšená nebyla.Jinak to uteklo jak voda, moc mě mrzelo, že jsem se nemohla podívat na Vaší útulkovou oslavu, ale bohužel jsem ležele s velkýma horečkama a když jste byla ve Stříbře se stánkem, tak jsem byla ve škole, doufám, že ještě do Stříbra ze stánkem přijedete.Larunka je zaregistrována v obou registrech, jak jste nám poradila a byla také u paní doktorky veterinářky na zkušenou,nechala se zvážit už má 23 kg a jinak je zcela v pořádku.Na jaře jen přeočkujeme a pohoda.Mimochodem na&sca ron;e paní veterinářka se jmenuje Vllčáková a je moc hodná.Lara je úžasná bytost, poměrně dost svéhlavá a ještě se dost bojí v některých situacích, ale hodně se zlepšila.Na rodinu i okolí si velmi rychle zvykla a tři pejsky u mých rodičů zvládla bez problémů.Dokonce a to je tak měsíc novinka se zamilovala do vlčáka nad náma v zahrádkářské kolonii a pořád chce chodit venčit okolo.Pořád venčíme na dlouhém vodítku a na poli na dlouhé stopovačce, ještě si nedůvěřujem.Jednou už jsem jí u řeky pustila a pak jsem za ní dvě hodiny lítala po kopcích.Rádi bychom zajeli okolo vánoc do útulku, ukázat se a trochu potěšit ostatní pejsky.To bych Vám napsala, protože, jak j sem zjistila čekáte miminko, tak abychom nepřijeli nevhod, i když Larunka nerada jezdí v autě a má problémy.

Gábi, mejte se moc dobře a děkuji Vám za Vaši práci.

Pěkný den Petra Navrátilová
19.11. Brendyna rodinka zdraví

Dobrý den,

tady Vám posíláme pár fotek našeho běžného dne s naší vaší Brendynkou. Brzy pošleme další. Moc mě dojal Váš popisek u fotky na facebooku, když jsme si Brendy odváželi. Byli jsme tu oba naměkko Pozdravujte prosím všechny u Šmudliny a my se zase brzy ozveme a taky rádi někdy přivezeme Brendynku ukázat.

Ještě bychom se rádi zeptali, proč dostala jméno Brendy?  

 

Mějte se moc fajn. My se fajn máme a jsme za ní moc rádi

 

Ivona, Martin a Brendy19.11. Molly píše

Ahoj moji psí a člověčí kamarádi!

 Včera jsem si myslela, že se jedu jen tak projet, ale jeli jsme fakt dost dlouho. Malá lidská mláďata, kterým říkají Adélka a Adámek mě celou cestu drbala, a to se mi opravdu líbilo.

Najednou jsme zastavili u neznámého domečku. Hned jsem se vyčůrala na zahrádce a ten velký pán, kterému říkají Honza, otevřel dveře a s velkou paní Luckou mi řekli, abych šla dovnitř.

Byla jsem taková trochu zmatená a vykulená, ale šla jsem a vrtěla jsem svým krásně huňatým ocáskem. Dostala jsem vodu a konzervu, zblajzla jsem jí jedna radost. Pořádně mi cestou vyhládlo.

Pořád na mě ty lidi mluvili, hladili mě a představili mi malou psí kamarádku Sofí. Je tak malá, že se bojím, abych jí nezašlápla. To ještě není všechno... najednou se tam objevily čtyři chlupaté koule, kterým říkají kocouři (Garf, Muff, Bojsa a Barny) koukala jsem jako puk. Myslela jsem, že to budou nějaké hračky, ale když na mě jedna chlupatá koule zasyčela, tak jsem jí pořádně prohnala.

Ještě to zkusila jedna, a tak se to celé opakovalo. Pak se koule zdekovaly a odešly ven. Celý večer jsem byla hvězdou večera, pak jsem se šla vyčůrat na zahrádku, zalezla do teplíčka a usnula jako špalek. Ráno jsem se probudila a myslela jsem si, že to byl sen, ale nebyl. Velký pán a paní se mnou šli ven. Dostala jsem pořádnou snídani a říkali mi, že v tom domečku budu muset chvilku vydržet sama,ale nakonec jsem nemusela. Lidské mládě Adélka se mnou zůstala doma, protože jí nebylo dobře. Bylo to moc fajn, ležela jsem s ní na gauči, hladila mě za ušima, dostala jsem piškotky a pouštěla mě na zahrádku.  Zase jsem se setkala s těmi chlupatými koulemi. Snažila jsem si jich nevšímat, ale dvě se mě teda hrozně bojí, což vůbec nechápu! Vždyť jsem taková krásná a milá.

Je pravda, že jsem je zase preventivně prohnala, ale snažím se být hodná. Odpoledne přišel pan Honza s malým mládětem Adámkem a ty mě tak vítali, že jsem byla štěstím bez sebe. Dokonce se líbím i pani, které říkají babička. Paní Lucka přišla až k večeru a hned mě podrbala. Zítra se mnou bude doma, což je super. Prý tu ještě nemůžu být sama, aby mi nebylo smutno. Takže to kamarádi vypadá, že už tady v tom domečku zůstanu a ty člověčáci budou moji hodní páníčci. Není to bezva? 

Já a moje nová rodina Vám chlupáčkům přejeme, abyste co nejdříve našli ten nejlepšejší domov.  Moc na Vás myslím a posílám pořádné oblíznutí mým člověčím kamarádům,

kteří se o mě tak bezvadně starali. 

Mějte se krásně....

Vaše Molly a má rodina ;)11.11. Bim posílá fotečky :) ta s tím počítačem, je naprosto dokonalá!! :D

Další fotky Bima z poslední doby. Jinak musíme říct, že je to velký šikula a naučil se už hodně povelů.


11.11. Irovo páníček posílá dopis, jak úžasného psa má.

Dobrý den paní Gabrielko,
musím vám ještě jednou poděkovat za tak vzorného pejska, kterému se nevyrovná ani cvičený pes s rodokmenem.
Viděl jsem v životě mnoho psů ale tak Inteligentního psíka ještě né.
Vypadá to, že ho to nikdo neučil, to poznám podle reakcí, to co má, je zděděné.
Posílám vám ještě pár fotek, aby jste měla radost, nebot, jak znám charaktery zvířat, tak také vím, jak je ovlivnují charaktery lidí, které si oni zamilují.
 
A tady vám musím polichotit, IR doslova okopíroval vaší povahu. Tohoto fenoménu jsem si všiml již na vojně, kde každý pes tak věrně okopíroval svého pána, až jsme z toho byli užaslí. Vás jsem si také dobře prohlédl a nemusím vám říkat, že mám to samé jako psy. Poznám dobrého člověka na dálku a když mám možnost s ním prohodit pár slov, tak mi to stačí k posouzení jeho  duševní úrovně. 
 
Pokud bych měl hodnotit konkrétně  vaší Existenci, jako osobnost, tak jste přišla na svět trochu dřív. Váš duch odpovídá novým lidem, které se rodí a o kterých se říká, že přijdou, až tato populace zajde.
Možná jste slyšela o Indigo dětech, objevují se sporadicky na světě jako bílé vlaštovky. To je důkaz duchovní transformace člověka do  příštích časů. Vím jen, že by jsme je měli chránit, nebot současná společnost nevykazuje takové hodnoty,v kterých se dá štastně žít.
 
Pokud by jste se chtěla dozvědět více o Vás a hlavně o světě, v kterém je těžké se orientovat i zkušeným, tak napište co Vás zajímá a kde cítíte problém.
Píše mi celá ředa lidí o životě a jeho problematice, a já jim odpovídám na základě vlastních zkušeností.
Moji předkové byli  Theologové a Filosofové, ale já jsem spíš trochu Filantrop, což pomáhá člověka přenášet lehčeji přes různá životní úskalí a není jich málo.
 
Posílám zase pár fotek.
Na jedné fotce, kde IR leží na dvorku a já jsem schválně otevřel bránu na ulici, jsem s překvapením viděl, že nejeví ani známky útěku, neřku li, že se ani nezvednul, aby se šel podívat, co to, že se otevřela brána za kterou normálně nemůže. A já jsem mu jen řekl,, lehni a zůstan´,,  a šel jsem za bránu ho vyfotit.
Tím  vám mohu doložit, že se jedná o Genetické předurčení, zakodované v jeho DNA, které vzniklo na základě jeho Inteligentních předků.
Jedná se prakticky o to, co se  tvrdí o kmenových psech po Inteligentních rodičích, proto musel mít IR inteligentní předky.
Já dokonce tvrdím, že takovým  intligentním  psům, by mohli někteří lidé závidět, oni totiž ovládli lidskou mluvu a schází jim jen mluvit. 
Ve skutečností oni také mluví, ale psí řečí. Za pár desítek  let,budou možná něktří jedinci  Artikulovat jako třeba papoušci. 
 
Mějte se jak nejlíp umíte a s přáním ,, zůstante uvolněná,,                           
s veškerou úctou  Václav  Žítek 
11.11. Ajdinka také zdraví útulek.

Dobrý den Gábino,už je to víc než rok,co jsme si vzali domů Ajdinku.Je to věrná holka a i když je trochu svéhlavá je naším miláčkem,tedy hlavně mým a nedáme bez sebe ani ránu.Navíc je skvělá hlídačka,takže k nám neproklouzne ani myš a paní listonoška už ví,že má raději čekat za plotem.Zkrátka si nás hlídá a všechny "své lidi"bezmezně miluje.Moc zdravíme Vás i všechny,kteří Vám pomáhají ve Vaší záslužné a neocenitelné práci! Plzeňáci11.11. Maki, teď už krásná Rosalie, posílá fotečky.

Dobrý den, omlouvám se, že jsem nedala vědět dříve, zasílám Vám fotografie Maki od cesty domů až po dovolenou v Chorvatsku. Pokud budete mít zájem, mohu zaslat další i s druhým pejskem.
Jediná změna je, že jsme Maki přejmenovali na Rosalie.
S pozdravem Kabourková28.10. Fíbí a rodinka posílají fotečky, jak se mají suprácky.

Dobrý den,

posílám nějaké fotečky pejska :) jestli můžu poprosit jestli máte o fotky sestřiček, abych věděla, jak vypadají když jsou už větší :) Děkuji moc. Máme se moc dobře, je to velice aktivní pejsek. Umí hodně povelů a je moc šikovná a kamarádská ke všem pejskům i hodná k lidem a vděčná. Akorát nevím, jaký veterinář tvrdil, že je to čivava s jezevčíkem. Má teprve asi 7 měsíců a je dost velká. Ale je to náš miláček :) 

Přeji pěkný večer Klusáková22.10. Bártík se svojí sympatickou rodinkou zdraví útulek.

Zdravím všechny do Tachova :-) ,

stydím se, že jsme se za rok co máme Bártíka (občas mu řekneme Buřte :D ) ozvali pouze jednou, ale nikdy jsme neměli dost zajímavé fotky. Potom co jsem viděla fotky Bazzyho, rozhodla jsem se, že se taky pochlubím naší „speciální činností“ a proto posílám fotky z uplynulého víkendu. :-)

Mějte se všichni krásně!

Jája, Martin, Miky a Bárt22.10. Roxy-Baruška píše

Dobrý den paní Růžková,

konečně Vám mohu oznámit splnění povinnosti, ke které jsem se Vám zavázal při převzetí Barušky (fenky Roxy) do své péče.
V pátek 16. 10. musela přetrpět kastraci. Chvíli poté se mnou sice nemluvila, ale pak se vše srovnalo a Baruška se rychle dostala do formy.
Celé dva víkendové dny jsem jí měl na očích, myslím, že se zákrok povedl a že Baruška nebude mít žádné komplikace.

Smím-li se zmínit, jak spolu žijeme, musím zmínit, že v posledních dnech, viděno mýma očima, zlobila. Pro objektivitu však musím zmínit, že pouze doma a jenom když je sama. V knihovně si oblíbila oddíl poezie a čte s takovou náruživostí, že já si už nepočtu. Ostatně takhle už přečetla řadu jiných knížek včetně té, podle které jsem se učil vychovávat jí :)
Ve čtvrtek minulý týden, když jsem se vracel ze zaměstnání, mě přiběhla vítat celá radostná s rozsvícenou baterkou. Bohužel ta už nešla vypnout, neboť Baruška dokázala svými zuby dokonale vypreparovat vypínač. Jestli se Barča radovala z toho světýlka, nebo z toho, že jsem se vrátil, dost dobře nevím. Ale protože byla neskutečně mazlivá, zlobit jsem se na ní nedokázal.

Jinak jsme hodně venku, myslím, že miluje vycházky k vodě. Raději má řeky než rybníky. Jak je na volno, vždycky se pořádně vykoupe. Víkendy stále věnujeme výletům. Baruška tak už poznala nejen sousední okresy, ale notný kus Šumavy, téměř celé České středohoří, jezdí s námi poznávat rozhledny, podle Labe s námi doputovala až do Drážďan. A všude je miláček.  Jsou restaurace, kde Baruška má misku dříve, než se mně někdo zeptá, jaké mám přání :)
Stejné to má mezi svými.  Ještě neměla nějakou špatnou zkušenost jak  se psy, tak s fenkami. S každým se nějak „domluví“ :)

A má odvážné srdíčko. U Oloví jsme si byli prohlédnout novou rozhlednu Cibulku. Baruška měla čekat dole. Bavila se tam lovem myšek. Ale když jsem už byli téměř na vyhlídkovém ochozu, zahlédli jsme přes konstrukci rozhledny černý stín, jak stoupá vzhůru. Neposlouchala volání, aby šla zpátky. Vylezla až nahoru. Třásla se strachy jako huspenina, ale byla s námi.
Některý pes nepřejde lávku přes potok, ale Baruška zvládla po kovových rohožích, jenž tvoří schody, vystoupat do 26 m. Je to parťačka a je prostě skvělá.
Znovu Vám musím poděkovat, že jste mi ji nechali.

Přeji hezký den a ať se Vám daří,

Jan Barták, Plzeň6.10. pozdrav od Vicky

Ahoj Holky!

Chlubím se pozdravem Viky - fenka z Chroustovic, odkud byl Lordík.

6.10.
Valentýnka se svojí smečkou zdraví útulek

Dobrý den,
Saoirse a zbytek smečky vám posílá pozdrav z domova :)
Musím říct, že u vás se vůbec nezdála - malá, přítulná fenečka, co si občas skočí na stůl. Je to neuvěřitelná ďáblice s velikou osobností. Ale pomalu si zvyká na chod naší domácnosti, když jí nic neruší, přiběhne na ke mně a pořád se nejradši tulí v posteli, Je to zlatíčko :)
Mějte se hezky!
Šárka S.

6.10. Barulí píše...

Ahoj teto Gabinko

Tak posílám zase nějaký to psaní
:)
Mam se moc moc dobře, léto bylo naprosto super, hodně jsme se koupali a užívali sluníčka a procházek.
Ale hlavně píšu, abych ti popřála hodně štěstí a úspěch se zítřejší oslavou a ať se ti všechno vydaří a přišlo spoustu a spoustu lidiček a jejich parťaku :)
Ja bohužel dorazit nemůžu ( a moc mě to mrzí ) ale Panička bohužel nedostala v práci volno.
Ale doufám, že se za vama někdy přijdu podívat.
Tak na vás zítra všichni moc myslíme a Posíláme milion pusinek a hlavně tobě teto Gábko, protože kdyby nebylo tebe, tak by jsme se nikdy s paničkou a panečkem nepotkali a ja bych
Nebyla tím nejšťastnějším pejskem na světe, ale díky tobě jsme jedna velká šťastná rodina :)

Pac a pusu moje nejhodnějši teto :)


6.10. Braík opět zdraví

Dobrý den,

zasílám opět několik foto, při kterých Braík například chytal lišku - nechytil, ale moc nechybělo. Jinak se máme moc dobře, sice trochu hekticky jelikož je podzim a u nás na statku jsme před zabíjením, takže v současné chvíli je nás tady i s drůbeží přes sto. Aby toho nebylo málo zlomil jsem si na dvakrát palec na noze :), tak jsme chvíli kulhali s braíkem spolu, ale jeho ťapka je již zahojená a už mě předhoní :).

Co se týče Callisty, tak se z nich stali nerozluční přátelé. Vše dělají spolu a pochytávají od sebe lumpárny.

Braík si vytvořil vítací rituál. Když přijedeme domů z práce, tak vítá jako by nás neviděl týden. Pak běží od výběhu k výběhu a štěká, aby oznámil všem zvířatům, že jsme doma.. Je to miláček, ale také uličník. Ukradne vše co může..

Jelení lůj, čokoládu, kapesníky, cigarety vše co leží na stole. Naučili jsme se vše uklízet. No, ale to mu nebrání, aby si v otevřeném šuplíku neukradl nějakou tu fusku nebo kalhotky To se pak smějeme, když to nacházíme na dvorku..

 

Také zaplať pánbůh, že jsme přežili to neskutečné sucho.. Poblíž nebyla ani loužička, kde se mohl Braík vyčvachtat.

Teď jsou zase vycházky, tak jak mají ...

 

No a jak pa u Vás ? Máte se dobře ? 

 

Zdravíme a brzy se opět ozveme.

Ondra


8.8. Brianek zdraví útulek

Dobrý den,
opět zasíláme několik fotek Braíka. Je vážně úžasný, už se nechá přivolat a začal si zvykat na zvířata, které jsou tady s námi.

Slepice a kachny jsou již členy smečky a jako jediný pes, kterého jsem kdy viděl si rozumí dokonce i s králíky. Než se rozběhne je odvolatelný i od divoké zvěře. Mezi psy doma žádný konflikt již vzniknout nemůže, jelikož naše fenka na Braíka dohlíží jako kdyby byla jeho mamina. Příští víkend - dovolí - li počasí zkusíme poprvé kola, tak dám vědět jak to dopadlo:)

Přeji krásný den20.7.  Yellow posílá pozdrav

Dobrý den,

zdravíme ze Záluží u Plzně.Yellowšek vzkazuje, že se má krásně a posílá velkou pusu.Svůj nový domov si užívá jak se patří... Má krásnou novou boudu, kterou má moc rád, ale když je vedro nebo bouřka, tak se válí na chotbě, kde má i svůj pelíšek.Je to naprosto boží pejsek, je hrozně milý, hodný, vděčný ...., dělá nám jen samou radost.Miluje všechny druhy her a procházky.... K radosti mu stačí jen maličkosti....

Yellowška si oblíbili všichni, kdo ho poznali (jinak to ani nejde), když se podívá tím svým pohledem, tak by mu člověk snesl modré z nebe ...

Posíláme spoustu pozdravů do útulku a také nějaké fotky toho našeho úžasňáka :)


17.7. Barunka se zůčastnila soutěže o nejhezčího voříška, no já si myslím, že tu soutěž měla rozhodně vyhrát!!! :D

Ahoj teto Gábko 
Tak konečně mám chvilku času a posílám ti psaní. 

Ač je to divné a na to, že jsem pes, tak opravdu toho času moc nemám .
U nás doma se totiž pořád něco děje a jelikož moje Panička je tak moc akční a všude mne bereS sebou a pořad něco podniká, tak jsem někdy na roztrhání.
Ani nevím, co dřív mám psát.

Tak třeba jsme s paničkou vyráběly pělíšek, který mám na zahrádce když jsme venku, pak jsme všichni slavili narozeniny nǎseho kočičaka Garfika ( dostal obr dort, který jsem nakonec snědla  já :D) pak podnikame spoustu procházek a navíc se i opalujeme a aby toho nebylo málo, tak se dokonce koupu i v bazénu.

Pak nevím, co to paničku napadlo, ale přihlásila mne na výstavu Vořišku. No to bylo něco, tolik psu pohromadě jsem ani nikdy neviděla, ale nakonec to bylo super a moc jsme si to užily a dokonce jsme vyhrály 3 místo v naši kategorii :) Tak to jsem paničku dostala, byla na mne moc moc hrdá. 

Jinak jsme rada, když jedu k babičce na hlídání, to mám aspon chvilku času si odpočinout a načerpat sílu na další program, co Panička vymysli. Akorát se ukázalo, že mám trauma s pani veterinářky, sice je moc hodna, ale asi nemam dobre zkušenosti z dřívějška  a tak když jsme byly u pani Doktorky, tak jsem ji chtěla kousnout.Tak mne vyčistit ucho, které jsem měla nemocné, se ukázalo jako nemožné, tak to si semnou Panička zkusila, ale nakonec jsme všechno zvládly, ale byl to boj.

Ale jinak dělám samou radost, teda aspon to všichni tvrdí :) Tak Pac a pusu všem u Šmudliny a hlavně tobě teto Gabinko 
Tvoje Barča15.7. Timon posílá pozdravy z chaty

15.7. Bazzy posílá pozdrav z Prahy

15.7. Bim posílá fotečky15.7.  Teri Merry píše jak se v novém domově má krásně, společně se svým
kamarádem Luigim

Milý psí přátelé,

posíláme Vám pozdravení z Písku, kam jsme si od Vás před 14 dny přivezli Terinku. Říkáme jí nakonec Merry Teri (já jsem také Teri a nějak mi to Terinko nešlo na jazyk..). Merry byla toto úterý 7.7.2015 na kastraci (což dokládáme lékařskou zprávou a fotkou bříška.) Po zákroku se dává holčička do kupy celkem rychle a statečně. Nejhorší z celé akce bylo pro nás všechny nechat ji samotnou v rukách doktora a odejít. Při té příležitosti jsme jí nechali načipovat a ostříhat ty šílené drápesy. Tabletku proti klíšťatům a blechám dostala hned v prvním týdnu u nás. Luigi už Merry také přijal a je z nich fajnová dvojka. Merrynka začala baštit i granule a ne jen masíčko a hezky venku poslouchá. Strašně mile nás překvapila minulý týden, když za námi vlezla do řeky a v klídečku si k nám připlavala. Tím dokonce donutila Luigiho, který se do té doby vody "štítil" a už plaval také! To byla paráda! A tak se těšíme až se Merrynka po operaci zotaví a půjdem zase k vodě :)

Zjistili jsme, že Merry Teri je pěkná čiperka, představte si, že umí otvírat dveře a to výskokem na kliku? Jízdu autem zatím moc nedává, stačí i kraťoučká vzdálenost po městě a už zvrací, dostali jsme na to od pana doktora nějaké tabletky a já věřím, že to má i dost psychické a časem se nám to podaří překonat. Co se venčení týče, je také moc šikovná a každou procházku se snaží využít na 100% k vyprázdnění. Doma se vyčůrala všehovšudy asi třikrát a to když jsme byli v práci.

Máme z ní moc velkou radost. Věřím, že se u nás cítí každý den lépe a lépe, je plnohodnotným členem naší domácnosti. Přikládám pár fotek, nejsou však moc kvalitní, jsou zatím jen z mobilu..

Moc Vám za Merry Teri děkujeme


2.7. Mudláček alias Goro posílá fotky jak jim to s páníčkem sluší :)2.7.  Burák zdraví

Dobrý den,

s velkým zpožděním zasílám fotky Buráka. Foťák s sebou na procházky moc nebereme, tak jsem až do nedávna žádné fotky neměla.

Jinak Burák se u nás hned zabydlel, i s Bellou si sedli, ale je to docela závislák, když jsme pryč, tak nás pořád vyhlíží :) Už se trochu uklidnil, chodí hezky na vodítku a poslouchá, ale poděs je to pořád :) Jméno Burák jsme mu nechali, všichni jsme se shodli, že se k němu hodí - občas to je ještě takový jouda :) .

Přeji Vám krásný den. S pozdravem

 

Alena Prajzlerová


15.6. Pamatujete na Toníčka?? To je ale fešák co?!
15.6. Frostíkova rodinka nám dala vědět, jak se mají

Dobrý den,

posílám pozdravy od našeho chlupatého zlatíčka. Nádherného huňáče Frostyho jsme pojmenovali Sam, na jméno si myslím už zvykl, a jak se mu zrovna chce, tak na něj poslechne :) Nicméně je to naše zlatíčko, doma je hodný a spokojený na svém gaučíku. Když vítá tak ještě občas kouše... ale už to je mnohem lepší než dřív. Jen zatím moc neposlouchá, ale to je jasné, že to chvilku potrvá, ale snad to zvládne.
Jinak si myslím, že je určitě spokojený, má pravidelný přísun dobrot a granulek a procházek u řeky
:)

Posílám zatím nějaké fotečky a velké pozdravy z Plzně
J9.6. Hašlerka se svým parťákem Samem píše

 

Hašlerka (u nás Peggy) se hned od prvního dne rychle zabydlela.

Byla nadšená ze zahrady, volného pohybu venku. Zpočátku pro ni bylo všechno nové a neznámé, vzhledem k jejímu předchozímu životu, který strávila uvázaná u boudy. Pokud jsme ji vysadili na gauč, rychle seskočila na zem – dnes už se na něm spokojeně povaluje
J. Na procházce se bála přeskočit příkop, projít potůčkem, přejít koleje. Při jízdě autem zpočátku zvracela. Rychle se však všechno naučila a dělá nám jenom radost. Jednoho pejska už máme (labradora Sama), toho ve všem napodobuje a je jejím velkým vzorem.

Velice rychle se naučila i základní povely, dojemná byla zvlášť její strašná snaha se zavděčit, být chválená, hlazená, mazlená. Neustále i dnes po půl roce potřebuje být ujištována, že je náš milovaný pejsánek. Na rozdíl od Sama, který za plotem sice vypadá strašně, ale vůbec nehlídá, ona bedlivě pozoruje každého nově příchozího, štěká na něj, prostě nám chrání. Dokonce se nám stalo, že pána z pojišťovny malinko kousla do nohy :D Také bylo moc smutné, jak měla zpočátku tendenci se neustále přejídat a jíst hodně hltavě. To se časem zlepšilo, už se naučila, že jídla je dost a bude i další den.

Jestli někdo váhá, zda si vzít pejska z útulku nebo raději štěňátko, určitě zvolte pejska z útulku. Nikoho, kdo vás bude tak milovat a bude vám nadosmrti vděčný, jinak nezískáte.

Všem pejskům U Šmudliny přejeme, aby co nejrychleji našli svůj domov a nové paníčky.
19.5. Nelinka pozdravuje útulek

6.5. Malý Spajčík píše

Dobrý večer
Jak jsem slíbil,zasílám pár fotek Spajka :) dneska jsme sázeli čučorietky, takže pomáhal naplno....viz 1. foto.
Pomáhal tak horečně, že už spí v posteli :)
29.4. Májinka se chlubí, jak se má dobře.

Dobrý den,
tak se zase hlásí Mája z Brna. Konečně se rozhodla, že se bude fotit, ale trvalo jí to, pořád se nějak styděla a najednou....taková naše psí modelka. Je to náš mazel a úžasně vítací psí holka. Moc ráda běhá po lese, koupe se v řece, vyhrabává myšičky a přitom všem si stačí hlídat, aby se nám neztratila. Prostě nejnejnejnej pes.

Moc zdravíme všechny U Šmudliny a těšíme se na Vás Věra a Milan

23.4. Maličký Bossánek (teď už Bax) napsal

Milá Gábinko,
Zdravíme Vás  i celou Šmudlinu z Karlštejnska :) Dnes jsem se konečně dočetla, že už je Sárinka taky konečně doma, máme z té zprávy velkou radost, museli jsme na ní myslet, že tam zůstala samotná.... Bax (Malý Bossánek) nám roste před očima, má ty její ouška a vždycky, když je nastraží, tak si na ní vzpomeneme!
Přišlo nám, že byl maličký první dva dny a pak jsme nestačili pozorovat, jak se vytahuje. Dělá nám samou radost, je to naše velká láska a jsme Vám opravdu moc vdeční, za našeho kamaráda!
Zatím je zlatý, bezproblémový a všechno krásně zvládá. Rychle si zvykal, když se nečeho bojí, stačí mu malá podpora a pokroky jsou vidět rychle. Myslím, že od té doby, co si mě hned na cestě domů poblinkal, si řekl, té se budu držet a tak udělal :) Bylo to kouzelné, že se u nás cítil v bezpečí. Už po nějakém měsíci zvládal od prvního pokusu procházky na volno na jedničku, čistotnost zvládl ještě rychleji. Byla jsem na něj pyšná. Člověk se připravoval při pořizování uzlíčku na nejhorší a on byl takový borec!
Lidi si zamiloval a s pejsky je také v pohodě. Cesty autem mu nedělají moc dobře, tak trénujeme. Myslím, že v něm chytá nervy (asi abychom ho nikam nenávrátně neodvezli) a pak je mu zle. Doufala jsem, že mu nevadí pohyb auta a zatím to tak i vypadá (když ho uklidňuji a jsem na blízku, tak je cesta v pohodě, i když z ní není nadšený), tak snad se za čas bude cítit uvolněně i v autě.
Vaši dobré duši a velkému srdíčku přejeme jen to nejlepší, ať je osamělých pejsků za mřížemi co nejmíň!
Zdraví Baxík s rodinkou 
PS :Podívej jak už jsem vyrostl!


23.4. Astička píše

Zdravíme Šmudlinu aspol :)

Chtěla jsem po paničce, aby něco pěknýho napsala a ona neví, kde začít. Protože od tý doby, co jsem v nový rodince, je všecko pěkný, dokonce i když někdy trošku pozlobím, ale ony ty holky se na mě nedokážou dlouho zlobit (mám je totiž trošku omotaný kolem paciček, ale pššt!)Protože jsem přes vánoční prázdniny trošku přibrala, paničky se rozhodly, že mi budou péct domácí ňamky, teda ale ty jsou!!Mladá panička mě učí triky a nové povely, ale taky mě strašně moc baví, když mi poschovává ňaminy po bytě a já je hledám, nebo teď vymyslely obě paničky hru "najdi Wendy", ale ona se mi neschová, ať se snaží, jak se snaží, já jí vždycky najdu. To mi dělá i na procházce, schová se mi za strom a čeká, ale já se vždycky vrátím a najdu si jí (taky protože mám strach, abych o ní nepřišla). Strašně moc mě obě milujou a já jim to oplácím stejně!! Jsem moc ráda, že k nám do útulku tyhle holky přijely a vybraly si mě a ony jsou rády, že mě mají a to všecko strašně moc!!Posíláme nějaký fotečky pár dní staré, abyste viděli, že si nevymýšlím a mám se tu královsky, jsem prostě princezna!!

Moc zdravíme všecky čtyřnohý i dvounohý Šmudliňáky a Šmudliňačky a přejeme, abyste všichni našli brzy novou a báječnou rodinu!!

Astinka s milující rodinkou.

10.4. Ťulík jen co se odstěhoval, tak píše jak se má.

Posílám pár fotek z prvního společného dne.
Byli jsme všichni v Bedřichově na běžkách. Ťulda byl ze začátku vykulený, moc nechápal co se po něm, v této sportovní disciplíně, očekává. Běhal vedle syna a pořád na něj skákal, takže byli oba víc na zemi, než na nohou. Tomeš to s ním zvládal perfektně, nakonec spolu uběhli 10 km bez vodítka a jeden se od druhého nehnou na krok. Teď Ťulda spinká, zabalený v dece v autě. 
Včera večer jsme všichni společně koukali na telku, Ťulda samozřejmě s Tomešem na křesle! K večeři spořádal dvě misky konzervy. Večer, když děti šly spát, tak se sám rozvalil v křesle a manžel ho musel budit, když šli ven. Před spaním jsme ho ještě vypustili na zahradu na čůrání a v pohodě vydržel až do rána. Jediné s čím jsme trošku bojovali, byla postel. Ale byli jsme důslední a Ťulda nakonec opravdu spal u nás v ložnici na zemi na dece a na polštářku. Myslím, že dneska to ještě zkusí, ale pak už to vezme jako fakt.
Musím říct, že Ťulda si nás všechny naprosto získal, je to skvělý parťák, přesně takového pejska jsme chtěli!!!

Děkujeme. Josefovičovi
7.4. Čiko a jeho báječná rodina píše

Zdravíme Vás,posíláme slíbené fotky našeho psího miláčka :).Je naprosto úžasný!Je to věrný kamarád,skvělý hlídač(vůbec není tichý jako pěna :)),pan poslušný pes,nadšený cestovatel,neúnavný procházkář,parťák pro každou legraci.Je plný energie,velmi rád aportuje-až jeho tempu nestíháme..Když nám dle jeho úsudku trvá moc dlouho hodit další klacek,klidně nás popohání štěkotem.Navíc je úžasný mazel.Má-li zrovna chuť se nechat pohladit,přijde,postaví se na zadní,přední tlapiny si opře o naše ramena a hlavičku si na nás položí.Když mu říkáme,že je to náš hodný kluk,spokojeně bručí...Ale pozor,umí i odmlouvat..Chtěli jsme ho naučit plazit,ale to ho evidentně moc nebaví.Ohrne pysky a dělá na nás doslova ksichty :)!Je s ním fakt sranda.Jo a moc mu chutná!Už jsme museli posunout knoflíček na kabátku(ještěže už bude teplo :)).Prostě je u nás velmi spokojený a my jsme zase velmi spokojení,že je u nás!!!   

S pozdravem J.Džačovská a Čikova smečka7.4. Tonda a jeho kamarád posílají pozdrav

Dobrý den, tak zase jeden pozdrav z Brna, máme se všichni fajn a je nám spolu mooooc dobře :) Kluci jsou bezva dvojka a myslím, že líp jsme si vybrat nemohli. Dokonce nás zastavují lidé a vyzvídají, co že je to za rasu.... bavíme se chacha! Nedovedou pochopit, jak je možné, že si jsou kluci tak podobní. Tak se mějte krásně, všichni moc zdravíme. I

Indráková


24.3. Baruška osobně posílá dopis

Ahoj teto Gábinko, 

dneska píšu já Barča, jen Panička za mne píše ( to já neumím ) ale já jí všechno říkám, co má psát. 
Mam se moc moc dobře. Už to bude 5 měsíců, co jsem v novém domově. Je to tady super, hlavně moje Panička :) od té doby co jsem tady, jsem se trochu zakulatila ( dostávám samé dobroty ) ale už umím i nějaký povel. Ale to v mém případě stejně není potřeba, protože jsem tak hodná a Poslušná, že některé věci dělám dřív, než je po mne někdo chce:) Jinak se ukázalo, že v mém malém tělíčku se ukrývá velká duše hlídače. Jsem tak v pozoru, že u nás doma není možné, aby prošla myška kolem domu, aniž bych si toho nevšimla a nedala to vědět.
Jinak chodíme hodně na procházky a zbytek volného času se věnuji Mazleni s paničkou, to děláme nejraději obě dvě. Jen škoda, že musí chodit do práce a nejsme spolu pořád. Ale to mam zase aspoň trochu času se pomazlit se svými 4 kočičími kamarády, kteří jsou jako moje práva tlapka :) Jinak už si užívám prvního sluníčka a těším se na léto na opalovačku :)
Tak se mějte moc moc pěkně a posílám Pozdrav všem tlapkám v útulku.24.3. Mája posílá pozdrav z vody :)

Dobrý den,

Mája z Brna měla dnes první jarní koupání. Byla celá veselá a nemohla se nabažit čvachtání v potůčku, vůbec se jí nechtělo z vody ven. Tak se o tu radost chce Mája podělit i s Vámi. A taky se Mája těší na květnové setkání.


Srdečně zdraví Věra a Milan
12.3 Bertík se svojí novou kamarádkou posílá fotky


Dobrý den,
posílám Vám fotky Bertíka, s kamarádkou Týnou a jejich každodenní hraní, milion hraček, ale tahají se o jednu :)

S pozdravem Weschtová, Těchlovice
12.3. Akelka a její fešácká rodinka

Dobrý den,
zasíláme pozdravy z nového domova :) Maličká nám dělá samou radost,  je to prdelka mazlivá. Hezky si zvyká na Bessinku a vypadá to, že z nich budou kamarádky. Když jsem v práci, je u babičky, takže sama zůstává pouze výjimečně a pokud, tak vždycky jen na krátkou chvíli. Procházky naprosto miluje a jak vyběhne ven, lítá jako šílená :) Zkrátka máme se dobře, nemusíte se o ní bát.6.3. Sindy se ozvala a poslala psaní, jak se má dobře.

Dobrý den,

konečně jsme si s paničkou udělaly čas poslat vám pozdrav.

Pro samé lumpárny a dovádění nám čas tak rychle utíká, že

jsme ani nepostřehly, že už spolu budeme 3 měsíce.

Mám se moc dobře, dokonce mám vlastní auto s řidičem (řidičkou).

Moc se mi líbí jak rychle auto běhá a mě při tom nebolí nožičky.

S kocourem Richardem, co u paničky bydlel, jsme se už skamarádili,

jak jde o neplechu tak to je něco pro nás.

Stále jsem uhopsaná a ráda skáču na zadních. Panička říká, že mě bude

venku místo na vodítku brzo vodit za tlapku.

Posílám pár fotek, ale vyfotit mě není snadné, než cvakne foťák, jsem v trapu.

Tak se mějte krásně a všem pejskům přeju, aby taky brzo našli domov

s pelíškem a rukama, který je budou jen a jen hladit.

 

Sindy a panička.


26.2. Tentokrát nám nepřišel žádný dopis, email ani smska ale normálně jsme měli přepadovku v útulku!!!

Milan s Bazzym milují přepadovky. A tak zavítali nečekaně do útulku na návštěvu. Měli jsme z návštěvy obrovskou radost. Na Bazzyho nám bylo napráskáno několik věcí, ale také spoustu pochval. Za tři týdny nás prý znovu navštíví, protože budou mít cestu do Tachova. Přivezli nám několik dárků, za což moc děkujeme.
PS: S Bazzym se můžeme rozloučit, nyní k nám na čajové dýchánky jezdí Bubák z Prahy
.
26.2.Princezna od Domažlic nám píše :)

Naše družiča Bublinka fešanda, za kterou moc děkujeme. Antošovi

24.2. Filípek s rodinou píše

Dobrý večer,
posílám Vám pozdrav od Filípka. Je to zlatíčko. Už od samého začátku. Po prvním týdnu jsem si i říkala, že ho nesmím moc chválit, aby se nerozjel, až se otrká, ale zatím je v pohodě. Pravda, procházky s ním už nejsou dostihy jako byly zpočátku (málem jsem mu nestačila, jak chodil rychle), už se jako každý normální pes i občas někde začuchá, ale jinak je pořád hodný Na vodítku umí chodit vzorně, akorát si hraje na hrdinu a jak potkáme psa, tak na něj doráží. Nevím, jak na volno, to jsme zatím žádného psa nepotkali, ale myslím, že by si tak nedovoloval. Moc mě zatím neposlouchá, ale pravda je, že jsme moc netrénovali - je mi pořád za patami, a když je na volno, tak to vůbec, kolikrát mi i naběhne zezadu na nohu, pitoma jeden, to se pak špatně trénuje, když je pořád u mně. Ale na druhou stranu mi to, že se mně pořád drží absolutně vyhovuje, nemusím ho pořád hlídat, kam zase zmizel a můžu ho mít na volno a něco dělat.  Občas si sedne na povel, tak to beru jako pozitivum a snad někam postoupíme. Vždycky si vzpomenu, jak v tom jeho inzerátu stálo něco jako ... budete se klepat pod peřinou při sledování hororu? Bude se klepat s vámi.. tak to ho opravdu vystihuje, je strašně zvědavý. Jinak mě velmi mile překvapil - měla jste pravdu, suprově umí jezdit v autě, v klidu v něm počká, když jdu nakoupit, jednou jsem potřebovala na poštu a počkal i uvázaný před poštou, už od prvního dne neměl problém, když jsem šla ráno do práce - šel si lehnout na místečko a ani nehlesl. Odpoledne, když odcházím na angličtinu to je občas horší, ale štěká jen než sejdu ze schodů, pak už je klid. A strašně bouřlivě mě vítá. Ale to je obvykle odpoledne, tak to neva. Co se čistotnosti týče, nemůžu si stěžovat. Ze začátku asi dvakrát zvracel  (a to skoro nic nežra
l), ale ani jednou se nepočůral.  Akorát jsem se divila - jak jste říkala, že je žravý, tak mně první týden nežral skoro nic. Pak jsme jeli s mými kamarády na víkend na chalupu a od té doby žere úplně normálně.A už žere i piškoty a psí pamlsky (a má je rád) a to zezáčtku vůbec nechtěl. Od prvního dne spí v noci sám na chodbě na pelíšku a úplně v pohodě. Teď už si tam běžně chodí lehat kdykoliv něco dělám jinde než v obýváku. Taky jsem mu nechala od kamarádky veterinářky vyčistit zuby - sice o pár z nich díky paradentóze přišel, ale už mu nesmrdí z tlamy. Bylo to hrůza, člověk se k němu nemohl pořádně oni ohnout, aby ho to nepraštilo. Tak to je zatím asi vše. Nemáte nějaké zprávy o tom jeho kamarádovi Samovi? Doufám, že se mu taky dobře daří. Mějte se krásně, pejsci ať jsou zdraví a hodní. 24.2. Pamatujete na Karla? Tento fešák nám napsal

Karlíček je moc hodný ale někdy i tvrdohlavý, nekouše jenom když ho někdy trochu pozlobíme ale jinak ne.
Bojí se jít do koupelny ale nějak ho tam dostaneme a když ho začneme sprchovat teplou vodou tak je to zlatíčko a někdy nechce ani z koupelny.
Zatím jsme ho naučili sedni, lehni, pac, pac 2 (druhá packa), trochu ke mně a trochu zůstaň a už zkoušíme s ním chodit na volno, je to s ním piplačka ale jde to. Má krásný modrý měkký a teplý pelech. K žrádlu dostává: vařené maso, rýži, někdy zeleninu a opravdu málokdy konzervu, dřív dostával granule, ale vůbec je nežral, tak jsme je přestali dávat. Nemá tady moc kamarády a někdy se i popral. Předevčírem jsme potkali pána s mladou fenkou, zkusili jsme je spolu pustit a v klidu po sobě skákali a běhali, tak doufáme, že se někdy ještě potkáme. Jeho zdraví je zatím v pořádku, k veterináři půjdeme teď někdy. Nerad se češe, vždy nám utíká, taky se rád usmívá.
18.2. Fešanda Eba pozdravuje

Z Plzně posílá radostný pozdrav Michal a Eba.
18.2. Black posílá psaní

Dobrý den,
Black se u nás celkem rychle zabydlel a přijal nás za svou smečku. Chvilku se nám sice snažil ukázat, že by rád byl té smečky vůdcem, ale po pár výcvikových hodinách v ZKO v Křimicích, kam jsme se přihlásili na "Kurz základní ovladatelnosti" jsme mu to přátelskou cestou rozmluvili. První týden se mu dokonce podařilo přeskočit plot, když ho manžel nechal na zahradě a odešel vyzvednout dceru ze školky...při zpáteční cestě ho potkali, jak jim běží naproti, celý šťastný, že je našel. Takže jsme v rámci jeho bezpečnosti zvýšili plot. Mimochodem za plotem si hraje na hlídače a pouští hrůzu na každého kdo by se chtěl jen přiblížit k vrátkům, ale jsem na 100% přesvědčená, že kdyby někdo ten plot přelezl, tak ho tak maximálně ulíže k smrti. Je pravda, že ze zahrady nám Bleček udělal tankodrom a z bytu kůlničku na dříví, ale s tím jsme tak nějak počítali, takže i se všemi " ztrátami na majetku" ho moc milujeme a je už prostě členem naší rodiny. Přikládám pár fotek...omlouvám se za kvalitu, jsou z telefonu. Moc rád se vyhřívá doma u krbu, vyvaluje v posteli a zahrada, to je jeho království.
Shrnuto podtrženo...věřím, že je Blackovi u nás moc dobře. Děláme pro to vše, co je v našich silách.
Mějte se moc hezky. Přejeme hodně šťastných pejsků u nových páníčků. My se zase ozveme.

S pozdravem
Kateřina Kadaňová

10.2. Samík (externí adopce, ale je náš :)) posílá pozdrav

Ahoj,
posílám ti fotky Sammyho z Německa, daří se mu moc dobře :) Má na fotce i kamaráda Luckyho.

Jarda

10.2. Baxík a jeho úžasná rodina opět zdraví

Ahoj Gábi.Tady je Baxík.Sem tu již 3 týdny a moc se mi tu líbí.Taky sem byl už u doktora nafoukalo mi  do ouska tak sem dostal kapičky už je to dobrý ale v pátek jdu ještě na kontrolu.Taky si mě slibila,že se na mě přijedeš podívat.Moc pozdravujeme moje brášky a všechny kdo se o mě starali.Mějte se moc hezky.

Bax Oli a Martin

10.2. Roxy s rodinkou poslali krásné psaní

Na úplném začátku musím uvést, že se jménem Roxy jsme se nějak nemohli vyrovnat. Neskutečně zažito, jsme pro psí slečnu, měli jméno Baruška.
Jakmile jsme s Roxy potkali kohokoliv ze známých, každý se s pejskem zdravil a nadšeně konstatoval, že „Baruška vyrostla!“ Jo Roxy je filuta, nedává znát, že je tady nová. Je velice přátelská k lidem a zejména dětem. S každým se taky zdraví, jako by s námi byla odjakživa a jakoby každého znala. Bylo tedy rozhodnuto. Máme opět Barušku. I když mě na procházkách s ní napadá, že jsme jí spíše měli říkat „Alča“. Podle udivené Alenky z říše divů. Baruška je z města opravdu velice udivená. Spousta lidí, aut, lomozící tramvaje… předvčerejškem jsem se musel usmívat – šli jsme kolem dámského fitka, v prosklených výkladech bylo vidět poskakující děvy. Baruška se nejdříve zastavila a s úžasem hleděla, co se to uvnitř děje. Pak si před výlohou sedla a ani za nic nechtěla jít dál. Jakoby snad byla fascinovaná. Včera takhle seděla dlouhou chvíli před velkoplošnou reklamní obrazovkou. Přestala jí zajímat až při třetím kole stále stejných reklam. Stejné to bylo i dnes ráno. To se pro změnu zamilovala do popelářského auta. Nemohla se vynadívat na tu lomozící, na všechny strany svítící obludu a pobíhání obsluhy kolem. Když se u něčeho zasekne, je docela problém rozpohybovat ji. Ale na loukách za městem, na hřišti, v parku nebo podle řeky pobíhá uvolněně, stále něco zkoumá. Říkám, že si načítá prostředí, kde je teď doma. Doma, kde je teď opravdu doma, je pohodová, čistotná, spí celou noc (a ani se příliš nedomáhala být spolunocležníkem v posteli, vystačí si se dvěma pelíšky).  Vybavení a zařízení bytu si zatím ani nevšimla, nezajímají jí boty ani pantofle. Stačí jí hračky a míčky, dvě staré ponožky a dvě veliké kosti, které ráda a dlouho hlodá, nebo s nimi pohazuje po bytě. Na vodítku je ukázněná, chodí pěkně u nohy, dobře zvládá všechny nástrahy města – chodníky, schody, výtahy…jenom auto nemá příliš ráda. Nechce se jí nasedat, musím ji vysadit, ale pak sedí a dívá se se zájmem kolem sebe. Krátké cesty zvládá dobře, při delší, cca 30 km blinkala. Ale věřím, že i v autě si zvykne a že nás bude ráda doprovázet na všechny výpravy. Venku zkoušíme základní povely. Těším se z toho, že na povel „ke mně“ ochotně přibíhá a úžasná je taky v tom, že nevyžaduje mlsky. Ne, že bych jí za dobrý výkon nechtěl odměnit, ale jakmile ji pohladím a poplácám, už se hrne do další činnosti. Tož jí k mlsání nepřemlouvám. O to víc se s ní mazlím. A ona oplácí. Je to fakt tulidlo. Ta charakteristika z inzerátu byla naprosto objektivní – pusinky ráno po probuzení, pusinky na dobrou noc, ocáskem by si mohla vydělávat jako klepátkem na koberce, ten se jí zastaví jenom zřídka. Moc ráda ukazuje bříško, má ráda drbání na něm, blahem doslova chrochtá.
Snad se jí nestýská. Já jsem za ní opravdu moc rád.
Ještě chci poznamenat, že je hodně nedůvěřivá k jiným pejskům. Zejména velcí psi ji znepokojují. To se schovává za mě a jenom pomaloučku se osměluje. S menšími se ale záhy přátelí a často i dovádí. Zatím naprosto bez jakéhokoliv konfliktu.
Domníval jsem se, že když byla ve společnosti té Vaší smečky, že s jinými psy nebude mít problém. Zřejmě si na jinou společnost musí zvyknout. A co mě také těší je skutečnost, že se snáší i s kočkami. Několik známých má doma kočky a věřte nevěřte, žádná s naším štěnětem nemá problém, i když se Baruška snaží každou pěkně očuchat a olizovat. V klidu ji nenechávají jenom ptáci. Holubi, kosi…jak je zahlédne, uvidíte lvici. Přikrčí se a vystartuje a pak se diví, jak jí předmět zájmu unikli.

V příštím týdnu budu mít v práci volno, vyřídím administrativu a navštívíme našeho veterináře. Následně Vám pošlu zprávu i doklad o přihlášení do „evidence občanů“ J

Dovolím si přiložit několik obrázků – na prvních třech je pro ilustraci naše Baruška I. Taky nalezenec, z útulku Moje bývalá přítelkyně nemohla mít děti, k Barušce neskutečně přilnula. Po rozchodu jsme jí měli ve střídavé péči. Pravidelné střídání však pro nás nebylo dobré a  zřejmě nebylo dobré ani pro Barču. Nevydržel jsem stálé naléhání a nakonec jsem se jí vzdal ve prospěch bývalé přítelkyně.  Ale o tom se Vám asi Ivonna zmínila. Když se podíváte na obrázek, pochopíte můj zájem o Roxy. S tou se ke mně vrátilo štěstí.
Na zbývajících je Baruška II.(Roxy) v pelíšku, který si oblíbila (neleze do křesel ani do postele).  Časem se mi snad podaří nafotit i jiné, hezké momentky.

Přeji Vám vše dobré, ať se daří Vám i Vašim svěřencům
a mějte se moc hezky.
S pozdravem

Jan Barták, Plzeň
10.2. Pozdrav od Čika

Dobrý večer všem bezvadným pracovníkům útulku u Šmudliny. Posíláme slíbené fotečky psího miláááčka Čikulínka budulínka. Až jich bude víc, pošleme znovu. Teď pár slov pro radost - včera bylo předání budulínka dost emotivní (pro nás i pro Vás myslím) a mně to moc nemluvilo... Takže: Měly jste pravdu,odvezli jsme si poklad. Oproti našemu očekávání Čikoušek zvládl další životní změnu přímo skvěle. Měli jsme obavu, že bude ustýskaný, posmutnělý. Ale on NE... Po večeři nás pošťuchoval s míčkem v čumáčku, ať si jdem hrát (neodolali jsme samozřejmě), noc trávil v babiččině křesle a poránu si vyžebral kousek chleba se sýrem - mimo psí snídani ovšem . Máme pocit, jako by byl s námi odjakživa. Je to veselý, mazlivý rošťák se šibalským úsměvem. V přetahování o uzly vyhrává po plné čáře a dost si to užívá. Stihl už zlikvidovat nový míček (stačilo 5 min ). Když dostane pusu na hlavičku, sklopí ouška dozadu a slastně mhouří oči... Jen ještě úplně nezvládáme chůzi na vodítku, dost táhne, ale budeme to pilovat... Říká se, že člověk, který nemiluje zvíře, žije jen napůl... Čikův původní majitel nedosáhne ani na tu polovinu... Protože zradit tohoto věrného černého anděla je fakt hřích...! Že to Čiko zvládl, je především zásluha Vás všech a patří Vám obrovský dík. Strávili jsme s Čikem teprve první den a už teď je pro nás tento kluk Pan pes úžasný . Přejeme Vám hodně štěstí při hledání nových páníčků svým svěřencům! Myslím, že určitě platí tato
myšlenka: " Dej psovi domov a on ti dá své srdce."

Se srdečnými pozdravy Jana Džačovská a zbytek smečky27.1. Z Blatnice se ozval Baxík

Dobrý den z Blatnice. Posíláme ještě pár foteček s Baxíkem. Myslím si, že je u nás spokojený. Moc Vás všechny pozdravuje a My také zdravíme.
 
27.1. Ájina poslala gaučový pozdrav

Dobrý den,

po nějaké době opět posíláme několik fotek z loňského roku. Ájinu jsme si pro sebe přejmenovali na Alena Polštářová. Dle fotek je celkem jasné proč.

Fotky jsou pořízeny na chatě na JEJÍM gauči. Pěkně si to tam šéfuje. Je to náš miláček rozmazlenej. Na chatě trávíme každou volnou chvíli i přes zimu. Pejsci jsou tam spokojeni, Ája úplně maximálně. Jsme šťastni, že ji máme. 

Jinak je pořád taková divočejší, i když se už trochu zklidnila. Venčíme stále na vodítku. Ostatní psy moc nemusí.

Přejem vše nej a děkujem

Valešovi, Plzeň/Plasy


22.1. Miley a její rodinka poslali krásné fotky ze svatby

Dobrý den,
předem píši, že se u nás má Miley skvěle. Trošku jsme ji přejmenovali, protože nám Miley nešla přes pusu, takže teď je to Mařenka:) Trošku už vyrostla a je hodně živá, ale zlatíčko. Od února začínáme chodit na cvičák, takže jí snad trošku zkrotím
e.

21.1. Ebbynka poslala pozdrav

Zdravím všechny Šmudliňáky,
je to rok, co jsem se odstěhovala do svého domova. Jojo, je to tak, do DOMOVA. Né, že by se mi to u Gábinky a hlavně tety Dany, u které jsem byla v náhradním domově, nelíbilo, byla tam legrace a měla jsem se tam jak v bavlnce, ale být doma, je prostě dokonalé. Panička s páníčkem mě zbožňují a já zas je. Válení se v posteli a u paničky pod peřinou je prostě super. Taky se pořád vídám s maminkou Ejmynkou. Trávíme spolu spoustu času a na řádění je úplně nejlepší. Prostě se máme obě dvě fajnově. Přejeme všem Šmudliňákům, aby co nejdříve našly skvělé páníčky jako my a byli už jen a jen šťastní.

Haf Ebby


13.1. Baky zdraví

Zdravíme z Plzně a posíláme pár fotek Barkleyho (Bakyho) z nového domova.Má se čile k světu, je to malý průzkumník a nic mu neunikne, zažíváme tedy společně spoustu zábavy. S naší fenkou se výborně snášejí a dovádějí spolu celé hodiny. Ačkoli jsme mu pořídili pelíšek, už od druhé noci spí s Dolly v jednom pelechu přitulený a tak jsme jim sestavili manželskou postel. Je to miláček mazlivý a jsme šťastní, že jsme se pro něj rozhodli. Pilujeme společně poslední detaily, občas má v noci mlsnou a hledá, jestli by se něco v koši nebo na lince nenašlo, labíka nezapře. To ale brzy zvládneme a bude to úplně bez problémů.Právě teď vás zdraví z pelíšku, kde odpočívá po vyčerpávající procházce po lese (les má nejraději). :) I my vás zdravíme a přejeme, aby i ostatní pejsci byli tak spokojeni jako on :)


5.1. Sindy posílá pozdrav

Dobrý den, všem v útulku i v dočaskách.Sindy posílá svojí první PF v životě a já se k jejímu přání připojuji.Sindička se má dobře, rychle si na nový domov zvykla.Je to potěšení a miláček. Spí v posteli a někdy to vypadá,že je to její postel a já bych měla jít spát do pelíšku, kam se samozřejměnevejdu. Také má svého kocoura, který ze začátku z nové spolubydlící moc nadšený nebyl, ale už je to OK.Sindy umí rozdávat radost na potkání. Každý je z ní nadšený a a hned by jí také chtěl.Je prostě jedinečná.
Moc děkuji, že díky vám mám toto zlatíčko doma.
Lisecová

5.1 Yausurka a její smečka

Pokus o společnou fotku...ale jsou jak pytel blech...Lenka a Yasurka

5.1. Růženka zdraví

Posíláme pozdravy z Plzně a přejeme vše nejlepší do nového roku a to jak Gábině, tak všem čtyřnohým kamarádům co jsou momentálně v útulku. Ať brzy naleznou domov, po kterém tak moc touží. Gábině patří velký dík za její přístup a jsme moc rádi, že mají pejskové právě Vás Jste zlatá osoba !!!

Šťastný nový rok přeje rodina Kožuchova s Růženkou

5.1. Čertík a jeho pohoda.

Čertík zdraví do útulku ze svého gauče v Boru.

5.1. Fešák Beníček posílá fotku

Beníček alias Bobule...to nejskvělejší stvoření pod sluncem.

5.1. Astinka se má v nové rodině moc dobře.

Poznala jsem, že existuje láska na první pohled. A poznala jsem, že může existovat i láska na celý život. V mém případě má obojí jedno jméno - Astinka  Je to moje lásenka ze všech největší!!


5.1. Mercynka nás buď zdraví nebo nás chce sežrat :)

Prostě šelma aneb Mercynka pozdravuje.

5.1. Fotku poslala Kylie, je vidět, že se má opravdu dobře

Zdravíme pejskaře a milovníky pejsků  zasílám fotku naší kráčmery "Kylie", abyste viděli jak nám zesílila a chytla sebejistotu. Je to bez pár dnů rok co jsme spolu a mohu říci, že je to úplně jiný pes, než ke mně přijel. Dříve se bála a nechtěla jíst o samotě, napadala se s jinými psy, protože nerozumněla řeči jejich těla (slepé oko, hluchota), a tak nějak ji popadaly štěněcí kousky "znič co můžeš a hodně paninu nasírej". Dnes už je z ní rozumná velká ženská co ví, co se sluší a patří.. No a je jí pořádný kusanec.


5.1. Cora zdraví

Cora ze sedmi trpalíčků zdraví! S opožděním oznamuji, že Cora nejen že oslavila svoje první narozeniny, ale také jsme oslavili rok, co je s námi Z Cory vyrostla velká slečna, má kolem 26 kg, je hravá, má ráda všechny zvířata, ráda hrabe (mrcha jedna!), zbožnuje vodu, vyjížďky s koňma (zatím jen ty nenáročnější abychom ji nezničili klouby), je opravdu velice hodná u veterináře i na všechno nepříjemné ošetřování - nikdy nezavrčela, nehlesla, poměrně dobře poslouchá, má klasickou ovčáckou povahu, v kombinaci s mládím - honem udělat povel, i kdyby to znamenalo povalit páníčka. Je ale stále nedůvěřivá - nemá ráda zejména muže (což nám zas tak nevadí, alespoň se nedruží jako naše russllice). Jedním slovem nelitujeme (no, když najdu podesátý na skalce díru, jak po atomovce...pár nadávek slyšet je)
Maruška Špačková

5.1. Viki posílá pozdrav z gauče

Vikinka posílá pozdrav z gauče, ať všichni vidí, jak moc trpí a strádá.
Všem přeje pohodovou adventní neděli. 

5.1. Pozdrav od Standy a Petry Vithausů

5.1. Rose posílá návod na Vánoční válečku

Tak posílám vánoční pohodu a pozdrav od Rose.. takhle spolu s Terinkou hlídají svoji paničku, když si jde dát poobědovou pauzu.

5.1. Děkujeme za krásné přání

Přejeme krásný nový rok, ať se Vám daří  Klára Paloušková s Whiskey

5.1. Fredík se hlásí

Myslím, že je čas znovu se hlásit. Fredi je nyní více než 3 měsíce u mě, a zdá se mi, jako by byl vždy mojí součástí a já jsem za to neuvěřitelně šťastný :) Chci vám a vašemu týmu ještě jednou poděkovat. Děláte skvělou práci, zvířata vás potřebují opravdu! :)Přeji Vám, Vašemu rodinnému týmu jen to nejlepší a samozřejmě všem psům v penzionu Veselé Vánoce.
Fredi a  se zase určitě zastavíme na návštěvu. 


5.1. Bonbonkova rodina zdraví útulek

Dobrý den Gábinko,

jelikož je konec roku a čas bilancování, rozhodli jsme se Vám ještě jednou napsat, jak moc se nám v únoru 2014 změnil po návštěvě Vašeho útulku život. Přivezli jsme si od Vás šestého člena naší rodiny - u Vás Bon Bona, u nás potom Dexe, naše "černé zlato", jak mu všichni říkáme. Je to ten nejhodnější a nejvnímavější pes, jakého jsme kdy viděli. Denně v létě i v zimě chodí na dvě procházky, jednu ráno a jednu velkou odpoledne. Manžel ho úžasně vycvičil, zvládá pohyb mezi lidmi i bez vodítka. 
Strašně moc lpí na "svém území" - naší zahradě - kterou brání proti pošťačkám a popelářům vyceněnými zuby, ale doma je to ten největší mazel, který večer sedí u manžela a zbožně se na něj dívá, jak se ten dívá na televizi. Děti ho podle mě považují za sourozence, kupují mu pamlsky za celé kapesné. Jinak je statečný, spí ve svojí zateplené boudě i teď v zimě, ale nedočkavě vyhlíží, kdy přijdeme z práce a to ho potom z domova nejde dostat... Nedávno napadnul jeho první sníh, který ho opravdu baví a rád si v něm hraje a všelijak blbne...
No a na Vánoce pod stromečkem našel spoustu dárků, přidali jsme k nim kostičky salámu, aby si je sám vyčuchal a rozbalil. 
Tak přejeme všichni včetně Dexe vše nejlepší do Nového roku, ať se Vám tak úžasně daří umisťovat další a další pejsky, jako dosud. 

Rodina Hrbáčkova
Domažlice

P.S. Podle mě jednou neuniknete vyznamenání. V Domažlicích jsem mluvila nedávno s pánem, který má od Vás také pejska a pěl na Vás stejnou chválu, jako my...27.12. Amálka si Vánoce užívá pod stromečkem :)

Amálky první Vánoce.
Přejeme krásné svátky a Posíláme pár foteček z našich prvních společných Vánoc.

27.12. Baruška zdraví s paničkou od stromečku

Dobrý večer Gábinko,

Přejeme krásné svátky a Posíláme pár foteček z našich prvních společných Vánoc.

27.12. Simba také zdraví z pelechu

Hezký pozdrav ze Stříbra posílá Simba
Už se uklidňuje, je to mazel.

Klímová

27.12. Jessinka a Figo zdraví

27.12. Bělka s rodinkou posílá pozdrav

27.12. Pozdrav od Rendíka- Filípka

Krásné a pohodové Vánoční svátky
a hodně zdraví a štěstí v roce 2015
přejí Vám a Vaší rodině

Alena a Tomáš Svobodovi

7.12. Milý pozdrav přišel od Barušky

Posíláme moc moc pozdravů a nějakou tu fotečku do toho nej nej útulku :)
A proč do toho "nej nej " Protože díky tomuto útulku a lidem, kteří se o ty všechny zvířátka starají, máme u nás doma, tu nejkrásnější a nejhodnějši Princeznu! 
Barunka, je ta nejsladší psí princezna!
Je strašně hodná a poslušná a všude, kam přijdeme, sklízíme samou pochvalu.
Velké díky hlavně patří Paní Růžkové, že byla tak moc hodná a byla ochotná, nám Barču přivézt na půl cesty do Prahy. Moc Děkujeme.
Jinak Barča se u nás rychle zabydlela a hnedka zapadla, mezi naše čtyři chlupaté Miláčky. 
A že Miláček ( nyni největší ) je i Barča, potvrzuje to, že když někam jdeme, tak jde s náma i Barča, teda hlavně s Paničkou, takže chodíme spolu úplně všude ( po nákupech, do Banky, ke kadeřnici .....) Ted přichází otázka, jestli rozmazluje Panička Barču a nebo Barča Paničku :D
Pořád se mazlíme a hrajeme.
Tak ještě jednou velké poděkování a přejeme všem ostatním chlupáčům v útulku, aby co nejdříve našli nové Parťáky :)


2.12. Jennys (Hollinka) posílá krásný pozdrav se svojí kamarádkou

Dobrý den,
konečně posíláme pár fotek z nového domova. Hollinka je šídlo, takže je těžké jí vyfotit. Zabydlela se u nás krásně a ostatní zvířátka jí také přijali bez problémů.

Je to mazlík a jsme moc rádi, že jí máme!

Děkujeme
S Pozdravem Fazekaš

2.12. Bellynka se nám ozvala

Zdravíme do Tachova,
Bela je pořád vzorná, přitom venku lítá a řádí jako štěně, občas
připomíná dostihového chrta :) Hrozně ráda kouká z okna, hlavně když
jsme pryč. Zezačátku sice popadalo pár kytek, ale teď už si na ně dává
pozor, respektive je nemáme ve všech oknech a nebo necháváme víc místa,
aby si tam mohla aspoň opřít tlapky :D
Bohužel s domem, který jsme kupovali na Vysočině vše dopadlo špatně,
prodávající měla dluhy, nyní nám dluží plno peněz a čeká nás soud.
Několikrát nám udělala přepadovku, tak jsme dali výpověď, sbalili se a
odjeli. Ještě, že máme Belu, byla nám celou dobu psychickou podporou a
radostí.
Dočasně teď bydlíme na chatě - Češov u Jičína než najdeme něco nového.
Bele to ale vůbec nevadí, miluje stále cestování autem, i když už ví, že
ne vždy se jede na výlet, ale někdy i k veterináři. Měla nějakou
kvasinkovou infekci v uchu, proto byla odkládána veterinářem kastrace a
pak se jí objevily trochu příznaky falešky. Už ale pomalu odeznívají,
sebrali jsme jí všechny hračky včetně pantoflí, které stále kradla a
nosila do pelechu :D Na kastraci je objednaná na 12.12., předtím budou
dělat i krevní testy a když bude spinkat, tak jí rovnou dají i čip.
Veterináři nám jí chválí, že má krásnou postavu, srst i celkovou kondici :)
Jinak tu má i větší zahradu na běhání, chata je přízemní, takže jí
nemusíme po jídle hlídat, aby nelezla nikam do schodů (kvůli torzi).
Hlídat už umí, ale jen doma, to štěká na všechny, kdo vejdou (i na lidi,
co zná), když je venku, tak za plotem neštěká a jen tiše sleduje okolí
:) Doma je s ní sranda, s vysavačem jsem jí od začátku seznamovala a
nevadí jí natolik, že před ním klidně leží a ani neuhne, ale z pračky má
hrůzu.
Připomínám album, které má na Facebooku:
https://www.facebook.com/LailaCZ/media_set?set=a.10203981264205320.1073741840.1634313136&type=3

,
ale je těžké jí vyfotit aniž by byla rozmazaná nebo mimo objektiv :)
Na chatu za námi jezdí rodiče přítele s přibližně stejně starou
jorkšírkou, nejdřív na ní byla Bela moc hrr a žárlila na svojí misku i
na nás, ale nechali jsme je v klidu a teď už jsou kamarádky, ovšem
vyfotit je dohromady je zatím nadlidský úkol.
V příloze posílám pár fotek navíc, na jedné má Bela bahno na čumáku -
zahrabala si někde vepřové ucho a bohužel se jí ho po týdnu podařilo
najít a vyhrabat :D

Moc pozdravujeme, Bela posílá pac a pusu všem pejskům v útulku a všem
hodným lidičkám, kteří se o ně staráte (pusu ještě neumí, spíš si myslí,
že je to hra a ňafá mi po nose, ale packy podává obě vzorně, dále umí
sedni, lehni, k noze, zůstaň, hop, nesmíš, ke mně, hají, vstaň, čekej) ;)

Pavlína, Filip a Bela25.11. Eliška píše až z Budějc :)

Dobrý den,

posíláme Vám krásné pozdravy z Českých Budějovic s naším novým pejskem od Vás jménem Eliška.

Žádné jiné lepší zvířátko jsme si nemohli přát. Je pefektní, hodná, mazlivá, poslouchá...je to naše štěstí

Holky jí milujou a ona je.....

Trochu jsme se báli jí pustit venku z vodítka, ale to co se odehrávalo poprvé bylo strašně srandovní. Lítala jako splašená, hrabala díry a nakonec spadla do rybníka, ale vždycky na zavolání přiběhla a hlídala si nás.

Je to s ní bezva, velká sranda.

Takže ještě jednou díky za ní.

Posíláme nějaké fotky.


Martin,Petra,Andrea a Klára Janouškovi
25.11. Bazzyho rodina posílá pozdrav

Zdravím  do Tachova, posílám pár fotek ze zahájení malostranské vánoční výstavy našeho atelieru.
Bazíček má rád společnost, málem sežral opičku pana flašinetáře, rád tancuje a je veliký parádník!
Tak to tedy dopadl! Je z něj pražský gaučák a kavárenský povaleč!

Milan Lancinger.


6.11. Filip, který našel domov na snu, píše pozdrav z Prahy

Ahoooj! Hele mame se skvele! Prckovi uz skoro zarostlo holy misto, kazdopadne ani to ho neodradilo minule prohnat velkyho psa, je to proste gangster z ulice. A taky hrozne zarli na Jummu, takze kdyz uz ona se k nejakymu psovi priblizi (coz prave presne potrebuju ze), tak on ho zas zazene Ale uz delame pokrok, kdyz jdem kolem psa, tak si sice musime cuchnout, ale (v 98%) po zavolani (bohuzel zatim ne po 1) pribehnem. Taky uz zvladame ,,cekej" pred silnici, apod, ale rozdovadeny to moc radi porusujem. Taky si skoro furt hraje s hrackama a Jumma obcas s nim, coz je u ni taky velkej pokrok. Spolu dovadej od rana do vecera a Jumma kdyz uz dovadej moc dlouho ho zacne s prominutim ojizdet a on si pak najednou behem toho hrani sedne a hodi na me pohled stylu ,,proc si mi to udelala, proc ji nemuzu dat co chce?" A jinak sem zacla behat, takze Filipes je prestastnej. Jummu to nebavi a je vecne pozadu, ale on je super sparing partner, dela mi predbezce, nebo bezi vedle me Minule jsme byli na chate s lidma a ja se sla projit a neco resila s kamaradem a chvilku nehlidala psy a on zmizel a ted ja silena, kde ho tam asi v ty tme a neznamym prostredi budu hledat a pasak na me cekal na chate.

6.11. Malá krasná Engie se ozvala

Ahoj, posilam fotecku nasi smecky. Engie jsme prejmenovali na Coco. Ovsem mela se spise jmenovat Stekna. Je to klasicka fenka. Nad vsim musi mit prehled a pro stekani nejde daleko. Jak jsem psala, ze nas Lucky potrebuje partaka na kraviny, tak v Coco ho zarucene ma. Ta mala kulicka mu neda pokoj :)


2.11. Rose zdraví z Jilemnice.

2.11. Pozdrav poslal Bazzy a jeho umělecky založená rodinka :)

Posílám pár fotek Bazziho, při zkoušení firemního trička a z procházky v zahradě Kinských.
Mějte se krásně a ať se Vám daří ve vaší bohulibé činnosti!
P.S. Jen pro upřesnění, malíř, ilustrátor a spisovatel je u nás moje žena, já jsem jen grafik a takový ten dělník naší produkce :o)2.11. Pozdravy od Royčka ze Žatce.

Ahoj Gabčo :)

posíláme prvních pár fotek z nového domova, je teda hoodně těžký Royčka vyfotit, protože mi neustále drká čumcem do foťáku, takže aspoň pár míň rozmáznutých fotek :)

A jak se Royček celé dny má?
Chodíme na procházky kolem řeky, kde ho pouštím už v pohodě navolno a vůbec nemá nějaký zdrhací úmysly.. pěkně prohání Čendíka, ale vždycky na zavolání přiběhne :) Celkově Čenda Royčkovi moc dobře sedl a vypadá, že je rád, že má kamaráda, Čenda to tak zatím úplně nevnímá, ale to je jen o zvyku.. zatím se Royčka trochu straní, ale už i on začíná s očucháváním a ono to půjde :) Oba samozřejmě spí s paničkou v jedné posteli, Royček zjistil, že se na ní dá i skákat a celkově moc rád blbne. je to takový přerostlý štěňátko, je moc zvědavej, všude strká čumáček.. Každá návštěva je jeho a celou dobu se musí věnovat Royčkovi..

Byli jsme i u pana doktora, tak ho pochválil, jakej je to a šikovnej pejsek, dostal injekci a teď máme snad od doktorů na nějaký čas pokoj.. Každý den dáváme samozřejmě i kloubní výživu, a to je jedinej příppad, kdy se spolu pereme.. Royček nechce a nedá se ani oblbnout nějakým piškotkem, šunkou.. no prostě ničím, pamlsek sní, prášek vyplivne..

Moc zdravíme kamarády v útulku a přejem jen ty nejhodnější páníčky.22.10. Loupežnice Mája si na nás vzpomněla.

Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala ještě jednou za Máju, je to máš miláček. Chvíli trvalo, než se přestala v novém bydlení bát, byla taková vystrašená, ale už se to hodně lepší a její bojácnost se vytrácí. Má nové psí kamarády a kamarádky, nás jako páníčky úžasným způsobem vítá a s nadšením se mazlí.
Posílám pár foteček z Májina nového života.


Určitě zase napíši jak se Mája má a vyřizuji od Máji pac pac pac
Věra Žáková a Milan Horký
Brno
22.10.
Také Ricci poslal psaní.

Všechny Vás moc zdravím,jsem spokojený a panička mě má moc ráda, ale já ji také miluji už od prvního dne. Ležím jí na klíně a diktuji co má napsat.
Začátek jednoduchý nebyl, ale panička je trpělivá. Seděla na židli a na opěradlo někdo sáhnul, tak jsem ho rafnul. To se ale tady nesmí, dostal jsem vynadáno. Malá Silva/6r./ si přišla lehnout babi do postele a já ji uhodil hlavou - co sem lezeš- a bylo zase zle, trošku tekla krev. Tak jsem se na to vykašlal a ted spíme všichni tři spolu a mám ji také rád. Já ale mám rád děti, miluji akci, lítám, štěkám. A jak hlídám, někdy až moc. Trvalo to asi tak půl roku než jsem se naučil všemu rozumět. Mám už bohatý slovník - umím dát pac, sedět se mi nechce, ale vím co to je, papat , jít čůrat, jít ven atd. Když venku prší musím si mýt nožičky v kýblu, to je potupa. Prvně jsem myslel,že paničku sežeru, teď si myju nohy a po večeři si sám a rád utírám pusinku do bílého prostěradla v košíku, kde nespím. Abych se pochlubil jsem zase naočkovaný a byl jsem moc hodný kluk. Musím také říct, že už žrádlo nehltám, klidně si nechám i na příště, nikdo mi to nesní, miluji sladké švestky, jablíčko, mrkev i broskev. Moc rád se mazlím, hladím a drbu. Je ze mne gaučák. Když je panička na zahradě i já rád hrabu a už jsem chytil dvě malé myšky. Zůstala mi jedna nectnost ,ale za to nemohu, když někoho vítám tak mu hopsám až na hlavu.             Mějte se rádi , Váš  Ricci  haf,haf22.10. Přišel nečekaný pozdrav od bývalého svěřence Čerta :)

Dobrý den,

pravidelně navštěvuji Vaše stránky a sleduji s potěšením, kolik pejsků z Vašeho útulku našlo nový domov. My jsme si od Vás  1.5.2008 odvezli také pejska jménem Čert, ale hned jsme ho přejmenovali na Dastyho. Jsem ráda, že jsem se rozhodla a vzala jsem ho domů. Je z něho krásný a poslušný domácí mazlíček, který mě všude doprovází. Přeji mnoho úspěchů a málo zatoulaných pejsků.

Libuše Surmová

Hradec Králové

22.10. Pozdrav posílá Maya (teď už Mia)


Zdravíme Šmudliňáky už je to šest měsíců a pár dní, co máme Miu (u vás Maya). Konečně už je legálně naše a nikdo nám ji nesebere! Je úžasně chytrá, ale ještě víc tvrdohlavá. Občas si z nás dělá vyloženě srandu, když dělá, že neslyší. Všem si líbí, všichni ji milujou Dnes proběhlo speciální focení pro Šmudlinu, tak pár fotek posílám a podávám hlášení, jak nám krásně narostla.

9.10. Po delší době zdraví Bochtárek

Moc zdraví Bochtárek z Jaroměře.

Přes léto nám nějak nezbyl čas, ale teď jdu napravit jarní restík a posílám svoji fotku mého rozvrkočeného kožíšku i pak čerstvě upraveného. Paní psí kadeřnice mne přesvědčovala, že nejsem velký knírač, za jakého jste mne prohlašovali, ale jsem prý Ruský teriér. Ale v podstatě je mi jedno co jsem. Pro mne je důležitá blízkost mé milované paničky, na které jsem hodně závislý, něco na zub v kapse při procházkách a miska s dobrou večeří. S páníčkem jsem taky rád, ale když jde panička třebas jen na nákup, brečím.

Mám se moc dobře a totéž přeju všem ostatním pejsánkům Z Vašeho útulku.  

                                                                                                               Bochtar von Jaroměř

9.10. Pozdrav posílá Tiko s rodinou

Dobrý večer paní  Gábino,

 protože jsme nepřijeli s Tikoušem na sraz do útulku, dovolila bych si informovat Vás o našem už ročním soužití. S Tikem jsem maximálně spokojená (snad on se mnou také), jsme už sehraná dvojka  a ani to netrvalo dlouho. Je hodný, mohu ho nechat doma samotného, nic nekouše, neštěká a loužičky také nedělá. Pozná kdy jdeme ven a kdy jdu sama nakoupit (nikdy jsem psy u krámu nepřivazovala). Tiko má kliku, že panička je v penzi, protože jak ten miluje vycházky!  Ve skutečnosti to jsou pochodová cvičení, protože před barákem nasadí tempo, vyrazí a já vlaju za ním. Někdy si myslím, že venčí on mne (četnost pochoďáků cca 4-6x denně, zhubla jsem o čtyři kila-vážně).  Je krmen prémiovým kuřecím Hillsem, já jen přidám vývar z  kuř. křídel, snad je to jeho mlaskání slyšet  až v útulku! Je očkován, odčervován. Trochu na jaře průjmoval, ale pomohla  rýžová dieta s libovým masem a byl zase fit. Velké psy nemusí a tak se jim raději vyhýbáme, výjimkou je ovšem jeden  kavkazák velikosti almary a s tím se kupodivu Tikoušek očichává, nevrčí ani neštěká. Fenky miluje a pokud hárají, no to je ve svém živlu a rozmnožoval by se až by se z něj kouřilo!  V posteli se mnou nespí, má svůj pelíšek a v noci střídá gauč a křeslo.  Dalo by se toho ještě hodně napsat, vždyť sama víte jak je život se psem pestrý. Tikouška mám ráda a postarám se o to, aby se u mě měl výborně. Ještě něco nakonec, při procházkách Tiko vzbuzuje zájem, líbí se jak je chlupatý a zbarvený, děti říkají že je to  malý vlk a dva dospělí už mi řekli, že je jako medvídek mýval. Mějte se hezky a  smekám před tím, co pro pejsky děláte,

J.Pfalzerová + Tikouš27.07. Ebby a Ejmy posílají fajnový pozdrav


Zdravíme všechny, 
letí k Vám od nás spousta pozdravů :) Posíláme pár foteček, ať víte, že se máme dobře a nic nám nechybí :) Vegetíme si na chatičce, kde veškeré vetřelce co se přiblíží vyštěkáme. Je to pohoda. Nejlepší je, když se panička zvedne z lehátka a my jí ho v nestřeženém okamžiku zabereme :) To je prostě švanda :) V dělání, že se nás to netýká, jsme totiž jedničky a panička nás tak nechá válet se na lehátku dál :)
Mějte se krásně.

Ebby a Ejmy

25.06. Z nedaleké vesničky se ozval Doník a jeho páníček.


Dobrý den,

posílám pozdrav z Biletína od našeho malého červeného kamaráda Dona (Diamantík) . Sice od února dlouhá doba, ale řekla jsem si, že Vám pošlu alespoň několik fotek ( v odkazu). Děda, jakožto páníček,  je s Donem spokojený, tráví s ním veškerý čas na zahradách, na poli a v lese. Don je velice aktivní, společenský a  inteligentní pes, který hned pochopí co se po něm vlastně chce. Dále miluje lítání v přírodě, je vynikající stopař, loví i potkany a prohání sousedů kočky. Co se týče jídla tak si ho děda naučil jenom na maso, i když dneska sehnat kvalitní granule je umění. Každopádně naše rodina je z něj nadšená, protože tak vděčného a oddaného psa snad ještě neviděli, myslím, že se u nás má dobře.

Dále jsem Vám chtěla poděkovat za Vaši práci a starání se o opuštěné psy. Jsem odpůrce množíren a  bezohledných ,,chovatelů“, kteří si nedávají fenky ani uchovnit, žádné zdravotní testy atd.,  pak to takhle dopadá. Myslím, že útulky jsou přeplněné úžasných psů, se kterými se také dá bezproblémově pracovat, třeba i v canisterapii. Proto do budoucna, než psa kupovat, když to není dobrá chov. stanice, tak jedině adoptovat!

09.06. Daneček posílá pozdravy!!!

Dobrý den,
Daník se zabydluje, zatím je plachý, ale s mami jsou kamarádi. Mam strach, že dostane takovou péči velkou, převelikou. Už byl na gauči, prý aby si ho očuchal.
Zdravím M. Čermak


20.4. Beátka (nyní Ebbynka) poslala fotky, jak ráda vegetí.

30.3. Panička od Rozie posílá fotečky

Moc Vás všechny zdravíme a posíláme nějaké fotky. 
PS. Rozie je to největší štěstí, co mám. Je to ta nejhodnější fenečka pod sluncem a moc ji máme všichni rádi. :)29.3 Napsala nám loupěžnice Kíra :)

Tak konečně posílám něco málo z celé složky,kterou mám v počítači určenou pro ty naše pesany. Celou dobu jsem si říkala, že pošlu rovnou celé CD, ale než se k tomu dokopu, to by měl Akim dřív štěňata.
Snad to dorazí vše a komplet..
Na brzkou shledanou9.2 Napsala nám Ája

Dobrý den,
chtěli bychom vám poslat několik fotografií našich pejsků. Loni jsme si pořídili chatu v Plasích. Ája je tam moc spokojená. S Tobym se miluje, i když se někdy hádají.
Ať se vám daří!!

Valešovi
Plzeň2.2. Fišta zdraví do Tachova

Dobrý den tak jsem se koukala na vaše stránky musela jsem se zasmát jakej je Fišta gaučák posílám nějaké foto je hodnej a šikovnej a pořád by někde lítal zatím Luboš Trubka.

2.2. opět nás zdraví Whiskey

Dobrý den, 
s Whiskey Vás zdravíme a posíláme krátké videjko z agilitního tréninku. Je moc šikovná a všem se moc líbí, dnešní nejnovější typ na původ je kelpie s holandským ovčákem a vipetem Navíc je ták přátelská, nechá se hladit od kohokoliv a tváří se jako svatoušekNa druhou stranu od podzimu bojujeme s utíkáním v lese, jen tak chytne stopu a je v trapu teď po pár měsících trénování a chození na stopovačce je schopná fungovat i na volno, ale jak se setmí, nebo se dostaneme poblíž remízků musí na vodítko. Naštěstí je dostatečně velký šílenec na balonky a má tak
rovnocennou motivaci utíkat i přijít na přivolání V rámci bezpečnosti jsem jí nechala odstranit zadní paspárky, i když tak přišla o jednu ze svých zvláštností, nechci si představit co by si mohla udělat, když lítá jako blázen v terénu. Tak doufám, že nelitujete, že jste nám ji svěřila, hyenku jednu šakalovitou Mějte se krásně, ať se Vám daří Klára
 

https://www.facebook.com/photo.php?v=10201179835489492&set=vb.1578483145&type=2&theater2.2. napsaly krásné holky Ejmy a Ebby

Dobrý den,
posílám Vám foto ze včerejšího setkání Ejmynky s Ebbynkou - dříve Beátkou. Obě se mají čile k světu. Odpoledne jsme jeli na chatu, kde nám Ejmynka na zahradě ukázala, že i ona je stále štěně :). Ejmynka Ebbynku neustále provokovala, nedala jí pokoj :) Její nálety na Ebbynku nebrali konce. Ale Ebbynka se nedala, statečně odolávala a ukázala mamče, že i ona se umí bránit :) Poslední foto je po příchodu domů a jejich únava.
Ejmynka okupuje v novém domově nejraději páníčkovo oblíbené místo na gauči. Je to mazel a přesně jak jste psala, zlatíčko zlatulinkatý :) Je úžasná :) Nové páníčky už bere za své a při návštěvě všem dává najevo, že jsou její. 
Ebbynka je mazel po mamince. Pořád se tulí a vystrkuje bříško k podrbání. Geny se hold nezapřou :) Hned po příchodu do nového domova se uvelebila též na gauči a od té doby je její. Je to taková malá požitkářka :) Když se má jít ven, dělá ze sebe neviditelnou a hrozně unavenou. 
Mějte se krásně
Zdraví Vás
Simona Brumlová+ Ebby a Ejmy

2.2. přišel pozdrav od Jackye

Jak jsem slíbil posílám Vám třeba jen pro klid fotky Jackye a jak si žije. Je neuvěřitelně fixovaná na mě. Neustále ji mám u nohou a zakopávám o ní ;))
V práci si užívá pozornost a vůbec celkově všude sklízí úspěch.
Je neuvěřitelně přátelská k lidem.
Ze začátku se všeho lekala a byla na všechno zvědavá. Neustále se krčila, když jí někdo chtěl pohladit. Teď je super a ještě jsem zjistil, že umí základní povely. ;)
Děkuju moc a přeji spousty spokojených pejsků

12.1 napsala madam flekýs

Dobrý večer, posílám fotky adoptované Flekynky z nového doma. Myslím, že je zde spokojená, má společnost 2 koček, se kterými vychází jako kdyby se znali odjakživa. Je moc hodná, ráda chodí na procházky, to drbaní už se také zlepšilo.

Moc Vás všechny pozdravuje. Hana Haasová


12.1. došel pozdrav od Aničky

Dobrý den,
posíláme pár fotek Aničky (říkáme jí Enny) kerou jsme si odvezli od p. Růžkové v listopadu 2013. Enny je naše zlatíčko, vyrostla, přibrala i srst se jí zlepšila. Je strašně ráda na zahradě se svou ,,velkou,, kamarádkou Dasty a vůbec se nebojí. Máme z ní radost.
Přejeme Vám v Novém roce hodně osobních i ,,útulkářských,,úspěchů a setkání s dobrými lidmi.
S pozdravem Špelinovi20.12. přišlo Vánoční přání od Kimíka a jeho rodiny

Šťastné a veselé Vánoce plné splněných přání a v Novém roce spoustu štěstí a pevné zdraví, přeje bývalý obyvatel útulku Kim s jeho plzeňskou smečkou.
6.12. napsala Missis Punťa

Dobrý den, posílám pár fotek Bělky- jak ji říkáme. Je to bystrý a hodný divoch, pořádný mazel.

S pozdravem
Silva Vavřinová

20.11. přišlo psaní od Fifinky

Dobrý den,

Děkujeme Vám za fotečky, ten pejsek je úžasný!!! Já vždy říkám: oříšci jsou nejlepší!! ;)
Posílám Vám další fotky o Fibi (jsme přejmenovali, protože kámoška vyděsila partnera, že Fifinka je synonym na ženské přirození - já osobně jsem se s tím ještě nesetkala) :) Tak jsme ji dali celkem podobné jméno, stejně na to poslouchá a sluší jí to :)
Je šťastná, už je víc důvěřivá s pejskama, lidi zatím jen pozoruje z dálky, a když na ni začnou mluvit tak už hned letí mazlit a skákat :)
Je společenská, plyšáky miluje, a vraždí :D
Papá úplně všechno, dáváme ji super krmivo od BritCare pro štěňátka, no dcera měla pravdu - ona ne papá, ale hltá :D
Doufám ze se její rodině daří dobře!!
Mějte se moc krásně!
Pozdravujeme Vás!
Veronika & Matteo

20.11. do Tachova posílá pozdrav Lusy (Sheilla)

  Dobrý den,

posíláme Vám se Sheillou(Lusy) pozdrav z Libosvár.

Obě pracujeme celý dny, za každého počasí u koní a proto se ozýváme až teď.

Sheilla se našla v roli honáckého psa a jako doprovod na vyjížďkách s koňma je neocenitelná :) Práce nás obě baví a společně se každý večer vracíme unavený domů a jsme rády, že si konečně lehneme :)

Je to výborný pes, poslouchá na slovo, leze po žebříku a v teplých dnech se nemůže nabažit vody (pokaždé když jedeme okolo rybníka, čeká na povel ,,jdi do vodičky,, a už je tam, zaplave si kolečko a může se jet dál :)

No rozhodně se spolu nenudíme, kamkoliv se hnu vezmu jí s sebou a ona mi to oplácí tím, že mě pořád hlídá a je jako můj stín. :)


28.10 přišel pozdrav od Tequilky

Zdravíme do Tachova!
Po čase dáváme opět vědět, jak se daří. Tequilu jsme nechali v pátek vykastrovat. Zvládá to dobře, první den kňučela, teď už o tom nejspíše ani neví, rána se hojí dobře. 
Jinak se máme dobře. Podnikáme výlety, Tequilka má moc ráda cesty autem. Na procházkách zatím není stoprocentní, občas se nám zaběhne. Rozeběhne se, nabere rychlost a nevidí, neslyší. Na povely nereaguje. Nezaběhne se daleko a naštěstí se po chvíli zas vrátí, aspoň, že tak. Ovšem máme blízko les, tak jí musíme více hlídat. Jinak v bytě je v pohodě, poslouchá, má několik pelechů, rychle si zvykla, že tam jsou její místa. Ovšem stejně se musí více hlídat, když se nudí, tak má potřebu kousat. A kouše všechno -  boty, dřevo do krbu, svůj pelech, venkovní altán, boudu. Musí se denně vyběhat a je to lepší, má pak méně energie na zlobení. Jinak je neuvěřitelné, jakou dokáže nabrat při sprintu rychlost. Vždy se jí musíme smát, když nabere rychlost a běhá po poli v kruhu, jen aby se vyběhala. 
Tequilka miluje pamlsky všeho druhu. Vybíravá opravdu není.
Taky ráda loví myšky na poli a v lese. Nikdy ovšem žádnou neuloví. Jednou se nám i stalo, že už měla myšku v hubě a pak jí zas vyplivla a myška popoběhla a takhle asi třikrát, dokud myška neutekla úplně. Lovec to není, ale ráda loví..:)
Jsme mo rádi, že jí máme. Už jsme si na sebe zvykli, je to naše kámoška a člen rodiny. I když občas zlobí. Ale alespoň se doma nenudíme.:)
Mimochodem, máte nějaké zprávy o sestříčce Whisky? Jen by nás zajímalo, jak se má, jak jsou majitelé spokojení a jak poslouchá..:)
Posíláme pár fotek. Foto faktury ke kastraci, boudu, Tequilku po kastraci s ochranným límcem, Tequilku po kastraci, Tequilku před domem a Tequilku z výletů..:)
Mějte se pěkně,
Zdraví Martina, Pepa a Tekýýý..:)

14.10. nám napsal Bruno


Dobrý den, paní Jägerová

Konečně jsem Vám poslala fotečky. Byli jsme v krásném lese s dětmi. Bruno je každým dnem hezčí a spokojenejší. Chodí stále bez vodítka a skvěle poslouchá.
Jinak s tou psí školou si to musím ještě promyslet. Na internetu jsem narazila na nějakého pána Dostala (psí škola Falco), který ostře kritizuje klasické cvičáky. Dost mě to ovlivnilo.

Zase zavolám a popovídáme si
Mějte se krásně!
Pusu všem pejskům!
Blanka
24.9 se nám opět ozvala Sally

Ahojky všem kamarádům z útulku 
Bude tomu rok a půl,co jsi mě páničci odvezli domů a za tu dobu stihla roztrhat botu a skamarádit se s kočkama, ktrerým se stejně nelíbím :D
A vrchol byl když jsem odnesla želvu za barák to jí potom všichni hledali a nikdo nevěděl kde jí najít. Občas k nám přijde na návštěvu jeden pán který má pejska Maxe se kterým si hraju a ráda proženu .(Škoda že nemáme fotku na které si spolu hrajeme) tak aspoň posíláme fotku s jediným kocourkem kterému moc nevadí že vedle sebe ležíme .
Dejte všem pejskům za mě pusu a pozdravujte je ;-)
Sally

18.9 nám poslal pozdrav Čumko a jeho nová rodinka

Od Čumka:

Moc Vás všechny zdravím z Kralup:)
Když si mě Ti lidé vezli někam autem,celou cestu jsem koukal z okénka,abych trefil zpátky domů,do útulku,kde mě měli všichni rádi.Po dvou hodinách auto zastavilo,přiřítilo se něco velkého,šedého,očuchávalo mě to a hele....ženská...psí ženská...supeeer!Padl jsem jí do oka a one mě taky :)A co to...přiběhlo málé pískle a křičelo....HODNEEEJ...NOVEEEJ :)Takjsem mu dal pusu aby už neřvalo a šlo se.Kam?Domů!Jak domů?Říkam si:super návštěva,pohrajem si a půjdu.A ono ne!Přišla noc,jde se spát,ráno snídaně,prochajda,nové jméno-BAK(krásně na to totiž slyšim)další noc,výlety k rybníku,na houby....první čundr,rochnění s kámoškou Arwenkou v potoce,první návštěva veterináře(rovnou se zánětem ucha z toho rochnění a plno legrace,hraní si a dovádění.Pokaždé se vracím na stejné místo-kam?No přece domů!!!!!
Já mám DOMOV:)A jen díky Gabče,že mi dala šanci ho najít :-)

Od paničky Martiny:

Já děkuju za něj :)Je spokejenej,myslim :)je strašne šikovnej a rychle se učí.dovádí i s kočkama,s pejskama a je nekonfliktní.Ale jak si někdo vyskakuje tak se nedá.To je dobře.Taky umí byt peknej pacholek,někdy dělá,že neslyší třeba když je na "volno"na stopovačce a má ji jen tak za sebou tak se mu někdy moc poslechnout nechce...jen se tak potutelně dívá jestli náhodou si to přivolání ještě nerozmyslim :)Jste super Gábi a všechno to co děláte,klobouk dolů.Někdy je to težké určitě,třeba jako ted,ale zase bude dobře.Co by bez vás a bez lidí co tam jsou s Váma Ti chafani dělali.
Držte se 
:-)


 


18.9 pozdrav od Kimíka :)

Dobrý den,

včera to byl rok, co jsem si od vás odvezla našeho miláčka Kima. Krátce po tom, při čipování, pan doktor zjistil Kimíkovi ošklivou bouli pod ocáskem a tak chuděra musel hned na operaci, při které ho hned také vykastrovali. Po operaci se rychle zotavil a už je zase všechno jak má být. Trochu se sice zakulatil a zlenivěl, míček už nehoní,  ale na dlouhé „čuchací“ procházky chodí rád. Na zahradě a v lese je ve svém živlu, vyhrabává nory a prohání veverky. V bytě se ale chová vzorně, může zůstat i nějakou dobu sám,bez problémů jezdí v autě i v tramvaji, jako by byl rodilý Plzeňák. Jen velké psy nemá rád, ale to je asi jeho jediný nedostatek. Miluje mazlení a vydržel by to od rána do večera. Říkám si, že jsme si asi byli souzeni a jsem šťastná, že jsem zabloudila na vaše webové stránky a Kimču tam našla. Myslím, že se u nás má dobře a prožije tu pohodové stáří. Přeji vám hodně zdraví,úspěchů  a obdivuji vaši lásku a péči o všechny pejsky

 Alena Veverková18.9. nám napsali páníčkové od Whiskey

Dobrý den,

vím, že jsem slibovala, že budu psát zprávy o Whisce, ale novinek a úspěchů s ní je tolik, že jsem se rozhodla napsat až po nějaké době, ať Vás nezahlcuji maily každý týden :) Wi se u nás zabydlela opravdu velmi rychle, ihned pochopila k čemu slouží sedačky, postele a veškeré čalouněné vybavení bytu :) S naším druhým psem, fenkou jacka russela Jackií, si hnedka padly do noty. Mají podobnou povahu, jsou přibližně stejně sebevědomé, ani jedna druhou neutiskuje a v povahách se doplňují. Už teď je z nich pěkně nadupaná dvojka, jedna druhou hecuje k lumpárnám a skopičinám. Co se týká nějakého vychovávání, Whiska se překvapivě hodně naučí od jiných psů. Nejvíc je to vidět na aportování, jen z pozorování se naučila nosit frisbeečka a mám takový pocit, že je závislá na tenisácích. Z povelů jsem se zaměřila na rychlé přivolání, což zvládá perfektně, pokud jí ovšem nechytne lovecká vášeň. S tím zatím dost bojujeme :/ Na klikr jsem ji teprve začala zvykat, už chápe princip, ale do nějakého cvičení se zatím nepouštím, na to má času dost a dost. Postupně ji zvykám na kartáč a všelijakou údržbu těla, odkládačku na závody, náhubek, různé druhy schodů (ukázalo se, že po nich neuměla vůbec chodit), návštěvy restaurací, veterináře, jízdu vlakem, autobusem i šalinou :) Většinu věcí absolutně neřeší, stočí se do klubíčka a usne.  A ze zážitků by myslím mohla čerpat ještě několik let, ale u nás doma to tak chodí, že se pořád něco děje. Hned první víkend mně a Jackii dělala doprovod na agiliťácké závody v Přerově, chovala se ukázkově, užívala si pozornost cizích lidí, každý ji tipuje na štěně holanďáka a následně obdivuje její zbarvení. Hned další den jsme se jely koupat k přírodní nádrži v Mohelnici, od té doby musím Wi držet na vodítku poblíž jakékoliv vody, je to vodní živel! Ve vodě si dokáže hrát i hodiny, cáká si ji do vzduchu a snaží se ji chytit. Je vidět, že je ráda středem pozornosti a baví lidi. V průběhu měsíce absolvovala několik horských túr, i ty opravdu celodenní zvládla s absolutním přehledem, nevím jestli ji někdy vůbec dokážu utahat. I v horách si dokáže svým zjevem získat kolemjdoucí turisty, hyenku má prostě rád každý :) Také ji beru na naše agi treninky, až do nedávna jen jako doprovod a divačku, ale poslední týden v srpnu jsem jela s oběma holkama na agi tábor do Brna a tam pod vedením Radovana Lišky konečně zlehka začala i její agiliťácká dráha :D Moji známí mě už začali litovat..prý abych jí rychlostně stačila, budu muset začít intenzivně běhat :D  Zkrátka mi dělá velkou radost a doufám, že i já dělám vše pro její radostný život. Moc Vám za ni děkuji :) Ještě jsem se chtěla zeptat, jaký přípravek proti blechám a klíšťatům jsme to od Vás dostali? Značku jsem si nezapamatovala a jako jeden z mála opravdu funguje. 

Tak se mějte hezky, pozdravujte pejsky a ať se Vám ve všem daří,  Klára Paloušková

PS: Fotka je z letního výletu na zříceninu hradu Rabštejn

29.8. und nochmal ein Brief von Bruno :-)

Zdravim pani Gabino,

ani nevim, kde bych zacala....vse je krasne. Fotecka je jeste ze zahradky z CZ, mel se tam dobre, navstivil lekare na ockovani, Odcerveni a EKG. Vse je ok. Ziskal kamaradku Connie, to je pejsek meho bratra. Mimo jine, je to jediny pes, ktereho nepocural. Minulou sobotu jsme odjeli domu do Nemecka. Petihodinova cesta byla v pohode. Novy domov byl pro nej nejdrive malym uskalim, jeho pokoj s dvema okny, matraci,  kobercem, skrinkou a hracky, vede do sklepa, kde jsou schody, ktere pro nej byly hororem. Ovsem on se to naucil!!! Prvni noc malinko knucel. Nase zahradka se mu moc libi, akorat uz jednou utekl a navstivil spoustu sousedu, coz nebylo zcela uspesne.
Lide se ho tady boji. Dalsi den jsme byli v Zoo obchode, dostal novou vybavu, moc mu to slusi. Kazdy den jsme cca. 2 hod v lese. Poustime ho, posloucha. Jen jednou utekl za zajicem.  Bruno se neuveritelne rychle a vdecne uci. Za tech par dnu se velmi zmenil. Jeho postava ma novou formu, nozky dobry. Hrozne si nas hlida. Ovsem ze vseho nejhezci je, kdyz se mazlime. Uplne z neho vyzaruje stesti a dokonce si i myslim, ze uz se ani neboji...citi, ze je to vse opravdove.
Jeho domov a POSLEDNI.
Muj manzel je uplne zamilovan.  Ja mam obcas maly problem, ze si zastesknu po Adarkovi, ale to prejde. Pak take doufam, ze lide nebudou uz tak neprijemne cucet. Maji asi vuci Dobrmanum predsudky. Vlastne je mi to fuk. Dnes nam prijely od babicky deti, tak uvidime, jak se mu to bude libit. Omlouvam se, ze jsem dlouho nenapsala, ale mely jsme problemy s barakem, spadl nam na barak strom. Ach jo. Tak Vam preji jeste hezkou dovolenou, pokud jste jeste v Bulharsku a napiste nam.

Na slysenou Blanka

             29.8. tik tak... Tiko klepe, aby se ukázal na gauči u sebe doma, u sebe konečně doma

Dobrý večer, posílám slíbená fota.  Tiko je opravdu zlatíčko, je hodný, jedině si musí zvyknout na výtah, tam ho totiž musím vnést v náručí.Raději by běhal do 3. poschodí po schodech. Také budeme zkoušet jezdit tramvají a jiné a jiné věci. Dnes přišla dcera s rodinou podívat se na něj, a řekla bych že  byli Tikem nadšeni.  To je zatím vše, zase se ozvu, J+T


12.8. .... a takto bojuje s horkem Russel (nyní Rastík) v Brně


12.8. no takto se teď válí Bruno, není se čemu divit, že má úsměv na rtu


12.8. pravidelné zprávy nám posílá Henneska :-) děkujeme 


Zdravíme do Tachova :-),
 
Henneska je poloviční, vypelichala zimní srst a je z ní úplně jiný pejsek. Potýkali jsme se s kožní vyrážkou, která doznívá, pravděpodobně za to mohl obojek na klíšťata, který jsme sundali. Zažila i delší jedenáctidenní odloučení (dovolená, kam jsme jí vzít nemohli), kdy bydlela u babičky a dědy (udělali jsme i přípravu, jednou jsme jí odvezli, přespala u nich aby veděla, že si pro ni zase přijdeme). Zvládla to na jedničku a ještě si přivezla nějaké to kilčo navíc (což je v jejím případě jenom dobře :-). Babička je totiž rozmazlovač přes jídlo a Henneska si baštila královsky. Syn Lukášek má v Hennesce psí kámošku se kterou se hodně vyblbne - od honění, běhání, házení míčů až po skákání na trampolíně (Henneska tam vlezla sama a dobrovolně :-), pravděpodobně i naposled :-). Henny už pěkně poslouchá, je hodně vnímavá, ale pořád je tu strašák - zajíci a bažanti...Dokonce jsme
vysledovali, že jí vadí sem tam nějaký ten člověk na kole (musíme být ve střehu, protože to není pokaždé a nedá se to předvídat) - vrhne se na něj s hrozným štěkotem, nevíme co by se stalo nezadržet jí, nechtěně by mohla cyklistu schodit. Od září budeme chodit na cvičák, kde dopilujeme povely a kde se pořádně vyběhá s pejsky. Je hrozně milá a obrovský mazlík. Má hodně vyvinutý hlídací pudy, takže si nás pěkně hlídá, upozorňuje na podezřelé osoby a co nás mile překvapilo, že hlídá i naše kluky. Jakmile v jejich blízkosti udělá někdo nepěkný pohyb (náznak úderu atd.) - vyštěká ho - upozorní, že se jí to nelíbí (v tlupě 13 dětí to byl mazec :-)))), ale opět se tím potvrdilo, že je strašně vnímavá a ve střehu aniž by to člověk na ní poznal.
 
Mějte se hezky a přejeme ať se daří pejskům najít hezký domov.
 
Kubinovi


13.7. dopis od Bochtara


Dobrý den,

jsem tu opět, abych Vám trochu napsala o miláčkovi Bochtárkovi. Za prvé stále jsem moc ráda, že jsem si ho od Vás odvezla. Je sice stále obrovský závislák, takže opláče každé naše sebekratší vzájemné odloučení, i když jedu na kole třebas jen pro snídani. Ale to uvítání, to zase stijí zato. Už blbne po zahradě s tenisákem, chodí pít vodu ze sudu
na zalévání, přestože jsou nejrůzněji rozmístěné jeho misky s vodou. Každé ráno mohutným skokem ze dveří domu utíká zahnat všechny kosy a ostatní ptáčky z trávníku...zkrátka vzal zahradu za své teritorium. Ráno před snídaní chodíme za chládečku dlouhou procházku do platanové aleje, kde děsně rád čmuchá bažanty a zajíce a byl by moc rád, kdybych ho na ně pustila. Moje ruka stále v rameni drží, tak chodí na voďáku. Se mnou snídá (ze své misky a granulky s masem), se mnou čte noviny, vaří, pracuje na zahradě... Naprosto splňuje všechny požadavky na nejlepšího psíko kamaráda.
Jen mám maličko problém. Začíná mu úspěšně zarůstat ostříhaný kožich a já nevím, co s tím. Byl někdy stříhán jako knírač, nevíte? A docela se bojím ho svěřit do psího salonu, kde by musel beze mne pobýt chvíli v rukách odbornice. Aby ji nesežral. Nebo ho mám ostříhat mašinkou na vlasy sama? Prosím, poraďte mi.
Ještě jednou děkuju za Bochtárka zdravím.

Ivana Nesládková


1.7. pamatujete na Fištu??? Nééé?!! Tak se koukněte, jaký je z něj teď gaučák

           
            

 

 1.6. se nám po letech ozval Lumpík (nyní Filípek)

Dobrý den,

jsou to právě dva roky, co jsme si od Vás vzali úžasného pejska Filípka.
Tak posíláme pár fotek, aby jste věděli, že se má dobře a dělá nám jen samou radost..

  1.6. Pišta

Dobrý večer,
jen podávám zprávu, že cesta dopadla v pořádku, sice se ke konci Pišta pozvracel, ale byla to nejspíš vina příliš častých piškotových odměn :) 
Jinak vše proběhlo bez problémů, na zahradě se brzy rozkoukal a už si někde stačil schovat hračku. 
Je k nám velice přátelský a všude za námi kráčí.
Přikládám fotku, kde si určil svůj pelíšek :) Určitě budeme posílat fotky, jak nám Pišta Hufnágl roste do krásy.

Mějte se hezky a za všechny pejsky i budoucí majitele děkujeme, že se o ně takhle hezky staráte.

                22.5. se podíváme jak se vede Rotovi (nyní Čertovi)

Ahoj,

jmenoval jsem se Rot a teď se jmenuju Čert a na své nové jméno už sem si zvykl. V nové rodině už sem se mám dobře a naučil jsem se plno nových povelů, které se mi ale občas nechtějí poslouchat. Za piškot udělám cokoli :) A když nevidím páníčka s paničkou, tak jsem nešťastný.
Nejradši mám dlouhé procházky v lese:) Zdravím Vás i všechny pejsky v útulku a přeji jim, aby co nejdříve našli nové hodné páníčky :)

22.5. opět Hennesska...

Zdravíme do Tachova,

Hennesska se už zabydlela. Měla to trošku náročnější, protože jsme tady budovali stání pro dvě auta, díky tomu zde bylo  hodně lidí a ona nevěděla, kdo k nám patří a kdo ne. Je určitě hlídací hafina, protože ňafe na každého za plotem i na naše sousedy (prostě jsou za plotem, ale to se změní, bylo toho na ní moc). Páníčkovi jednou utekla za zajíci (čekal třičtvrtě hodiny, než se proběhne po poli), byla tak vyřízená, že dva dny sotva chodila, takže má utrum a venčí se na vodítku, než se nás naučí poslouchat (rozlišit naše hlasy, povely a hlavně si nás zařadí na vrchol pyramidy :-)...před zajíce :-) (přeci jenom by to byl risk - myslivci atd..). Náš cíl je jí vycvičit tak, abychom mohli bez vodítka (u Rikinky to nebylo vůbec třeba, ani jsme ho nenosili, perfektně poslouchala i přes silnici atd..) Henneska se nám třeba rozvalovala na gauči, což jí bylo vysvětleno :-)...Jinak je to strašnej mazel, kluky si už přivlastnila (jsou zdrojem dobrot :-)..a s páníčkem si doslova sedla - jiskří to mezi nimi (třeba ráno padne spousta pusinek a dlouhé obětí :-) ...já jsme ta, která se stará o smráďata (děti), kuchyni a dává jí ta vařená jídla atd. (základem jsou granulky)..Nyní leží na pelíšku a spí, protože předešlé dny byly pro ni náročné (usínala v sedě, aby jí náhodou něco neuteklo :-)...dnes tu bude také mazec, chystáme oslavu narozenin, takže tu bude zase hodně lidí. Každopádně se tu nenudí ...
9.5. téměř
 obratem se můžeme podívat za Hennesskou do      Prahy

Dobrý den,  

Hennesska je zabydlená, prozkoumala dům i zahradu. Měli jsme trošku problém jí dostat domu, ale přišli jsme na příčinu, nechtěla venku nechat pískací kačenku, kterou dostala...kačenka je tedy doma na pelíšku a Henny taky .  Nechala se vykoupat, krásně držela...Je strašně hodná. Chytla jí také "prdlá", kdy proběhla zahradu triskem .. Navštívili jsme psí supermarket, kde jsme nakoupili vše potřebné, takže máme i navíjecí vodítko (než si na nás zvykne). Určitě dáme ještě vědět a pošleme další foto.

Ještě jednou děkujeme a přejeme, ať si i ostatní pejskové najdou krásný domov.


  

  

  


13.3. si připomeneme Čerňuli

Dobrý večer,

Ráda bych informovala o událostech za posledních pár dní. Betty (Beauty) nechtěla skoro chodit ven. Asi se bála, že už se nevrátí ke krbu a pelíšku. Naštěstí je to odbouráno a ráno mezi 5:00-5:30 si jako první vyžaduje venčení J, což je super. Přes den jsou holky venku a trošičku se perou (v rámci štěněčích her), prostě se snaží vybojovat místo ve smečce. Obě vyžadují velkou pozornost, Týnka byla jedináček a Betty má zatím pocit, že musí mít lidské pohlazení. Když se jim věnuji oběma stejně, odejde Betty se svěšenou hlavičkou a cítí se ublížena. Stejně ta když jí okřiknu, aby neskákala. Pracujeme na tom a za chvilku to určitě pochopí.

Byla jsem s Betty a jedním kocourkem na veterině. Zvládala to skvěle. Seděla a pozorovala přes okénko okolí. Je přeočkovaná, po pedikůře a měla malý zánět v uších, takže na kastraci jedeme až 22. března. Děloha se krásně zatáhla a měla by být úplně v pořádku. Při kastraci budou vyoperovány i broky v bříšku.  Veterinář říkal že nevyndá všechny. Aby jí moc netrápil, neprodlužoval narkózu a neohrozil jí na životě. Nějaké broky má mezi střevy (jeden je v krční páteři) a víc by ublížilo vyndání než nechání. Zatím jí to nevadí a poctivě lumpačí. Když už odtál skoro všechen sníh a půda rozmrzla, rozhodla se myška malá, že se zahradou prohrabe do Austrálie. Njn, jezevčíka norníka nezapře. Páneček si zanadává a zahrabe to J

A teď k tomu důležitému, ne-li nejdůležitějšímu. Zítra máme doma velkou slávu. Budeme mít psí mejdan. Týnka slaví 1. narozeniny a dělám jí dort. Aby to nebylo Betty líto a protože nevím datum narození, budou slavit obě. Každá s vlastním dortíkem J. Ještě nic netuší a lehká večeře se skládala z rizota s kuřecími srdci ,játry a zeleninkou. Prý to bylo moc dobré.

Na oslavu máme pozvané další 4 osvojené psinky, tak budou mít holky velký mejdan. Pořádně se vyblbnou a nabaští. Pošlu fotky jak dortů, tak i oslavenců a celého reje okolo. Jen doufám, že zítra nebude pršet a sněžit jak dneska (to by nebylo o psech, ale o prasátkách).

Z Vysočiny zdraví Linda

haf, pac a pusu posílá Anabeth (Betty) a Christine (Týnka) dal Mezzo Villaggio


22.1. nám napsal povídaní páníček o své holce Dorce

Dobrý den.
Chtěl bych přispět do rubriky "Napsali nám".
Nedávno jsem si pročítal vaše webové stránky a rozhodl jsem se také napsat pár řádek. Je to již rok (8.1.21012), co jsme si přivezli Doru, kterou jste nabízeli u vás na webu. Sice se nedostala až k vám, ale pokud bychom si ji nevzali, skončila by u vás v útulku. Bylo vidět, že zaměstnanci firmy, ze které jsme si ji brali a která končila, měli Doru opravdu rádi a těžce se s ní loučili. Mohu je i vás ubezpečit, že Dora se má dobře a je spokojená. Je to vděčná fena. Před ní jsme měli přes 15 let psa, ale od štěněte. Zpočátku jsem měl trochu obavu vzít si psa z útulku s ohledem na to, že pes je již dospělý a je vychován nebo nevychován někým cizím. Tyto mé obavy se však rozplynuly během několika málo dní, než jsem Doru poznal. Je strašně hodná a snad i vděčná. A vy, kteří uvažujete o pejskovi a váháte o adopci z útulku, nemějte obavu, není na místě. Pomůžete pejskovi a ten si toho , na rozdíl od nás lidí, dokáže vážit.
Přeji hodně úspěchů a hezký den.7.1. přeposíláme dopis od Sunnyho nové kamarádky

SANNY BYL U NÁS JAKO KDYBY TADY BYDLEL ODJAKŽIVA,ZA 2 HODINKY SE VY KOUPAL,VŮBEC SE NEBÁL,JEN SE KRAPET OKLEPAL A BYLO DOCELA VŠECHNO MOKRÝ,VČETNĚ MĚ A PEPČI,DVAKRÁT SE VYČŮRAL DOMA A PAK CHDIL VEN ,TO JSEM MU JEN ŘEKLA FUJ,TO SE NEDĚLÁ,SKÁČE MI NA LINKU A UŽ MI ČMALZNUL,SALÁM(NAKRÁJENEJ NA OBALENÍ),NAKRÁJENÝ VEKY A JEDEN CHLEBÍČEK,TO SE ALE ODNAUČÍ,PROTOŽE JE CHYTREJ,CHODÍ SPÍŠ ZA PETREM(syn) A ZA PEPČOU A TEN HO POŘÁD CHVÁLÍ,S ELIŠKOU JSOU UŽ KAMARÁDI,CHODME NA POLE NA VYCHÁZKY,ELIŠKA JE UŽ STARŠÍ DÁMA,TAK CHODÍ POMALU ,ZATOSANNY LÍTÁ JAK POPLACH,KDYŽ BY SNÍH,TAK SE VÁLEL,JAK POMINUTEJ,JINAK JE MOC HODNEJ,V NĚČEM STRČÍ I ELIŠKU DO KAPSY,UŽ HO ZNÁ VÍC LIDÍ A VŠEM SE MOC LÍBÍ,BÁL SE VYSAVAČE,KDYŽ ZAVOLÁM FUJ,TAK HNED JDE KE DVEŘÍM A CHCE VEN,KDYŽ JSEM JIM HÁZELA HRAČKU,KDO VÍ ,CO SI VYTRPĚL,ALE TED UŽ MU NEVADÍ ANI JEDNO,JEN JEŠTĚ MOC NEPOSLOUCHÁ,KDYŽ HO VOLÁM K SOBĚ NA VYCHÁZCE,ALE KDYŽ JE UŽ DÁL ,TAK KE MĚ LETÍ,POPRVÉ JSEM SE LEKLA,ŽE MĚ PORAZÍ,ALE ON U MĚ UDĚLAL TAKOVOU ZATÁČKU A OCTNUL SE ZA MNOU,ALE TO SE TAKY NAUČÍ,JE PRO NĚJ DOST VĚCÍ NOVÝCH,TAK AŽ JE VŠECHNY PROZKOUMÁ TAAAK TO BUDE BEZ CHYBY,S ELIŠKOU BYLI KAMARÁDI HNED,AŽ JSEM BYLA PŘEKVAPENÁ JSOU TO MOJE ZLATÍČKA ,SANNY JE UŽ BEZ TĚCH DREDŮ,TO BYS KOUKAL,JAKOU MÁ SRST,JE TO JEŠTĚ VĚTŠÍ FEŠÁK,NEŽ DŘÍV ,SEM RÁDA,ŽE MÁM NAKONEC SANIKA A TU MOJÍ KRASAVICI.


1.1. píše divoch Orin

Zdravím, tady Orin.

Posílám do útulku přání hezkých vánoc a pro všechny pejsky, aby co nejdříve našli nové páníčky. A Vám, Gábinko, velké díky za to, jak se o všechny pejsky staráte. Hezké Vánoce i Vám

Druhá fotka z dnes ráno - bohužel bez sněhu, ale aspon neprší.. Orin s rodinou


19.12. napsala Florka... a není sama

Ahoj!
To jsem já Flora. Bude tomu rok, co jsem vás opustila a šla k novým páníčkům... Mám se tu dobře, dělám jim samé radosti. V září jsem jim utekla a přinesla jsem si nové štěstíčko, v podobě mé dcery Debie... Přeji vám krásné Vánoce a pohlazení pro všechny pejsky v útulku. Ps: Přikládám foto.

 S pozdravem Flora a Debie5.11. loupežnice Simba

Dobrý den
Posílám info o našem pejskovi: už jsme po operaci kýly pupeční a nyní už koušeme všechno co potkáme a najdeme :-)
Jinak je vše OK
Zatím na shledanou
Hana Klímová Stříbro


1.11. tak takovouto "těžkou dřinu" mají Penny, Megina (obě adoptované z našeho útulku) a kočičák


30.10. nám napsala panička od...... no, hádejte .-)

Dobrý den.

Chtěla bych Vás ujistit, že se u nás má Arnie skvěle a proto také přikládám fotky. Jak už jsme stačili zjistit, je velice hravý, živý, ale také učenlivý. Už umí několik cviků, ale netlačíme na něj, je to prostě talent od přírody :D. Velice rychle roste a tak doufáme, že bude dosti velký, aby z něj lumpové měli strach. Z letošního sněžení měl velikou radost. Pořád jen poskakoval a lítal :D. Stal se prostě naším miláčkem.

S pozdravem Anna Oliberiusová. 


20.10. se podíváme na Orina

Zdravíme Vás a přejeme krásný den,

Posílám pár foteček Orina..

Suprově zapadl do rodiny, je zlatíčko (to byl asi vždycky
J ), zkamarádil se s kočkami, nikdy by jim neublížil... Myslím, že se mu u nás líbí... Takový minipříběh... Když byl u nás první dva týdny, tak jsme začali s kratšími procházkami... Postupně jsme je prodlužovali – a Orinek – nadšený – začal zvládat čím dál delší trasy.. Nyní o víkendu není problém procházka 30 km.. Před měsícem jsem vyčerpala Orinka já, nyní se karty začínají obracet – a já nestíhám... Krásně zesílil (neztloustl, jen zmohutněl denním pohybem).. Přes den je venku na zahradě (boudu zatím úspěšně ignoruje), v noci spí vevnitř – a je zlatý... Pohyb je jeho láska.. Zamilovala si ho celá rodina, i širší.. 

A já? Jsem ráda, že si manžel prosadil právě Orina.. Tehdy jsme ani na husitské slavnosti nechtěli, byli jsme unavení.. A nyní jsme šťastní, že jsme šli – a tím mohli potkat nového člena rodiny.. Svými skvělými vlastnostmi a přizpůsobivostí, láskou – je nenahraditelný .. Našel si nás – a my si našli jeho


7.10. krásná slečna s krásným úsměvem, to je Sally

Přeji dobrý den .Tak už je to 8 měsíců co jsme si od vás Sallynku vzali. Od té doby se u nás Sally tak zabydlela, že když někam jedeme tak strašně naříká a běhá za plotem. Na procházkách strašně rychle běhá, že se někdy divíme kde tu energii bere. Vodu nemá moc ráda, protože týden potom co jsme si Sally vzali jsme šli k řece jí vykoupat a ona skočila do řeky, protože myslela, že je to zem. Celá se namočila a chudák vyjukaná vylezla a od té doby vodě moc nedůvěřuje. Pac a pusu vám posílá Sally.                

   


13.8. takto si v Plzni vyvaluje pupík Ladyna

Dobrý den,

v příloze posílám zatím pár fotek z pondělního příjezdu a novou kamarádku Cherry :-)
Seznámení proběhlo bez problémů :-)

S pozdravem


13.9. ještě se ani pořádně nerozkoukal a již máme od Kima psaní

Dobrý večer,

Posílám vám fotky teď už našeho Kimíka. Do Plzně jsme ho dovezli v úplné pohodě, celou cestu ležel naprosto v klidu v kufru auta.

Je to moc hodný pejsek, vůbec neštěká, jen když do vezmu na zahradu,hlídá tam plot. V bytě se chová vzorně, zkusila jsem ho nechat asi tři hodiny samotného, nic nezničil, ani neplakal (podle sousedů).

Udělal si pelíšek pod psacím stolem, kde pracuji na počítači a spí tam i v noci jako v boudičce. Jen se vždy přijde přesvědčit, že jsem v posteli, olízne mě a zase jde spát. Je to velký chodec, takže spolu chodíme na velké procházky po lese, zatím s vodítkem, protože mám strach, aby se mi neztratil. Jsem moc ráda, že jsem si ho vybrala. Doufám, že mi bude dělat radost hodně dlouho, protože jsem už pochovala dva pejsky a bylo to vždy strašně smutné. Moc vás obdivuji,jak se o pejsky staráte a přeji vám hodně úspěchů. Zatím se loučím a někdy zase o Kimovi napíšu. Alena Veverková.


26.8. napsal Miláček (resp. panička)

Dobrý večer,

vše v pořádku, moc zlatej pejsek. Vůbec neštěká. Ještě je dost vystrašený, ale jinak v pohodě. Příští týden mu odstraní zubní kámen a načipují jej. Budeme průběžně informovat...


19.6. pamatujete? Héra (ne ta pomazánka)

Dobrý večer,

Posílám slíbené fotky Aidy a taky nějaký povídání, ať víte, že se má dobře. Aida roste a roste do krásy, má už asi 8kg a původně předpokládaná váha do 10kg asi nebude konečná. Doma si zvykla, přestala demolovat obývák, což je fakt dobře. Pochopila i venčení, takže pokud není celý den doma, tak si to zvládá. Když je ale venku pěkně, tak bývá přes den na zahrádce, nebo na sousedově zahrádce, neboť mají rok starýho Šiba Inu a hrozně rádi si spolu hrají. Máme mezi sebou jen 1m vysoký plot, takže si psy "přehazujeme" dle potřeby. Hodně taky bývá u rodičů, kteří jsou v důchodu a věnují se jí, teď zrovna je s nimi na chatě.
Už celkem i poslouchá na zavolání, až na les, kde už je celkem doma (chodíme skoro denně, neboť ho máme za barákem) a kde začala běhat po stopě za zvěří. Evidentně má nějaký lovecký předky, jde to na ní vidět. Takže tam to budeme muset nějak dořešit.  Ale jinak je hodná, zlatá a pohodová, kam ji vezmeme, tam je spokojená. U koní už to taky dobře zná, psy se naučila řešit všechny, malý i velký, nebojí se a chce si hrát. Koní se nebojí, ale respekt naštěstí má. Taky miluje vodu, máme u domu rybník a pořád by se v něm cáchala.
Chová se fakt moc dobře, někdy až zapomínám, že je to takový "malý" štěně. Hlavně když po 1,5hodinové vycházce lesem, kde běhá, je pořád ještě živá. A chce si hrát. Taky jezdíme skoro každý den v autě, tam je to taky OK. No prostě je to miláček, ale na druhou stranu ji nerozmazluju, aby pak nebyla protivná.
Když to shrnu, tak se má z nás všech nejlíp a užívá si štěněčího věku plnými doušky.
Přeju vám hodně zdaru s útulkem a ať se podaří umístit co nejvíce psů.

Katka Š.


19.6. můžete se podívat, jak si nyní bydlí Queeney (Rozárka)

Dobrý den,

posílám pár foteček z prvních dnů u nás. Po bouři mozků jsme ji začali říkat Rozárka.
Je to lump, ale když nás zrovna neokusuje, tak se i přitulí. Má ráda bláznění na louce, koupání v rybníku a taky má ráda děti a ostatní pejsky. Na cvičáku je bázlivá, ale hravá. Docela poslouchá. Až na loužičky a bobky v době, když jsem v práci, a nějakých rozkousaných bot, je v pohodě. Snad se uklidní a navykne si správný režim.

Děkujeme za ni a doufáme, že bude za všech stran spokojenost.

Mějte se hezky a já se zase ozvu.

Hezký den

Martina Ježková


6.5. posílá paci.... Pepsi !!!

Dobrý den :))
Tak už to bude 14 dní, co jsme si jeli pro fenečku jménem Agátka (teď už je to naše Pepsi :)) Dojeli jsme na místo a očekávali jsme ustrašené štěnátko, jenže opak byl pravdou... Hned jak nás ta malá ďáblice spatřila, přiběhla k nám, skákala nám do klína a olizovala nás, jako by na nás čekala a říkala:" No kde jste byli tak dlouho?" Byl to pro nás nezapomenutelný zážitek! Rozloučili jsme se, vzali jsme ji do náruče a nasedli do auta. Báli jsme se, jak bude dlouhá cesta do nového domova probíhat, ale připravená deka byla úplně zbytečná... Pepsinka ležela nové paničce celou cestu na klíně a spinkala, spokojeně oddychovala a se zabořeným čumákem mezi paničky rukou a tělem absolvovala celou cestu vzorně... tedy až na poslední zatáčku před domovem, ta se jí moc nelíbila a tak nám nechala malý "dáreček" na sedačce :)
Hned po večerním příjezdu se rychle rozkoukala, vše si důkladně očuchala a vykoupala se (což asi zrovna nebude její oblíbená aktivita) a i přestože na ní čekal měkoučký pelíšek, uvelebila se a usnula páníčkovi v klíně. První procházky nebylo třeba vodítka, protože Pepsinka chodila stále okolo nás. Teprve se venku rozkoukává a objevuje stále nová dobrodružství... Ze začátku se bála každého psíka, lekala se projíždějícího auta a skákala paničce do náruče při každém šustění. Teď už ale na každého pejska statečně štěká, našla si i několik kamarádů a vesele běhá za každým čmelákem a ptáčkem. Je to ale taky pěkný divoch - ačkoliv na ni čekalo plno hraček, nejraději má papuče a šňůrku od paničky domácích kalhot. Žádná ponožka (čistá i špinavá) jí není svatá a v každé botě vidí soupeře, kterého pokaždé znamenitě zneškodní :)      Z každé procházky si přinese suvenýr v podobě šišky či klacku (které potom samozřejmě důkladně rozkouše) a každou louži s chutí proběhne přímo uprostřed. Jejím nejoblíbenějším místečkem se nestal pelíšek, jak jsme předpokládali, ale sedací vak ve tvaru míče... Taky jsme se zařekli, že s námi nebude spát v posteli... a proto teď samozřejmě spí každý večer s námi:D Budeme si holt muset koupit vetší postel! Ovšem největším zážitkem je, když se Pepsi odvzdušní tichou formou - její zákeřné prdíky jdou jen ztěžka vyvětrat. To se pak jen vždy udiveně kouká, proč u ní nikdo neleží:))
Už také byla dvakrát na výletě, kde vše statečně prozkoumala a taky si nečekaně poprvé zaplavala. Každý si ji chce hladit a obdivuje, jaký je to krásný, roztomilý pejsek a na otázku: " Copak je to za rasu? Ta je moc krásná.." odpovídáme s hrdostí, že je to kříženečka a máme ji z útulku:))
Zkrátka je to naše odvážná Pepsinka, která nám dělá radost a loužičky na podlaze. Jsme za ni moc šťastní!

Pozdravy a pac vám posílají Klára a Jirka s PEPSI


9.4. poznáváte HO?! No ano, šibal Mazzoch pozdravuje .-)

Dobrý den,
Gábi, posílám pár čerstvých fotografií Vašeho/ našeho Mazzánka :-) Je úplně fit - ale na noc ho stejně ještě bereme domů, dokud je chladno. To se mu samozřejmě velmi líbí :-)) Je to pořád stejný rarášek, u aportu je vždycky první (před Ajaxíkem) - a pak mu provokativně tou modrou pískací kostí hvízdá u uší :-)) Ona je to hlavně Ajaxíkova hračka, takže z toho má malý obzvlášť radost. Sám má oblíbený ten oranžový rugby míč :-)
Mějte se moc hezky , přeji Vám, Vašim blízkým lidičkám i pejskům radostné Velikonoce.
Alexandra


19.3. pohledy od Cézara

Fotky našeho drobka na výletě s částí jeho nové smečky zaslala paní Grulichová a my ji za ně děkujeme (stejně jako za péči, kterou Cézarovi věnuje).


29.2. přišel dopis od Fosky a vy si jej můžete přečíst v originále


21.2. kdo zná, ten pozná... Foxíka, milého rošťáka, nyní Pražáka

Z dopisu i fotek od pana Aleše Dvořáka je patrné, že Foxík si to uměl velmi dobře zařídit. On měl vždycky rád svoje pohodlí: "Dobrý den,posíláme pár fotek našeho Foxíka. Zdravíme z Prahy a přejeme všem pejskům, aby co nejdříve našli nový domov. Aleš ,Vlaďka a Foxík."


26.1. malá ukázka Tea ve službě, v jeho novém domově

Teo má nyní spoustu místa a času k procházkám po pile v Ostrově u Stříbra, která mu byla svěřena. A svou práci bere opravdu zodpovědně, nenechte se zmást zíváním na třetím snímku, proleze opravdu každé zákoutí, včetně dílen... Co kdyby, že? :-)


26.1. ochutnávka salámků od o.s. Pesos

Psí útulek U Šmudliny děkuje Lucii Točekové za zprostředkování salámových konzerv od o.s. Pesos do našich (resp. do jejich) bříšek :-)


23.1. jak jsme převzali malou sbírku v mateřince v Sadové

Velice děkujeme


19.1. se nám připomněla fešanda Flora


16.1. přišel milý pozdrav od Vilíka a paničky

Hezké odpoledne,
posílám pár fotek Vilíka (Čendy) a Megie.
Mějte se moc hezky a pohlaďte za nás všechny Vaše svěřence.
Babková


28.12. nás velice potěšilo přání od rodiny Vohankových a Barči

Dobrý den,
rádi bychom Vám i všem Vašim přátelům popřáli mnoho zdraví do nového roku,hodně elánu a hodných lidí a Vašim pejskům nové a bezvadné páníčky. Mějte se hezky a držte se !!! :-)

Manželé Vohankovi + Barča

P.S. Máme nového šoféra, posíláme foto.


23.12. jsme obdrželi fotku s přáním od Cherrinky z Černošína

A Cherrinka všem vzkazuje, cituji: "Krásné a klidné Vánoce a šťastný rok 2012 Vám i pejskům v útulku přejí Cherrinka s páníčky." Děkujeme


19.12. napsali manželé Svobodovi

Dobrý den,
děkujeme vám, i s Matýskem, za přání k Vánocům. Posíláme vám foto našeho miláčka a za ním stojí jeho kamarád Šmudla, taky nalezenec. Matýsek od prvé chvíle miloval paničku a na té je dodnes závislý, ale přeci jen asi po 7 měsících se přestal bát i mne a dnes už si spolu hrajeme a pošťuchuje mě a okusuje. Náš předešlý pejsek Kubíček byl také z útulku, ale bylo vidět, že Matýsek měl určitě horší životní zážitky a start do běžného života měl daleko těžší. Chtělo to hodně trpělivosti na obou stranách. Přesto ho musíme jen chválit, všechno se krásně učí a dělá nám radost, jen se zatím bojí chodit po schodech. Přejeme vám i všem pejskům mnoho radosti a štěstí.
 
 Svobodovi s Matýskem


8.12. se k nám dostala momentka od Mamuta

Jistě si pamatujete Mamuta, který byl u nás v útulku od dubna a který nalezl nový pelech v Březové u Sokolova pod neméně trefným jménem Fík (pro ty, kteří by váhali: ten vlevo .-)). Fík nám nyní zaslal fotku svého nového výběhu a své nové parťačky. Má to někdo štěstí...


11.11. jsme dostali pozdravy od (roz)Mazzánka :-)

Za Mazzánka jsme moc moc moc rádi! I když nás hned na kraji Tachova lapnuli policajti. A Mazzi byl nezajištěný na zadním sedadle u Honzíka. Byla ve mně malá dušička - pan kapitán se ptal, kam jsme se to zatoulali až z Berouna. Řekla jsem, že jsme si byli v útulku pro pejska. Ptak se, jestli "U Šmudlinky", když jsem přikývla, rozzářil se. A Mazzánka si prohlédl a ještě nám popřál, ať nám dělá jenom radost! No, a pokuta žádná :-)) Doma Ajax malého přivítal, oba vrtěli ocásky a pak skotačili po štěněčím způsobu, až do večera. Honzík trochu (víc) žárlil, protože Ajaxík mu Mazzánka nechtěl půjčovat, vždycky ho začal pošťuchovat a cpal se k nim ...Tak jsme šli večer všichni na procházku - Honzík si vedl Mazzánka, my Ajaxe. A "malí" byli šťastní, že jsou konečně spolu, pejsek s Honzíkem tlapkal úplně v pohodě, všechno na louce prohlížel, očuchával... Doma pak pejsci zase dováděli, jak "utržení ze řetězu"....Mazzi dokonce vodil Ajaxíka za ucho po zahradě :-)) ale nestisknul, to jen tak, ani by se Ajax určitě nedal... Měli jsme srach, co v noci, ale byl úplný klid a ticho. A ráno ve 4:30 už nás vrtichvosti radostně vítali vchodových dveří, když jsem jela do práce. Už se táááákhle moc těším z práce domů - na ty psiska (ale taky na děti, samozřejmě :-)) a na přítele :-)) Venkovní kočičky se nějak ze zahrady vytratili, ale dcerka je začala krmit na balkoně v přízemí, u svého pokojíčku, tak snad nám vydrží a časem si na pejsky zvyknou... Mějte se moc hezky. Nebuďte smutná, Mazzánek by to nechtěl. a povídal, že se na vás musíme zajet brzy podívat, že autem jezdí rád a musí Vám povyprávět, jak je v Olešné....


1.11. nám Ada poslal pozdrav z nového domova

Ahoj kamarádi z útulku.
I já jsem měl štěstí a vzala si mě jedna panička z Chodové Plané, které zemřelpejsek i manžel a zůstala sama.Bydlím tu už více jak půl roku a řeknu Vám, že bych neměnil! Spím v posteli, kdemám každé ráno i snídani.Běhám si po dvorečku a proháním každého, kdo jde okolo,já totiž pořádně hlídám a nic mi neuteče.Občas jdeme na procházku po ChodovéPlané a také rád jezdím autíčkem.Panička říká, že jsem se uměl nastěhovat, jsem poslušný a rád se mazlím, aleobčas udělám to, co nesmím, že si označkuji v kuchyni koš na odpadky.Panička to nemá ráda a dostanu vždy vyhubováno, ale já se polepším!Před Vánoci se na vás přijedu podívat a přivezu dárečky.Přeji všem mým psím kamarádům, aby také našli co nejdříve nový domov.Posílám jednu fotku, jaký jsem fešák, ale až přijede můj kamarád Kubík, tak měvyfotí i s paničkou.
 
Tak ahoj váš kamarád Ádík,  ale dnes jsem Bady :-)

© copyright 2011 www.importPC.cz